Αναπαραγωγή Σήμερα βρήκα και τους 4 νεοσσούς μου νεκρούς

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikolina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλησπερα!
Επειδή δε γράφω μονο οταν έχω ανάγκη και απορίες, αλλά και όταν έχω χαρά, είπα να σας ενημερώσω, ότι αφου η πρωτη μου φωλιά χαθηκε την 8η μέρα, η δευτερη γεννά πηγε άψογα και έχω 5 μικρά! 17-16-15 ημερών!
Είμαστε έτοιμα νομιζω τα μεγάλα να κλαρωσουμε (έτσι διαβάζω να το γράφουν)! Για να είμαι ειλικρινής,επειδη δεν ήμασταν σίγουροι για το λόγο που έχασα τα μικρά, χρησιμοποιησα το grog new που μου ειπαν και δε γνωρίζω αν ευθυνεται αυτό ή ο καιρός που ζεστανε που πηγαν όλα καλά τώρα!
Η μαμά και ο μπαμπάς μας έχουν ορεξούλες παλι και ετοιμάζονται για την 3η γεννά.
Είπα ότι δε θέλω να ταλαιπωρησω τη θηλυκια για 3η φορά αφου θα τα κρατησω όλα τα μικρά, αλλά αφου διάβασα ότι δεν υπάρχει τρόπος να μην κάνει αυγά, αλλά απλά να τα παρω και να τα αντικαταστήσω, είπα να τα αφήσω να ξανά ζευγαρώσουν και να γεμίσω όλο το σπίτι καναρίνια!
Σας βάζω φωτογραφίες να μας θαυμάσετε!
[automerge]1620244719[/automerge]
IMG_20210505_225801.webpIMG_20210505_225752.webp
[automerge]1620245026[/automerge]
IMG_20210505_230307.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
@marapo Σας ευχαριστω! Τι να βάλω κάτω, παρηγγειλα 4οροφα κλουβιά και δε θα μου φτάνουν! Θα θέλω κι άλλα!

Δεν του κάθετε η κανάρα, το παιζει δυσκολη,.αλλά είναι καρπερος ο άτιμος! 4 στα 4 και 5 στα 5!
 
@Nikolina Ελπιζω να εχεις χωρο για τοσα κλουβια.😁 Ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις.😉 Αν θες ανοιξε ενα νεο θεμα για τα μικρουλια. Και για να ανεβαζεις φωτο να τα καμαρωνουμε και γιατι με στεναχωρει ο τιτλος. Χωρις παρεξηγηση αλλα τωρα εχουμε ευχαριστα νεα.😄
 
Back
Top