Φροντίδα Πώς να πιάσω ένα περιστέρι που δεν πετάει;

Sousouna

PB New Member
Εγγραφή
1 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα σας,
Ισως μπορειτε να βοηθησετε!
Στο παρκο που πηγαινω βολτα ειναι ενα περιστερι που δεν μπορει να πεταξει. Η ουρα του δειχνει καπως περιεργη.

Εχω προσπαθησει να το πιασω, αλλα δεν τα εχω καταφερει καθως ο χωρος ειναι μεγαλος και δεν μπορωθα να το στριμωξω καπου.

Ετσι απλα του βαζω σιταρι και νερακι..αλλα ειναι πολυ θλιβερο νανα βρισκετε εκει ... το παρκο ειναι γεματο πιτσιρικια και το δυστυχο φοβαται και διαρκως παει πανω κατω.

Υπαρχει καποιος τροπος/κολπο που θα μπορουσα να το, πιασω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποια συμβουλη
 
Μπορείς να πετάξεις πανω του μια βρεγμένη πετσέτα. Ξέρω δεν είναι και ο καλυτερος τροπος αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι η μόνη επιλογή..
 
Επίσης καλησπέρα. Αρχικά ετσι όπως περιγράφεις την κατάσταση του ειναι πολύ τυχερό που δεν το έχει πιάσει καμία γάτα.
Πολύ καλη η κίνηση σου που του βάζεις νερό κ τροφή αλλά μάλλον θα πρέπει να μεταφερθει με κάποιον τρόπο στη ΑΝΙΜΑ αν μπορεσεις εσυ ή καποιος άλλος να το πιάσει. Και πάλι μπράβο για την ευαισθησία σου.
 
Σας ευχαριστώ πολυ ολους για τις απαντησεις.

Αυτο με την πετσετα θα πετύχαινε ισως αν με αφηνε να παω κοντα του,. Δυστυχως κρατα αποσταση τουλαχιστον 5 μετρα.

Οι γατες δεν ασχολούνται μαζι του μεχρι στιγμης τουλαχιστον... λιγο η ζεστη, λιγο το οτι ειναι χορτατες, λιγο το οτι τα εχουν συνηθίσει.

Εννοείται δεν τα παραταω και αν εχω νεοτερα θα σας ενημερωσω.

Καλημερα σας!
 
Back
Top