Αναπαραγωγή Πότε είναι η κατάλληλη εποχή για το ζευγάρωμα καναρινιών;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikolino
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εάν τσιμπιούνται χώρισέτα άμεσα και συνέχισε την διατοφική προετοιμασία, αν θες πες μας τι προετοιμασία έχεις κάνει και αν τα έχεις σε εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο
 
καλημερα θα ηθελα να ρωτησο εδω και μια βδομαδα εχω βαλη και τηποτεσ δεν κανουν το μονο που κανουν να τσημπιουντε
Να τα χωρίσεις... και να περιμένεις το χρόνο που θα είναι έτοιμα όπως πολύ σωστά μας έγραψε κι ο Γιάννης
Εάν τσιμπιούνται χώρισέτα άμεσα και συνέχισε την διατοφική προετοιμασία, αν θες πες μας τι προετοιμασία έχεις κάνει και αν τα έχεις σε εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο
 
Και ξαναρωτώ...
@ntinos58 έχεις κάνει διατροφική προετοιμασία στο ζευγάρι; Τα έχεις μέσα ή έξω; Σε τι συνθήκες; Πες μας αν θες θερμοκρασία χώρου και ημερήσια διάρκεια φωτισμού.
 
Και ξαναρωτώ...
@ntinos58 έχεις κάνει διατροφική προετοιμασία στο ζευγάρι; Τα έχεις μέσα ή έξω; Σε τι συνθήκες; Πες μας αν θες θερμοκρασία χώρου και ημερήσια διάρκεια φωτισμού.

...όσο θέλεις βρόντα Αλίκη μου!
 
και εγω αυτο λεο να κανο τα κηταξα αν ειναι πηρομενα και δεν εχου τηποτεσ που να φενετε οτι εινα πηρομενα
 
και εγω αυτο λεο να κανο τα κηταξα αν ειναι πηρομενα και δεν εχου τηποτεσ που να φενετε οτι εινα πηρομενα

Κώστα καλύτερα να μην ξαναπιάσεις στα χέρια σου τα πουλιά. Αν τα πιάνεις για να δεις την κατάσταση ετοιμότητάς τους να είσαι σίγουρος πως θα καθυστερήσει πολύ περισσότερο να έρθει για να μην πω πως δεν θα έρθει καθόλου η ετοιμότητα αναπαραγωγής...
Να αφήσεις τα πουλιά με το χώρισμα της ζευγαρώστρας όπως έχεις ήδη διαβάσει και όταν με το καλό το θηλυκό ξεκινήσει τη φωλιά να αφήσει να έρθουν σε επαφή...
Οτιδήποτε άλλο κάνεις είναι και κακό και αρνητικά ή μη αναμενόμενα αποτελέσματα έχει..
Χρόνο χρειάζονται και όχι οπτικό έλεγχο... σε λίγες μέρες αν υπάρχει ηρεμία και ησυχία... όλα θα πάρουν το δρόμο τους... Μέχρι τότε υπομονή
 
ευχαρηστο για την συμβου σας αυτο εκανα τα εχω χωρησι κα θα περημενο
 
Και ξαναξαναρωτώ...
@ntinos58 έχεις κάνει διατροφική προετοιμασία στο ζευγάρι; Τα έχεις μέσα ή έξω; Σε τι συνθήκες; Πες μας αν θες θερμοκρασία χώρου και ημερήσια διάρκεια φωτισμού.

Κώστα γιατί δεν απαντάς σε αυτά που σε ρωτάω; Δεν τα βλέπεις;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Back
Top