Φροντίδα Σκέφτομαι να ενώσω τα 2 κλουβιά για τα κοκατίλ μου

Γιάννη μου γιατί δεν μπαίνεις στο Skroutz να δεις καλές τιμές για μεγάλο κλουβί; Εγώ θα φοβόμουν να τα έχω εκεί μέσα... Εδώ σε έτοιμα κλουβιά και τραυματίζονται... στα αυτοσχέδια δε θα υπάρχει φόβος;
 
Γιάννη μου γιατί δεν μπαίνεις στο Skroutz να δεις καλές τιμές για μεγάλο κλουβί; Εγώ θα φοβόμουν να τα έχω εκεί μέσα... Εδώ σε έτοιμα κλουβιά και τραυματίζονται... στα αυτοσχέδια δε θα υπάρχει φόβος;
Μια χαρά είναι... Τους αρέσει και πάρα πολύ κιόλας και μην ανησυχείς, δεν υπάρχει κύνδινος👍...
 
καλά ταίριαξαν αλλά δεν ξέρω ποσο σταθερό είναι με τις πλαστικές ενώσεις (μια και μιλάμε για παπαγάλους...) καλύτερα να το έκανες με μεταλλικές... Τέλος πάντων ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα
 
καλά ταίριαξαν αλλά δεν ξέρω ποσο σταθερό είναι με τις πλαστικές ενώσεις (μια και μιλάμε για παπαγάλους...) καλύτερα να το έκανες με μεταλλικές... Τέλος πάντων ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα
Πλαστικές ενώσεις είναι τα Tire up που δεν φεύγουν με τίποτα...
 
Mην είσαι τοσο σίγουρος...
Είμαι τόσο σίγουρος...
Παιδιά, για να μην πλατειάζουμε το κλουβί δεν είναι επικίνδυνο για τα πουλιά και βολεύει πάρα πολύ έτσι, που εάν ήταν ένα μεγάλο κλουβί δεν θα βόλευε για τα ταξίδια που κάνω.
Για τα ταξίδια θα ξαναφτιάχνω (βάζω πίσω την αρχική οροφή) το αρχικό κλουβί και για εδώ θα έχω και τα 2 μαζί...
Όλα καλά παιδιά... Εξάλλου τα κοκατίλ είναι φιλήσυχα ζώα όχι σαν τα καναρίνια που πετάγονται από 'δω και εκεί...
 
Πλαστικές ενώσεις είναι τα Tire up που δεν φεύγουν με τίποτα...
Δε φεύγουν αλλά πολύ εύκολα κόβονται.
Πάντως ωραίο θα ήταν να τους πάρεις καινούργιο κλουβακι. Υπάρχουν φθηνά και όμορφα και πιο λειτουργικά.
Φιλικά παντα
 
Αχ ρε Φοίβο... Πραγματικά σε εκτιμάω και η γνώμη σου μετρά για εμένα, αλλά εάν το φτιάξω καλά (με παιχνίδια, σκαλίτσες για να πάνε από το 1 κλουβί στο άλλο με άνεση, να το τοποθετήσω πιο ψηλά, χορταρικά και μικρά κηπάκια κλπ) θα είναι πολύ καλό...ή μάλλον, βίλα θα βγει!
Φθηνά ναι, αλλά λειτουργικά όχι...
Είμαι τόσο σίγουρος...
Παιδιά, για να μην πλατειάζουμε το κλουβί δεν είναι επικίνδυνο για τα πουλιά
Όλα καλά παιδιά... Εξάλλου τα κοκατίλ είναι φιλήσυχα ζώα όχι σαν τα καναρίνια που πετάγονται από 'δω και εκεί..
Από τα κοκατιλάκια μου όχι... Δεν δαγκώνουν δυνατά...
Μανταλάκια δεν χρειάζονται...
Οι ταΐστρες είναι εντάξει...
Τι διαλλακτικός που είσαι...😕 δέξου και κάτι δεν σου μιλάνε ούτε άσχετοι ούτε κάποιοι που θέλουν το κακό σου! Μπορεί να κάνουμε και λάθος αλλά σταμάτα να είσαι τοσο απόλυτος!

Επίσης όταν πολλοί λένε το ίδιο και ένας το δικό του καλά είναι να αναθεωρήσει λίγο τις απόψεις του...

Όλα αυτά εντελώς φιλικά χωρίς να θέλω να σε κατηγορήσω, να σε βοηθήσουμε θέλουμε αλλά όπως και να έχει δεν είμαστε παντογνώστες μπορεί να κάνουμε και λάθος, αλλά μπορεί και όχι!
Απλά σε παρακαλώ γίνε πιο συζητήσιμος και προσπάθησε να κερδίζεις κάτι απο τις συζητήσεις που κάνεις μέσα στο φόρουμ και γενικά στη ζωή σου.
 
Τι διαλλακτικός που είσαι...😕 δέξου και κάτι δεν σου μιλάνε ούτε άσχετοι ούτε κάποιοι που θέλουν το κακό σου! Μπορεί να κάνουμε και λάθος αλλά σταμάτα να είσαι τοσο απόλυτος!
Ρε παιδιά δεν προσπαθώ να είμαι επιθετικός! Απλά λέω πως δεν υπάρχει πρόβλημα με το κλουβί! Τέλος η συζήτηση γιατί έχει χάσει το νόημά της...
Απλά σε παρακαλώ γίνε πιο συζητήσιμος και προσπάθησε να κερδίζεις κάτι απο τις συζητήσεις που κάνεις μέσα στο φόρουμ και γενικά στη ζωή σου.
Και στη ζωή μου... Δεν νομίζω πως μπορείς να πεις το ίδιο για τη συζήτηση μέσα σε ένα φόρουμ με αγνώστους και στις συζητήσεις στη κανονική ζωή...
Παιδιά δεν έχει πρόβλημα του κλουβί και εάν υπάρξει θα σας ενημερώσω...Άλλωστε δεν είναι το φορουμ που απευθύνθηκα πρώτα για την ιδέα μου...
Φιλικά πάντα:).
 
Δεν νομίζω πως μπορείς να πεις το ίδιο για τη συζήτηση μέσα σε ένα φόρουμ με αγνώστους και στις συζητήσεις στη κανονική ζωή...
σε αυτό έχεις δίκιο 😉 αλλά όσο είναι κάτι φαίνεται και απο εδώ... σίγουρα όμως δεν μπορώ να σε κρίνω αντικειμενικά
Παιδιά δεν έχει πρόβλημα του κλουβί και εάν υπάρξει θα σας ενημερώσω...
αυτό είναι καλό... μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες και τα πουλάκια σου να ζουν μια χαρά
 
Γνώμες λέμε, ο καθένας αν θέλει και αν μπορεί τις ακολουθεί ή τις παίρνει υπ' όψιν του για το μέλλον.
Σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να υπάρχει παρεξήγηση ή ενόχληση, όπως και καθένας δεν πρέπει να πιέζει ή να νοιώθει πιεσμένος.
 
Από τα κοκατιλάκια μου όχι... Δεν δαγκώνουν δυνατά...

Φθηνά ναι, αλλά λειτουργικά όχι...

Όχι λειτουργικα;
Σήμερα αγόρασα αυτό το κλουβί 40 ευρω. Είναι μεγάλο και πολύ ψηλό, φαντάσου κ τα δυο κοκατιλ μέσα. Ούτε ακριβό είναι άλλα και πολύ άνετο το βρίσκω.
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1448719468730.webp
    FB_IMG_1448719468730.webp
    18,5 KB · Προβολές: 45
Back
Top