Αναπαραγωγή Σήμερα γεννήθηκε το πρώτο αυγό, να σταματήσω το αυγό;

HRAKLIS13

PB New Member
Εγγραφή
1 Απρ 2009
Μηνύματα
102
Πόλη
Περιστέρι
:D καλησπερα σημερα το ζευγαρι μου εκανε το 1 αυγο νομιζω οτι θα κανει και αλλα και θελω να πιστευω οτι αυτη τη φορα θα εχουνε σπορο μέσα. αύριο θα πάρω και πλάστηκα αυγά να τα αλλάξω μέσα τώρα πρέπει να σταματήσω να τους βάζω αυγό και τι άλλο πρέπει να τους βάζω τώρα πείτε μου σας παρακαλώ :)
 
ευχαριστώ πάρα πολύ για της απαντήσεις σας θα δούμε αύριο αν κάνει και άλλο αυγο
 
καλημερα σημερα εκανε και αλλο αυγο αλλα οχι στη φωλια κατω και ητανε σπασμενο δυστηχως και μαλλον ειχε σπορο αυτο γιατι ειδα ενα ασπρο σημαδι μεσα στον κροκο το απογευμα θα ανεβασω φωτο να δειτε
 
:DΜπράβο ηρακλή πολύ καλα τα νεα αρχικά μετά ομως κατι δεν πηγε καλα συνεχισε αφου έγινε η αρχή είσαι σιγουρα σε καλό δρόμο.
 
περιεργο που σου το εκανε κατω. Μηπως το παρεσυρε με τα ποδια της; Στη φωλια μπαινει;
 
καλησπερα και παλη σημερα η καναρα δεν εκανα αλλο αυγο και απο τη βλεπω χαλαει και τη φωλια βγαζει και πεταει το νημ κατω τι πρεπει να κανω μεσα στη φωλια εχει ενα αυγο
 
Ηρακλη την χαλασε τελειως η απλα πεταξε μερικο νημα κατω;
Καθεται στην φωλια;
Τα εχεις σε ησυχο μερος με επαρκη φωτισμο και χωρις ρευματα;
Και τα δικα μου οταν ειχαν αυγα, πεταξαν μερικα νηματα κατω και ειχα δει τον αρσενικο να παιρνει το νημα απο την φωλια και κατι το εκανε που δεν εκατσα να δω για να μην τον ταραζω! Απο αυτη την συμπεριφορα εχω πουλακι...
Δεν μου φαινεται κατι ανησυχητικο, αλλα αν θες απαντησε στις ερωτησεις για να υπαρχει μια γενικοτερη εικονα 😉
 
Νικη οχι δεν τη χαλασε ολη τη φωλια απλα πετακσε λιγο νημα κατω τα εχω εξω στο μπαλκονι δεν εχει καθολου ρευμα εκει που τα εχω
 
Ηρακλή αν έχεις και άλλο ζευγάρι που έχει αυγά και που μπορείς να βάλεις το 1 αυγό κάντο. Έτσι θα δώσεις την ευκαιρία στην κανάρα να πάει για 2η γέννα με καλύτερα αποτελέσματα.
 
οχι δεν εχω αλλο ζευγαρι σκεφτομαι να παρω ακομα ενα ζευγαρι βρηκα πολι φθηνα καναρια για νεουδια
 
καλησπερα παιδια σημερα ειχαμε παλη τα ιδια εκανα αυγο και το βρηκα παλι κατω σπασμενο τι να κανω ρε παιδια
 
τι να σου πω ρε φιλε και αυτο που ειναι μεσα στη φωλια γιατη δεν το εχουνε ριξει για πεσ μου τωρα
 
ααα πεστο αν ταχεις δει να βατευονται αυτο εχει νεοσο μεσα.. Πιστευω οτι εχω δικιο γιατι μου ετυχε το ιδιο εκανε 3 αυγα και στη 2η μερα πεταξε τα 2 και τωρα χαιρομαι το μικρουλι.
 
Back
Top