Ασθένειες Σκέψεις για τσεκ απ στην Αθήνα

Αντε να τον πας στο γιατρο αυριο να δουμε τι ειναι αυτο..
μηπως εχει ΓΟΠ αλλα δεν βρηκα τιποτα στο ιντερνετ για ΓΟΠ σε πουλια
Και εγω που εκανα μια γρηγορη αναζητηση δε βρηκα κατι...
Θα κοιταξω παλι.
 
η Χριστίνα Δουκάκη στον Πειραιά
Συμπατριώτισσα Τάνια.. Αν κατεβείτε με το ΚΤΕΛ, αποβιβάζεστε στα Κάτω Πατήσια, παίρνετε τον Ηλεκτρικό, σε 13 λεπτά είστε Πειραιά και από κει με ταξί σε άλλα 3 λεπτά στην κα Δουκάκη(επί της Γρηγορίου Λαμπράκη).
Μέσω του ΜΕΤΡΟ, καλύτερη επιλογή η Πατρίσια Γκρέυ.. κατεβείτε στο σταθμό μετρό Χολαργού, επί της λεωφ. Μεσογείων (στο 267)
 
Συμπατριώτισσα Τάνια.. Αν κατεβείτε με το ΚΤΕΛ, αποβιβάζεστε στα Κάτω Πατήσια, παίρνετε τον Ηλεκτρικό, σε 13 λεπτά είστε Πειραιά και από κει με ταξί σε άλλα 3 λεπτά στην κα Δουκάκη(επί της Γρηγορίου Λαμπράκη).
Μέσω του ΜΕΤΡΟ, καλύτερη επιλογή η Πατρίσια Γκρέυ.. κατεβείτε στο σταθμό μετρό Χολαργού, επί της λεωφ. Μεσογείων (στο 267)
Εχω κλεισει ραντεβου με τον κ. Ακριβο στις 12 και θα κατεβω με τρενο οπυ δεν θα μου πουν τιποτα για το κατοικιδιο μου.. Και μεσω γκουγκλ μαπς μου φανηκε πολυ κοντα
 
είστε Πειραιά και από κει με ταξί σε άλλα 3 λεπτά
(😀 για πάρα πολλά χρόνια έμενα Πειραιά (Βενιζέλου και Αλκιβιάδου) και μου φαίνεται λίγο κάπως να πάει κάποιος με ταξί από τον ηλεκτρικό στην Ευαγγελίστρια 😀 τον Πειραιά γενικώς τον οργώναμε με τα πόδια)
και νομίζω ότι είναι πιο κοντά στο σταθμό ο Ακρίβος, παρά η Πατρίσια. (μικρή η διαφορά βέβαια)
 
Ουτε καλα ουτε πολυ κακα νεα. Εχει μια φλεγμονη και πολλα βακτηρια στο στωμα. Τα οποια μεχρι τωρα δεν τον επιρεαζουν καπου, αφου το βαρος του ειναι σταθερο (36γρ) και η κοιλια την οποια εξετασε και μου την εδειξε λεει ειναι τελεια. Αντιβιωση με φλαντζιλ και νισταμισιν για μια βδομαδα πρωι βραδυ απο 2 σταγονες.
Μου πε να το βαζω στο δαχτυλο και να του το πηγαινω κοντα στο στωμα να το πινει-δοκιμαζει μονος του. Ουτε συριγκες ουτε ανοιγματα στωματος με το ζορι.

Ο Μαικλ μολις μπηκαμε στο κτηνιατρειο ηταν σαν βρεγμενη γατα. Αλλα μολις πηγαμε για εξεταση αφασια τελειως τον επιασε μια φορα να εξετασει το στωμα τον εβαλε μεσα στο κλουβι και αμεσως πηγε στο κλαδι περα δωθε (ετσι φωναζει ΒΓΑΛΕ ΜΕ ΕΞΩ) και μετα τον ξαναβγαλε για να δει την κοιλια γιατι πριν φοβηθηκε μην στρεσαριστει (ποιος ο Μαικλ) ηι αυτο πιστευω πως ειπε να του δινω την αντιβιωση με το δαχτυλο γιατι ειδε για τι πουλι και τι σχεση προκειται (ανεφερε πως ειναι πολυ καλος χαρακτηρας και πως εχουμε χτισει πολυ καλη σχεση)
 
Μήπως σου είπε τι υποπτεύεται; Τριχομονάδα, μύκητες, τι ακριβώς;
Πριν δει τα αποτελεσματα λεει ετσι πως το περιγραφεις πρεπει να ναι μυκητας. Τελικα ειδε μονο πως τα βακτηρια ηταν πολυ πιο πανω απο το φυσιολογικο
 
Εβαλε κατι σαν μπατονετα στο στομα του πηρε δειγμα και το εξετασε
Απο την στιγμη που το εχει μηνες και δεν το επιρεαζει καπου ειναι ενα δραστηριο πουλι (σημαντικοτερο το βαρος) δεν εκανε εξετασεις αιματος-να τον ταλαιπωρησει παραπανω
 
Πριν δει τα αποτελεσματα λεει ετσι πως το περιγραφεις πρεπει να ναι μυκητας. Τελικα ειδε μονο πως τα βακτηρια ηταν πολυ πιο πανω απο το φυσιολογικο
Ναι, αλλά το νισταμισιν ειναι αντιμυκητισιακό, έτσι δεν ειναι;
Θα πάει για επανεξέταση και πότε;
Από χρήματα, πόσα δώσατε;
 
Ναι, αλλά το νισταμισιν ειναι αντιμυκητισιακό, έτσι δεν ειναι;
Θα πάει για επανεξέταση και πότε;
Από χρήματα, πόσα δώσατε;
Μου ειπε να τον παρω τηλεφωνο δευτερα-τριτη να του πω εξεληξεις. 47€ εδωσα (πριν παω ακομα υπολογιζα 40-60) σκεφτομαι σε 1-2 βδομαδες να παω εδω στον κτηνιατρο να του εξηγησω τι εγινε κλπ και αν εχει το καταλληλο υλικο να τσεκαρει το πληθος των βακτηριων
 
Back
Top