Διατροφή Συσκευασμένες τροφές για ζεμπράκια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης giann
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
επιλογή τροφής versele laga

Εχω την τροφή για τροπικά της versele laga την απλή που έχει μόνο σπόρους(φωτο) ποια η γνώμη σας γιαυτην;
Μήπως να πάρω την prestige premium της ιδιας εταιρίας που περιέχει επιπλέον και pellets(VAM) ποια απο τις 2 προτείνετε για τα ζεμπράκια;
 

Συνημμένα

  • DSC00951.webp
    DSC00951.webp
    63,4 KB · Προβολές: 66
Αν και δεν ξερω τι ακριβως διαφορα εχουν η μια απο την αλλη που λες και δεν χρησιμοποιω αυτης της εταιριας τροφες, εγω θεωρω οτι ειναι καλο να χρησιμοποιουμε την πιο "πλουσια" τροφη...Αλλα γιατι δεν παιρνεις και απο τις 2 και να βαλεις στην καθε ταιστρα και απο ενα ειδος τροφης... Ετσι για ποικιλια!
 
Γιαννη κι εγω αυτην αγοραζω!Η αλλη ειναι πολυ ακριβη και το θεωρω λιγο υπερβολη...
Αν τους δινεις μια φορα το μηνα πολυβιταμινη στο νερο κανα φρουτακι κανα λαχανικουλι για μενα ειναι μια χαρα!
 
Πράγματι η άλλη(prestige premium) έχει κάπου 4,5-5ευρω ενω αυτή στη φώτο την πήρα 2,70 το κιλό. Η διαφορά τους είναι βασικά τα pellets που έχει η άλλη(κάτι πράσινα και κόκκινα μπαλάκια με βιταμίνες, αμινοξέα και μέταλλα)
Αν τα τρώνε αυτά τα pellets καλό είναι να την παίρνεις αλλά επειδή πολλά πουλάκια δεν τα τρώνε αυτά δεν αξίζει να τα πληρώνεις άδικα. Μάλλον θα δοκιμάσω και τις δύο για να δω τις προτιμήσεις τους!
Σας ευχαριστώ Εφη και Νίκη!
 
Back
Top