Ασθένειες Σπυράκι στο ράμφος του κοκατιλ μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης koukis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

koukis

PB New Member
Εγγραφή
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
49
Πόλη
Κιλκίς
Καλησπερα. Εχω ενα κοκατιλ περιπου 7 ετων. Εχει περιπου μια εβδομαδα που προσεξα το ραμφος του.Απο την δεξια πλευρα σαν να ειναι διπλο. Το κατω ραμφος ειναι κανονικο και μαυρο απο την εξω δεξια πλευρα εξεχει το διπλο κομματι το οποιο ειναι μπεζ, εχει και ενα σπυρακι στο σημειο αυτο σε μεγεθος σπορου.
 
Αυριο,τωρα κοιμαται. Εχω στο σπιτο 25 βαθμους ειναι φυσιολογικο να κρυωνει;
 
Το ελαφρύ τρέμουλο κατά τη διάρκεια του ύπνου δεν είναι σπάνιο ούτε δηλώνει κρύο ή ασθένεια.
 
οταν η θερμοκρασια ειναι κατω απο 27 βαθμους αρχιζει να τρεμει. Το καλοκαιρι ηταν μια χαρα. Το βραδυ τον σκεπαζω και δεν ξερω, κατα την διαρκεια της ημερας τρεμει

Υπαρχει τροπος να καταλαβω ποσο χρονων ειναι;
 
οταν η θερμοκρασια ειναι κατω απο 27 βαθμους αρχιζει να τρεμει. Το καλοκαιρι ηταν μια χαρα. Το βραδυ τον σκεπαζω και δεν ξερω, κατα την διαρκεια της ημερας τρεμει

Υπαρχει τροπος να καταλαβω ποσο χρονων ειναι;

Περίεργο αυτό που λες, δεν έχω ξανακούσει κάτι παρόμοιο. Για την ακριβή ηλικία, όχι δεν υπάρχει τρόπος προσδιορισμού. Το 7 ετών πως προκύπτει όμως;
 
Kαλημερα. Η φωτογραφια που μου ζητησες
 

Συνημμένα

  • gianna 107.webp
    gianna 107.webp
    2,7 KB · Προβολές: 98
Kαλημερα. Η φωτογραφια που μου ζητησες
Μπορεις μια πιιο κοντινη; Εβγαλα τα ματια μου, φαινεται οτι κατι παιζει στο ραμφος αλλα τουλαχισοντ εγω δεν βλεπω και καλα...
 
Η φωτογραφια ηταν μεγαλη αλλα δεν μπορουσα να την ανεβασω ηταν μεγαλο αρχειο, την επεξεργαστηκα λιγακι.Αν την βαλω avantar?
 
Δες αυτο petbirds.gr/community/threads/Επισύναψη-αρχείου-σε-Μήνυμα.9996/ σιγουρα καποιο θα το καταφερεις.
 
Μπορεις να μας πεις τι διατροφη εχει; Και παλι δεν φαινεται ξεκαθαρα, μπορεις να το πιασεις και να βγαλεις μονο το ραμφος;
 
δαγκωνει δεν μπορω να τον πιασω,Του δινω σπορια συσκευασμενα και κατι μπαστουνακια με φρουτα η μελι. Θα προσπαθησω με φωτογραφικη μηχανη
 
δαγκωνει δεν μπορω να τον πιασω,Του δινω σπορια συσκευασμενα και κατι μπαστουνακια με φρουτα η μελι. Θα προσπαθησω με φωτογραφικη μηχανη
Να τον τυλιξεις με μια πετσετα, ή να βαλεις χοντρο γαντι.
 
φοβαται μονο που βλεπει γαντια. Τον πιασαμε 2 φορες για να του κοψουμε τα νυχια και για ολη την μερα ουτε εφαγε τον πλησιαζα και εκανε κινηση να δαγκωσει. Και ποσο θελω να τον χαιδεψω! Αυτος χανει
 
Back
Top