Παρουσιάζω Σήμερα σκάσανε και τα νέα νανάκια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης j.p.
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

j.p.

PB New Member
Εγγραφή
10 Ιουλ 2013
Μηνύματα
5
σήμερα σκάσανε και τα νεά.
33 από τα 40 αυγά που είχα βάλει στη μηχανή.
η πρώτη φωτό από νανάκια τωρα είναι ενος μηνα
και οι άλλες από από τα σημερινά(ντοπιες κότες)

DSC09027_zpse35a92c7.jpg


DSC09124_zpse6581b58.jpg
 
αχ τι μπουμπουκάκια είναι αυτά! φτου φτου :)
 
Αγαπες μου γλυκες! Παντα ηθελα ενα κοτοπουλακι στην ταρατσα! 😛 Να τα χαιρεσαι!
 
Να τα χαιρεσαι! 😉 Που τα διατηρεις; Κι εννοω σε τι χωρο; Αναρωτιεμαι αν θα εχουν προβλημα με τις θερμοκρασιες του χειμωνα..:?

Τα νανακια με τα φτερα στα ποδια ειναι τελεια οπως και στην αλλη φωτογραφια αυτα με την χρωματιστη γραμμη στην πλατη! :D
 
να σου ζησουν, ειχα κι εγω πιο παλια... Κανουν πολλα αυγα και καθονται κλωσσες συνεχεια! Ειναι υπερκινητικα και πολυ καλες μαμαδες
 
αυτά που είναι στν πρώτη φωτό με τα φτερά στα πόδια είναι νανάκια.
τα άλλα είναι κανονικές κότες, απλά έγινε μεταφορά θέματος και ο συντονιστής νόμισε ότι όλα είναι νανάκια.
τα έχω σε 4 στρεμματα, αλλα την ανοιξη έχω σκοπό να περιφράξω ένα χωράφι 11 στρεμματα όπου θα μπορώ να βάλω γαλοπούλες χηνες πάπιες φραγκόκοτες, τωρα που σιγουρευτικά και οτι η μηχανή δουλευει.
 
Παιδιά δεν υπάρχουν ομορφότερα μικρά από τα κοτοπουλάκια...J.P μπράβο είναι πανέμορφα.
 
Άχου τα μωρέ! Τι γλύκες είναι αυτές! Παιδά δεν γίνεται,ζηλεύω αφάνταστα! Θέλω πάλι κι εγώ κοτοπουλάκι! Είναι όλα ζουζουνιάρικα! Φρόντισε να τα διατηρήσεις όλα μα όλα! Και μπράβο σου για την πελώρια έκταση που τους έχεις προσφέρει! Συγχαρητήρια και να τα χαίρεσαι τα πολλά παιδάκια σου! Φιλικά Αμβρόσιος!
 
Back
Top