Ασθένειες Στο κοκατίλ μου δεν μεγαλώνουν τα φτερά και πέφτουν

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης User23658
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πάρε τηλέφωνο στο εργαστήριο στη Κομοτηνή Μαρία. Εξήγησε τους τη κατάσταση και θα σου πούνε ποια ακριβώς εξέταση θα είναι καλο να κάνεις οπως και πως θα πάρεις η ίδια το δείγμα για να τους το στείλεις. Ειναι αρκετά προσιτές οι τιμές τους αλλά είναι και πολύ καλοί οι γιατροί εκεί. Δείχνουν μεγάλο ενδιαφέρον. Όταν βγουν οι απαντήσεις δηλαδή δεν θα σου στείλουν απλά ένα μειλ με τις απαντήσεις. Θα σε πάρουν τηλέφωνο θα σου αναλυσουν τα αποτελέσματα και θα ακούσουν με προσοχή την οποία απορία σου.. Προσωπικά τους συνιστώ ανεπιφύλακτα για τη περίπτωση του μικρού σου.. Θα σου ζητήσουν να τους ενημερώνεις για την εξέλιξη της πορείας του και θα μπορείς φυσικά να τους συμβουλευτεις απλά για οτι αλλο σε απασχολήσει σχετικά.
Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κ την πληροφορία αύριο κιολας θα τους πάρω τηλέφωνο και θα σας πω τα νέα!
 
Να τους πάρεις Μαρία μου και να μας πεις τα νέα σας.. Είμαι σίγουρη πως θα την βρεις την άκρη. Σας εύχομαι οτι καλύτερο. 😊
Σε ευχαριστώ γλυκουλα μου διάβασα μόλις τώρα κ τα δικά σας νεα. Εύχομαι το πουλάκι σου να συνέλθει από όλο αυτό και φυσικά και εσύ μαζί δεν είναι κ λίγη η στεναχώρια κ το άγχος.
 
Καλημέρα! Πήρα τηλέφωνο σήμερα στη Κομοτηνή μίλησα με κάποιον κύριο (Μα Τι εξυπηρέτηση! ) θα στείλω δείγμα κουτσουλιτσας και θα κάνουνε έλεγχο και για ψιττακωση μιας κ δεν εκανα και ποτέ. Αύριο θα στείλω το δείγμα και θα επικοινωνήσουν μαζί μου!
 
User23658 είπε:
Καλημέρα! Πήρα τηλέφωνο σήμερα στη Κομοτηνή μίλησα με κάποιον κύριο (Μα Τι εξυπηρέτηση! ) θα στείλω δείγμα κουτσουλιτσας και θα κάνουνε έλεγχο και για ψιττακωση μιας κ δεν εκανα και ποτέ. Αύριο θα στείλω το δείγμα και θα επικοινωνήσουν μαζί μου!
Μα το θέμα είναι να απορριφθεί ή τέλος πάντων να διερευνηθεί αν το πουλάκι πάσχει από κάποια άλλη ασθένεια, έτσι δεν είναι; Σχετικά με αυτό, τι σου είπαν;
 
Μα το θέμα είναι να απορριφθεί ή τέλος πάντων να διερευνηθεί αν το πουλάκι πάσχει από κάποια άλλη ασθένεια, έτσι δεν είναι; Σχετικά με αυτό, τι σου είπαν;
Ότι θα ξεκινήσουμε με δείγμα κουτσουλιας και αν αποκλείσουμε κάποιες ασθένειες (μυκητες παρασιτα)θα κινηθούμε διαφορετικά..Αυτό μου είπαν
 
Για τους φίλους μου που ενδιαφέρθηκαν πήρα τα αποτέλεσμάτα.υπήρχε ανεβασμένος δείκτης σε κοκιδια και τριχομοναδες.. και ξεκινάμε τη θεραπεία προληπτικά περισσότερο.. Ο γιατρός πολύ ευγενικός και ρώτησα αλλά τόσα πράγματά με διάθεση να απαντήσει!
 

Συνημμένα

  • 20200312_134857.webp
    20200312_134857.webp
    227,3 KB · Προβολές: 17
  • 20200312_134817.webp
    20200312_134817.webp
    65,2 KB · Προβολές: 17
Οποτε είναι σχετικά Καλές οι εξετάσεις σας Μαρία. Μια χαρά. Σχετικά με τα φτεράκια του τι σου είπε ομως; οφείλεται ίσως σε έλλειψη κάποιας βιταμινης; .. σου πρότεινε κάποια άλλη εξεταση πιο ειδική; .. Μιλήσατε καθόλου για το θέμα των φτερώων του;
Για τα αυγά δεν θα χρειαστει να του δωσεις κατι;..Αυτά τα ascaridia δεν είναι παράσιτα.; Τα σκουλήκια που λέμε δηλαδή..
 
Έχουν σχέση αυτά με την πάθηση των φτερών που συζητούσαμε; 🧐
Όχι 😂
[automerge]1584024689[/automerge]
Οποτε είναι σχετικά Καλές οι εξετάσεις σας Μαρία. Μια χαρά. Σχετικά με τα φτεράκια του τι σου είπε ομως; οφείλεται ίσως σε έλλειψη κάποιας βιταμινης; .. σου πρότεινε κάποια άλλη εξεταση πιο ειδική; .. Μιλήσατε καθόλου για το θέμα των φτερώων του;
Για τα αυγά δεν θα χρειαστει να του δωσεις κατι;..Αυτά τα ascaridia δεν είναι παράσιτα.; Τα σκουλήκια που λέμε δηλαδή..
Εγώ για τα φτερά πήρα. Τώρα πώς βγήκαν όλα αυτά τι να σας πω. Πολλοί καλοί κ ευγενικοί μέχρι εκεί όμως. Μιλώντας με ένα πολύ σοβαρό πρόσωπο Δεν μπορώ να πω όνομα συγγνώμη μου είπε πολλα άσχημα πράγματα και να μη δώσω τίποτα από αυτά στο πουλάκι μου!
 
Θα σας πω ακριβώς τη διαδικασία που έκανα! Αφού μίλησα εκεί με τους ειδικούς την επόμενη τον βάζω στο τραπέζι (ξέρω 3 κουτσουλιες τις έχω για πλάκα) παίρνω το ειδικό βαζάκι και τις βάζω μεσα, επίσης στο φάκελο σε ενα χαρτί γράφω όλα τα στοιχεία μου και του πουλιού μαζί με ένα πλήρες Ιστορικό. Τον πήρα από εκτροφή 2 μηνών με πλήρη ουρα σε λίγους μήνες άρχισε να μη μεγαλώνει αφού έπεφταν φτερακια και καποια βγαινουν ανωμαλα έγραψα τι τρώει σπόρους αυγό φρούτα λαχανικά Όχι πολλα δεν εκανε ποτε διάρροια ζει σε παράθυρο καθαριότητα κομπλέ ομιλία ζωηραδα κομπλέ και εν ολίγοις αυτά. Οταν μίλησα στο τηλ κ τα είχα πει μου είπαν να στείλω κουτσουλια κ όχι φτερό. Αυτό έκανα κ εγώ. (Ενω επεμενα να βγαλω ενα που ηδη ειναι λοξο )Και σήμερα που με πήραν για τα αποτελέσματα και ρώτησα πάλι για τα φτερά είπε να κάνω την αγωγή και βλέπουμε. Καθώς η πολυβιταμινη θα βοηθήσει. Για πείτε ρε παιδιά κάτι δεν μου πάει καλά; Η εγώ δεν κατάλαβα;
 
Γιατι να μην πεις ονομα Μαιρη;
Κατσαουνης Γιωργος λεγεται ο πτηνιατρος του διαγνωστικου στην Κομοτηνη, δεν ειναι μυστικο!
Ή μηπως αναφερεσαι σε ασχετο,ως προς το διαγνωστικο, ατομο;

Με το θεμα των φτερων τι κανονισατε;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Γιατι να μην πεις ονομα Μαιρη;
Κατσαουνης Γιωργος λεγεται ο πτηνιατρος του διαγνωστικου στην Κομοτηνη, δεν ειναι μυστικο!
Ή μηπως αναφερεσαι σε ασχετο,ως προς το διαγνωστικο, ατομο;

Με το θεμα των φτερων τι κανονισατε;
Όχι για την Κομοτηνή για το άτομο που τυχαία με πήρε τηλ σήμερα και μιλήσαμε. Με τα φτερα τιποτα! Θα κανω την αγωγη τωρα και θαξαναμιλησω μαζί Τους
 
User23658 είπε:
Όχι για την Κομοτηνή για το άτομο που τυχαία με πήρε τηλ σήμερα και μιλήσαμε. Με τα φτερα τιποτα! Θα κανω την αγωγη τωρα και θαξαναμιλησω μαζί Τους

Τωρα ειναι κατανοητό.
Τι σε εκανε να αλλαξεις γνωμη και να δωσεις τελικα την αγωγη παρα το γεγονός οτι τριτο πρόσωπο σε συμβούλεψε για το αντιθετο Μαιρη;
 
Τωρα ειναι κατανοητό.
Τι σε εκανε να αλλαξεις γνωμη και να δωσεις τελικα την αγωγη παρα το γεγονός οτι τριτο πρόσωπο σε συμβούλεψε για το αντιθετο Μαιρη;
Θα πάω βάση λογικής γιατί πραγματικά άκουσα πολλά κ Καλά κ άσχημα κ ενα μπάχαλο. Και θα ακούσω κ λίγο το ένστικτο μου.. Κάθησα το σκέφτηκα πολύ καλα. Επειδή έχω να κανω με ζωα γνωρίζω πολύ καλά ότι υπάρχουν ξενιστες σε έναν άλφα πληθυσμό οπότε κάποιες φορές λειτουργώ προληπτικά με αγωγές (πχ παστες στα αλογα και κοπρολογικη μια φορα το χρονο)και σε αυτήν την περίπτωσή σκέφτηκα αυτό. Αν ήμουν γιατρός σίγουρα θα ήξερα τι να κάνω και πως.. Τωρα θα το παω ως εχει
 

Σχετικά θέματα

Back
Top