Φροντίδα Συμβιωνουν σε ενα κλουβι Μονκ με μικρο παπαγαλακι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης marilia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

marilia

PB New Member
Εγγραφή
14 Ιουν 2008
Μηνύματα
31
Πόλη
Αθήνα
Γινετε σε ενα κλουβι να συμβιωσει μονκ παπαγαλοσ με μικρο παπαγαλακι;:D
 
Με τίποτα όμως! Μην βάζεις ποτέ διαφορετικά είδη στο ίδιο κλουβάκι..
 
Ούτε να το διαννοηθείς! Οι Μονκ είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ κτητικοί με ό,τι θεωρούν δικό τους, ειδικά με τον χώρο τους!
 
με τον μονκ δεν ξερω με κοκατιλ παντως τα παπαγαλακια δεν εχουν προβλημα... Οσο αυτο που λετε για ποτε διαφορετικα ειδη στο ιδδιο κλουβι δεν πολυσυμφωνω... Πιστευω ειναι αναλογα με τα ειδη...
 
Σε έναν πιθανό καβγά ποτέ δε μπορείς να είσαι σίγουρος αν λείπεις τί μπορεί να γίνει.. Εκτός και αν έχεις μεγάλη κλούβα! Τα κοκατίλ ναι μεν είναι ήρεμα πολύ πουλάκια, αλλά περίοδο αναπαραγωγής ας πούμε που οι ορμόνες χτυπάνε κόκκινο; Εγώ προσωπικά προτιμώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Το τί κάνει ο καθένας είναι δική του άποψη... Έχω ακούσει πάντως ένα κοκατίλ που έφαγε το δάχτυλο από Budgie.
 
αληθεια; Τι να πω παιδια εγω απο προσωπικη εμπειρια λεω οτι τα δικα μου συγκεκριμενα δεν εχουν προβλημα... Το ιδιο εχω ακουσει και απο αλλους...
 
Πάντως, επειδή το θέμα αναφέρεται συγκεκριμένα στους Μονκ, από προσωπική πείρα σας λέω ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ! Ειδικά αν ο Μονκ είναι το ήδη υπάρχον πουλί στο σπίτι και το άλλο έρθει μετά. Θα είναι πάντα " ο εισβολέας"!
 
οκ ευχαριστω παιδια, αποκλειεται να βαλω μικρο με μονκ κ αν θελησω να του βρω ταιρι; Πωσ θαγινει;βεβαια δεν ειμαι σιγουρη για το φυλλο βεβαια αλλα ενταξει
 
και επισης τα κοκατιλ με τα μικρα παπαγαλακια(μπατζι) καταγωνται απο το ιδιο μερος... Οποτε μπορουν να ταιριαξουν αν εχουν χωρο, αλλα ο μονκ ειναι απ αλλου... Οποτε, αφιστετο... 😉
 
Συμβίωση

Γινετε σε ενα κλουβι να συμβιωσει μονκ παπαγαλοσ με μικρο παπαγαλακι;:D
Για μικρά παπαγαλάκια, πήρες απαντήσεις από φίλους του forum.😎 τώρα δες και το youtube που ακολουθει:cool1
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Yasmin
Back
Top