Διατροφή Πρόταση για τροφή καναρινιών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης voxpaine
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τα συστατικα της τροφης που χρησιμοποιεί ο φιλος μας τα ειχε ανεβασει ο [USER=21571 είπε:
@Tony Forpus[/USER] σε παλια δημοσιευση.και με πολυ καλη ληψη.

Ναι, είναι γνωστό πως μεταξύ άλλων είναι και κορυφαίος φωτογράφος...! 😀😁😂
 
@Tony Forpus τις "ιδιοτροπίες" τις έχει το ένα από τα δυο. Τώρα μάλλον για τον μεγάλο μαύρο σπόρο δεν πρέπει να τρώει αλλά μπορεί να είναι και ο μικρός. Αύριο θα το ελέγξω πάλι
 
Τελικά και τους μικρούς και τους μεγάλους μαύρους σπόρους δεν τρώει
 
@Tony Forpus βασικά δύο επιλογές έχει είτε μενει με αυτή είτε φτιάχνει δικιά του χωρίς νιζερ σύμφωνα με τα ποσοστά μιας επώνυμης τροφής, δεν ξέρω εγω πάντως με αυτήν την τροφή έχω βρει την υγεία μ, λίγο ακριβή αλλά δεν πετιέται τπτ + ότι είναι πλήρης.
 
αλλα καναρινι να μην τρωει το νιζερ ειναι αξιοπεριεργο!
Εχει πρόβλημα ο σπόρος. Θέλει αλλαγή όλη η τροφή και φυσικά μια καινούργια που θα περιέχει και ένα ποσοστό νίζερ οπωσδήποτε.
 
@mgerom Συνεπώς μιλάμε για αστοχία της παραγωγής και μπορώ να συνεχίσω να παίρνω της ίδιας εταιρίας ή θεωρείται οτι πρέπει να αλλάξω κ. Μάκη?
 
Και εγώ της Manitoba επερνά αν και τελευταία έκανα αλλαγή και πήρα την versele laga premium κτλ κτλ πανάκριβη βέβαια μάλλον θα γυρίσω στην Manitoba πάλι...χύμα δεν περνώ ποτέ...πολύ παλιά επερνά γιατί με παραμυθιαζε στο πετ σοπ δήθεν ότι είναι του συλλόγου και τέτοια και έβρισκα μέσα καλαμπόκια...
 
@alexisthes εντός σπιτιού. Στο σπίτι δεν έχουμε υψηλό βαθμό υγρασίας και από την στιγμή που ανοίχτηκε η συσκευασία την έχω μέσα σε σακούλα για να μην μπορεί να μην πάει τίποτα σε αυτήν
 
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν για μια φορά θα υπάρξει θέμα να πάρω χύμα τροφή από το μαγαζί μιας και σε 2 εβδομάδες θα βρεθώ στην Καλαμάτα που εκεί υπάρχουν μαγαζιά που πουλάνε συσκευασμένες τροφές.
 
@voxpaine Αν και η μία αυτή φορά μπορεί να αποδειχτεί η μοιραία φορά εντούτοις δεν χρειάζεται πανικός και υπερβολές από μέρους μας...
Η εναλλακτική ποια είναι;
Να τα αφήσεις νηστικά;
 
@TZANNSPY να μείνουν με την υπάρχουσα τροφή που όπως είπε ο κ. Μάκης χρειάζεται αλλαγή. Διαφορετικά θα πρέπει να αρχίσω να ρωτάω σε ομάδες στο fb αν είναι κάνεις από Σπάρτη και αν χρησιμοποιεί συσκευασμένη τροφή και εάν μπορεί να μου δώσει κάποιο μέρος της για να βγάλω 2 εβδομάδες.
 
Back
Top