Γενικά Σελίμ ο τετραπέρατος

ζιζι

PB Known Member
Εγγραφή
25 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.160
Πόλη
Κωνσταντινούπολη
Merhaba!
Με λένε Σελιμ και παρότι είμαι Τούρκος annadan babadan, δεν ξέρω τουρκικά. Η πρώτη μαμά μου ήταν από την Αφρική, μιλούσε αγγλικά και είχε πολύ σκουρόχρωμο δέρμα. Η νέα μου μαμά μιλάει ελληνικά και είναι ανοιχτόχρωμη (αλμπινο μάλλον).
Κάθε πρωί ξυπνάω στις 4, επειδή ακούω έναν κύριο να τραγουδάει (ιμαμη τον λέει η μαμά, όμως μεταξύ μας εγώ τραγουδάω καλύτερα από εκείνον), και στη συνέχεια κάνω φασαρία μέχρι να τους ξυπνήσω όλους. Τις τελευταίες μέρες αλλάζω τα πανέμορφα πουπουλακια μου και μου αρέσει πολύ να τα βάζω μέσα στο νεράκι μου. Η νέα μου μαμά αλλάζει συνέχεια το νερό και σαν να μην φτάνει το γεγονός ότι πάει ο κόπος μου χαμένος, θυμώνει κιόλας! Εχθές με απείλησε ότι αν το ξανακάνω θα μου κάνει αποτρίχωση. Γι αυτό μείνετε συντονισμένοι και αν σε κάποια από τις επόμενες φωτογραφίες μου δεν είμαι τόσο κούκλος όσο τώρα, σας παρακαλώ να ενημερώσετε το χαμόγελο του πουλιού. received_10213971620938972.webp
 
Η φωτογραφία αυτή είναι από την πρώτη μου μέρα στο καινούριο μου σπίτι. Η αδερφούλα μου, όπως βλέπετε, έχει 4 πόδια και είναι μαύρη και πολύ πολύ μεγάλη! _20180604_201637.webp

Πολύ όμορφος! Να τον χαίρεσαι και ελπίζω να βρεις τον τρόπο να τον φέρεις Ελλάδα!
Ευχαριστώ πολύ. Αφού μπήκε στην οικογένεια αναγκαστικά ή θα φύγουμε όλοι μαζί ή κάνεις.

πραγματικός ''κούκλος'' να τον χαίρεσαι!
Ευχαριστώ πολύ :)

Να σου ζησει!
Ευχαριστώ πολύ :)
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Πολύ όμορφο πουλάκι μοναδικά χρώματα, να ναι καλότυχο και να το χαίρεσαι!
Όμορφο και καθαρο κλουβακι συγχαρητήρια!
Ευχαριστώ πολύ. Οι φωτογραφίες είναι από τις πρώτες μέρες που μου τον έδωσαν. Το κλουβάκι το αλλάξαμε γιατί ήταν αρκετά μικρό. Σύντομα θα ανεβάσω φωτογραφίες και από το καινούριο μας κλουβάκι.

Πανεμορφος και ο Σελιμ και το "βιογραφικο" του
Ευχαριστώ πολύ. Όπως καταλαβαίνεις το βιογραφικό είναι πολύ σημαντικό. Η πρώτη εντύπωση μένει. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Την καλησπέρα μου! Είναι πανέμορφος και μεγαλοπρεπέστατος ο Σελίμ! Να σου ζήσει πολλά χρόνια και να χαίρεσαι την ευχάριστη συντροφιά του! Μπράβο σου για την αγάπη και την φροντίδα που του παρέχεις!
 
Καλημέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.
Υπέροχη παρουσίαση και πανεμόρφος ο Σελίμ.
Μου έφτιαξες την ημέρα απο το γέλιο :D
Ελπίζουμε να σε έχουμε κοντά μας!

ps: Κούκλα η αδερφούλα σου!
 
Καλημέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.
Υπέροχη παρουσίαση και πανεμόρφος ο Σελίμ.
Ευχαριστώ πολύ. Καλώς σας βρήκα 🙂

Günaydin!:D
Να το χαίρεσαι!Όταν μπορέσεις αγόρασε ξύλινες πατηθρες που είναι πιο καλές για τα ποδαράκια του...
Ευχαριστώ πολύ. :)
Ξύλινες πατηθρες δεν βρήκα κάπου. Για να πω την αλήθεια βρήκα σε ένα από εκείνα τα μαγαζιά που έχουν όλα τα πράγματα έξω και ήταν τόσο βρώμικες, ακόμη και από κουτσουλιές, που σιχάθηκα ακόμη και να τος πλύνω!meh
Κάποια στιγμή τον χειμώνα ήρθαν οι δικοί μου και τους ζήτησα να μου φέρουν όμως πάλι δεν βόλεψε γιατί μάλλον είχαν στο μυαλό τους να φέρουν πατηθρες για ζακο και όχι για καναρίνι 😛
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:

Σχετικά θέματα

Back
Top