Αναπαραγωγή Πότε είναι η κατάλληλη εποχή για το ζευγάρωμα καναρινιών;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikolino
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Nikolino

PB New Member
Εγγραφή
5 Δεκ 2007
Μηνύματα
46
Πόλη
Αθήνα
επειδη ειμαι νεος με το θεμα των καναρινιων θα ηθελα να μου πει καποιος ποτε ειναι ο καιρος αναπαραγωγης. Ποτε πρεπει να βαλω τον αρσενικο μαζι με την καναρα"; Πρεπει να ειναι τα κλουβια μεσα η εξω απο το σπιτι;
 
θα ηθελα να μου πητε ποτε μπορο να βαλο τα καναρινια για ζευγαρομα και τη πρεπι να κανο
 
θα ηθελα να μου πητε ποτε μπορο να βαλο τα καναρινια για ζευγαρομα και τη πρεπι να κανο
Νομίζω πως αν βρεις το χρόνο να διαβάσεις για την Αναπαραγωγή καναρινιών και Ζευγαρώστρες που υπάρχει εδώ, θα λύσεις πολλές από τις απορίες σου. Για τις υπόλοιπες που θα έχεις ρωτάς... και όποιος ξέρεις θα σου απαντήσει...
 
εχω μια ζευγαροστρα δεν εχη χοριζμα και τα εβαλα
 
εχω μια ζευγαροστρα δεν εχη χοριζμα και τα εβαλα
Κάνε μια περιγραφή της συμπεριφοράς τους, αν μαλώνουν, αν ταΐζονται, αν ζευγαρώνουν... και μην αμελήσεις να διαβάσεις το άρθρο...
 
στην αρχη τα εβαλα δυπλα δυπλα γιτη δεν εχω ζευγαροστρα να εχη χωρηζμα για μια βδομαδα και εχθεσ τα εβαλα μαζη το αποτελεζμα ειναι στην αρχη κηνηγιοντουσαν αλα τωρα ερνια ηρεμα τρωνε κανονικα
 
στην αρχη τα εβαλα δυπλα δυπλα γιτη δεν εχω ζευγαροστρα να εχη χωρηζμα για μια βδομαδα και εχθεσ τα εβαλα μαζη το αποτελεζμα ειναι στην αρχη κηνηγιοντουσαν αλα τωρα ερνια ηρεμα τρωνε κανονικα
Οπότε συνεχίζουμε κανονικά.. Η ηρεμία στα πουλιά είναι βασική προϋπόθεση για το καλό ξεκίνημα.
 
τα εχω βαλι αυλακι στα δυο αλα εχω βαλη μια τριχα πολι ψυλι να παρο καπια αλη
 
τα εχω βαλι αυλακι στα δυο αλα εχω βαλη μια τριχα πολι ψυλι να παρο καπια αλη
Το αυγό είναι χρήσιμο στην εκτροφή των καναρινιών...
Η τρίχα αν είναι από ζώο (τραγόμαλλο) είναι από τις καλύτερες... υπάρχουν πολλά και ποικίλα υλικά για την κατασκευή της φωλιάς. Επιλέγεις αυτό που της αρέσει περισσότερο.
 
Mισαλούρη.. Πόσα θες να μας τρελλάνεις;... Πως κατάλαβες ότι το αυλάκι είναι αυγουλάκι; 😱
Γενικά μιλάω... ίσως πέσω και μέσα...
Η ζωή θέλει φαντασία...
 
Α καλά... Τώρα κατάλαβα κι εγώ τον Αντώνη...''πραγματικά'' ήθελε να γράψει!
 
@ntinos58 έχεις κάνει διατροφική προετοιμασία στο ζευγάρι; Τα έχεις μέσα ή έξω; Σε τι συνθήκες; Πες μας αν θες θερμοκρασία χώρου και ημερήσια διάρκεια φωτισμού.
Και διάβασε και αυτό: Ζευγάρωμα καναρινιών θα σε βοηθήσει!
 
καλημερα θα ηθελα να ρωτησο εδω και μια βδομαδα εχω βαλη και τηποτεσ δεν κανουν το μονο που κανουν να τσημπιουντε
 
Back
Top