Γενικά Προϊόν για απομάκρυνση γάτας

Εγγραφή
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
225
Τις τελευταίες μέρες εμφανίστηκε γάτα στο μπαλκόνι που έχω τα πουλιά και ανησυχώ. Εκτός από τα μέτρα που θα πάρω για να μην έχει πρόσβαση, κάποιος μου είπε ότι υπάρχει σπρέι που απωθεί τις γάτες. Το έχει δοκιμάσει κανείς, αξίζει να το πάρω;
 

Συνημμένα

  • 30.webp
    30.webp
    49,7 KB · Προβολές: 314
Δεν το ξέρω καθόλου το προιόν που λές Δημήτρη,
αλλά η φωτό είναι όλα τα λεφτά. Με γύρισες κάτι
χρόνια πίσω σ' Ευχαριστώ!
 
Εγω εβαζα ενα ζελε, αλλα ολα αυατα τ απροιοντα ειναι για να μη" λερωνει " η γατα σε συγκεκριμενα μερη, οχι για να μην ερχεται καθολου,το καλυτερο ειναι να προστατεψεις τα κλουβια με σιτα.
 
καλημερα και καλο μηνα σε ολους σας.
και στο δικο μου το μπαλκονι χθες, με τη βροχη, γατουλες ομορφες και πονηρες... Εκαναν καταληψη! Εβαλα τα πουλια μεσα! Δε πτοηθηκαν ουτε και απ' το σκυλο που τους γαβγιζε,το σπρει λες να πιασει; Οποιος ξερει, ας πει!
 
Απο την στιγμη πουξερουν οτι υπαρχει ευκολη λεια και οτι ο σκυλος ειναι δεμενος δεν τις σταματαει τιποτα! Μην αφησεις τα πουλια εκει για κανεναν λογο!Βρες λυση (ακομη και σημαδι με το αεροβολο δεν τις σταματησε) για οσο καιρο χρειαστει παρε μεσα τα πουλακια αν θελεις να ζησουν!
 
το παραξενο ειναι οτι ο σκυλος δεν ειναι δεμενος!βασικα τον εχω μες το σπιτι, αλλα του ανοιγω συχνα και σουλατσαρει στο μπαλκονι! Της Ναομι(ετσι λενε το κοκερακι μου), πριν καιρο, της ορμηξε μια γατα, γατζωθηκε απο τη μουσουδα της κι αντε να τα χωρισεις. Προσεχουμε λοιπον, πλεον, για να εχουμε
 
Τετοιο προιον που να απομακρυνει τις γατες απο παντου κι εγω δεν γνωριζω να υπαρχει... 😕

Αυτο που θελω να τονισω ομως ειναι να μην ασκει κανεις βια στις γατες και μη να δερνει κανεις τα ζωα. Δεν φταινε αυτες, στη φυση τους ειναι να ειναι ζωα κυνηγοι, αυτο τις κρατησε ζωντανες τοσα χρονια, και ειναι απο τους καλυτερους θηρευτες που υπαρχουν. Το παραλογο στην εικονα δεν ειναι η γατα αλλα το πουλι στο κλουβι που δεν εχει τη δυνατοτητα διαφυγης απο τη γατα. Αρα αφου κραταμε τα πουλια τοτε ειναι υποχρεωση μας να προστατεψουμε τα πουλια και οχι να εξαφανισουμε τις γατες η τα αλλα ζωα που βλεπουνε τα πουλια μας ως τροφη, αυτο που ειναι ουσιαστικα γι αυτα.
 
κι εγω, κατα της βιας ειμαι. Μη με παρεξηγητε. Αγαπαω και τις γατουλες και ολα τα ζωντανα και ταϊζω αρκετες αδεσποτες στη γειτονια μας. Απλα, προσπαθω κι εγω να τις απομακρυνω απο το μπαλκονι μου, χωρις να τις πληγωσω βεβαια. (κατι για αεροβολα υποθηκε πριν, μακρια απο μας!)
η μητερα μου εκανε μυνηση πριν χρονια σε ενα γειτονα(και κερδισε), ο οποιος (πρωην αστυνομικος)πυροβολουσε τις γατες γιατι... Τον ενοχλουσαν!
ΕΛΕΟΣ!
 
Βία θα ασκήσω μόνο ψυχολογική :D.
Λύσεις υπάρχουν πολλές αλλά ποιό κάνει δουλειά; Πχ:

Απωθητικά - Προϊόντα - Απολυμάνσεις
http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=5&itm=5140&ct=80

Μάλλον θα πάω στο quicko που είδα κάτι σε σπρέι.
 
Θα ήταν ενδιαφέρον να μαθαίναμε τι συστατικά περιέχει το υγρό ψεκασμού- απωθητικό για γατες...😕
 
φιλε μου δεν ξερω για τα πρωτα 4 αλλα το 5 δοκιμασμενα δεν κανει τιποτα
 
κ γω,
δεν θα σκεφτομουν να καταφυγω σε καποιο προιον απομακρυνσης (spray κλπ)
κ στην περιπτωση μη αποτελεσματικοτητας κ για επικινδυνοτητα 😱
το καλυτερο μετρο πιστευω ειναι η προληψη.
εφ οσον εχουμε ζωα, πρεπει να ειμαστε υπευθυνοι για κ την προστασια τους κ για την υγεια τους κ για την καλη τους διατροφη κ οτι αλλο 😉
σε μας βασιζονται!
 
Το καλύτερο πάντως που απωθεί τις γάτες είναι το ξύδι! Ναι το ξύδι. Η γιαγιά μου έβαζε στην αυλή της μπολάκια με ξύδι και απο ότι έλεγε έκανε δουλειά... Και φθηνό και οικολογικό
 
Το καλύτερο πάντως που απωθεί τις γάτες είναι το ξύδι! Ναι το ξύδι. Η γιαγιά μου έβαζε στην αυλή της μπολάκια με ξύδι και απο ότι έλεγε έκανε δουλειά... Και φθηνό και οικολογικό

Και το πιπέρι διάβασα.
Και η ναφθαλίνη μέσα στο χώμα για να μη σκάβει.
 
Το καλύτερο πάντως που απωθεί τις γάτες είναι το ξύδι! Ναι το ξύδι. Η γιαγιά μου έβαζε στην αυλή της μπολάκια με ξύδι και απο ότι έλεγε έκανε δουλειά... Και φθηνό και οικολογικό
δηλαδη αν βγαλουμε ενα καναρινι εξω στις γατες κ διπλα ενα μπολακι ξυδι
[κ η γατα πειναει :bad ]λετε να φρικαρει απ το:cool14: ξυδι κ να... φυγει;
δεν θα το δοκιμαζα ουτε στο... Ονειρο μου! 😛)
 
Και το πιπέρι διάβασα.
Και η ναφθαλίνη μέσα στο χώμα για να μη σκάβει.
Ναφθαλίνη όχι! 😱 Μπορεί να τη φάει ή να είναι αλλεργική, η γάτα και να πάθει κάποιο κακό. Δεν θέλουμε εμείς να κάνουμε κακό σε κάποιο ζωάκι. Ετσι δεν είναι; Απλά να προστατεύσουμε τα πουλιά μας.
 
δηλαδη αν βγαλουμε ενα καναρινι εξω στις γατες κ διπλα ενα μπολακι ξυδι
[κ η γατα πειναει :bad ]λετε να φρικαρει απ το:cool14: ξυδι κ να... φυγει;
δεν θα το δοκιμαζα ουτε στο... Ονειρο μου! 😛)
Δεν είπα κάτι τέτοιο... Μάλλον δεν κατάλαβες...
 
Ναφθαλίνη όχι! 😱 Μπορεί να τη φάει ή να είναι αλλεργική, η γάτα και να πάθει κάποιο κακό. Δεν θέλουμε εμείς να κάνουμε κακό σε κάποιο ζωάκι. Ετσι δεν είναι; Απλά να προστατεύσουμε τα πουλιά μας.
Άσε που θα χαλάσουν και τα φυτά.
 
οποιος ρωταει μαθαινει!
θα δοκιμασω το ξυδι! Ξερω πως διωχνει τα μερμυγκια(το ριχνω κατα καιρους στη γωνιες της κουζινας μου. Τις γατες;θα σας πω!
 
Back
Top