Αναπαραγωγή Σπασμένα στο πάτωμα τ' αυγά, να βάλω υλικό για νέα φωλιά;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης roti
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Θα σας ενημερώσω, προς το παρόν δε μπορώ να ανεβάσω φώτο, είναι λέει μεγάλο το αρχείο
Διάβασε εδώ petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/ και κάνε resize στην φωτογραφία σου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: roti
Γιάννη προφήτης! Με κενό μια μέρα, έκανε το πέμπτο.


Γιάννη δύσκολο γιατί τα έχω μέσα στο γραφείο μου και εκεί εργάζομαι κάποιες ώρες...


Αλίκη, τα έχω μέσα στο γραφείο μου. Έχει αρκετό φως χωρίς να τα χτυπά ο ήλιος. Σταθερή θερμοκρασία γύρω στους 19 βαθμούς...

Λευτέρη χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη, χάρηκα που όλα κυλάνε ομαλά.
Εμένα η γνώμη μου είναι ότι σίγουρα τα πουλάκια γνωρίζουν περισσότερα από εμάς που προσπαθούμε να τα ανακαλύψουμε, απλά πολλές φορες που αγχωνόμαστε χωρίς λόγο ίσως αν περιμένουμε λίγο η λύση να έρθει μόνη της. 😉
 
Παιδιά ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας, τις χρήσιμες συμβουλές σας... Η κανάρα κλωσσάει με μανία.. Ο αρσενικός ξημερωβραδιάζει στην άκρη της φωλιάς της και την ταίζει που και που.. Από φόβο δε τολμώ να κάνω ωοσκόπηση. Θα περιμένω να ολοκληρωθούν οι μέρες. Και πάλι σας ευχαριστώ...
 
Παιδιά ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας, τις χρήσιμες συμβουλές σας... Η κανάρα κλωσσάει με μανία.. Ο αρσενικός ξημερωβραδιάζει στην άκρη της φωλιάς της και την ταίζει που και που.. Από φόβο δε τολμώ να κάνω ωοσκόπηση. Θα περιμένω να ολοκληρωθούν οι μέρες. Και πάλι σας ευχαριστώ...
Με τέτοιες συμπεριφορές η ωοσκόπηση είναι απλά μια ενόχληση και τίποτε περισσότερο. Αν κάποια στιγμή βγει από τη φωλιά η κανάρα μπορείς να το κάνεις...
Αλλά σίγουρα όλα είναι μια χαρά... Διαίσθηση που πηγάζει από τη συμπεριφορά των πουλιών.
 
Back
Top