Γενικά Σας την παρουσιαζω τη Ροζελα μου

Όλο και κάποια θα κάνει και για το δικό σου, πρέπει να δούμε πως ανοίγει η πόρτα, διαστάσεις κτλ και να δεις τι υπάρχει στην αγορά. Πάντως κυκλοφορούν και αρκετά μεγάλες. Να ξέρεις οι ροζέλες τουλάχιστον οι δικές μου κάνουν χειμώνα καλοκαίρι κάθε μέρα μπάνιο. Είναι νοικοκυρόπαιδα :)
 
Μα τοσο πολυ τους αρεσει; Οι αλλοι οι παπαγαλοι που εχω σπανια κανουν
 
Αριάδνη μου να σου ζήσει η ροζέλα σου! Είναι πολύ χαριτωμένη! Να τη χαίρεσαι και εύχομαι να αναπτύξετε μία όμορφη σχέση!
 
Μακαρι.. Ειναι λιγο δυσκολο πουλι αλλα μακαρι...

Εχω ενα προβλημα.. Ριχνει την τροφη του στο πατωμα.. Του βαζω λιγοτερη ποσοτητα για να μην διαλεγει αλλα παλι το ιδιο..
 
Αριάδνη να το χαίρεσαι το καινούριο σου πουλάκι είναι πολύ όμορφο! Πάντα μου άρεσαν αυτοί οι παπαγάλοι δε το ήξερα ότι λέγονται ροζέλες!
 
Η ροζελλα σας κανει σαν υστερικη οταν δεν της δινεται σημασια; Εμενα κτυπιεται δεξια και αριστερα.. Ειναι φυσιολογικο;
 
Είναι μικρή και θέλει την προσοχή σου, ευκαιρία να "δεθείτε" μην την παραμελείς :)
 
Γεια σας. Θελω να αγορασω ταιρι για την ροζελα μου. Επειδη δεν ημουν σιγουρη τι φυλο ειναι, μπηκα φορουμ για να δω το θεμα μου.. Τα διαβασα... Πρεπει να ημουν μεθυσμενη οτα εγραφα. Μπερδευτηκα τελειως.

Τι φυλο ειναι; Εχω φωτο στην πρωτη σελιδα. Ευχαριστω
 
Back
Top