Ασθένειες Πρόβλημα στα ποδαράκια του καναρινιου

Και αυτό και το Repeli που είναι λέει φυσικό προϊόν καταπολεμά αποτελέσματα και τα έξω παράσιτα και κύριος τα ακαρια που ζουν στα πτηνά και στα κλουβί δραστικά ακόμα για τις παράνομες και τα αυγα
 
Να ρωτήσω κατι η επάλειψη με την epithol πόσες φορές την ημέρα γίνεται στα πόδια του καναρινιου;
 
Να ρωτήσω κατι η επάλειψη με την epithol πόσες φορές την ημέρα γίνεται στα πόδια του καναρινιου;
Μία κάθε μέρα, το σούρουπο πριν τον ύπνο.
Θέλει προσοχή, να χρησιμοποιούμε πολύ μικρή ποσότητα αλοιφής, να την δουλεύουμε για λίγο πριν μεταξύ των δακτύλων μας και να την κάνουμε ελαφρύ μασάζ σε όλο το πόδι, ανάμεσα στα δάκτυλα και μέχρι το μπούτι.
Προσοχή επίσης να μην λερώνεται το πτέρωμα.
Καλό είναι να έχει προηγηθεί ένα μπάνιο των ποδιών του πουλιού με ελαφρά χλιαρό νερό και καλό στέγνωμα των ποδιών του.
Επίσης καλό είναι να έχουμε τυλιγμένο το πουλί με πετσετάκι για να είναι ήσυχο κατά την εφαρμογή.
 
Επίσης καλό είναι να έχουμε τυλιγμένο το πουλί με πετσετάκι για να είναι ήσυχο κατά την εφαρμογή.
Εμένα θα με δυσκόλευε να το κάνω πιτόγυρο Μαρία 😀 αλλά όντως στο χέρι τινάζοντε συνήθως.
 
Εμένα θα με δυσκόλευε να το κάνω πιτόγυρο Μαρία 😀 αλλά όντως στο χέρι τινάζοντε συνήθως.
Από την πλάτη ξεκινάω το τύλιγμα εγώ, όντως πιτόγυρο :) Δεν λερώνονται αν είναι τυλιγμένα, δουλεύεις ήρεμα, δεν φοβούνται κι αυτά γιατί εγώ τα τυλίγω μέχρι τα μάτια (όχι να τα σκάσω βέβαια) και δεν κινδυνεύουν βασικά να σπάσουν καμιά φτερούγα.
Βολεύει, δεν το συζητώ :)
 
Back
Top