Γενικά Ταξιδι με την Σαρα

Δεν μπορω να ανεβασω φωτογραφιες γιατι την καμερα την εχουμε δανεισει αλλα μπορω να περιγραψω.Λοιπον ειναι σε σχημα σπιτακι και εχει δυο ταιστρες πουβγαινουνε απο εξω απο κατι παραθυρακια. Πρεπει να ειναι για μικροτερα πουλια αλλα η Σαρα μια χαρα ειναι εκει μεσα. Την εβαλα χτες στο κλουβι για δοκιμη. Το κλουβι το εβαλα μεσα στο δωμματιο μου. Ειχαμε παει σε κατι φιλους για φαγητο και γυρισαμε το βραδι. Μπαινοντας στο δωματιο ξεχαστηκα κι εγω και ανοιξα το φως. Ειδα την Σαρα να εχει αποκοιμηθει με τα μουτρα μεσα στην ταιστρα.Λαχταρισα πιστευοντας οτι πεθανε και αυτη αλλα ευτυχως ηταν μια αστεια σταση υππνου.Φοβαμαι οτι την λαχταρισα ετσι οπως την ξυπνησα. Μετα την σκεπασα για να ηρεμισει. Το αλλο πρωι την εβαλα στο μεγαλο κλουβι.
 
Στις ενια του μηνα φευγουμε! Το μονο θεμα ειναι οτι θα φυγουμε χαραματα περιπου στις τεσσερις το βραδυ. Μηπως ταραχτει ο υπνος της; Μηπως δεν μπορεσει να κοιμηθει και παθει τιποτα ψυχολογικο;
 
Έτσι κι αλλιώς το ταξίδι, η αλλαγή χώρου κτλ θα της δημιουργήσουν μια ταραχή, το πρωινό ξύπνημα δεν είναι τόσο τρομερό. Μην φοβάσαι, αντιμετωπίσιμα είναι, δεν θα πάθει κάποιο κακό. Καλά να περάσετε και να προσέχεις την ασφάλειά της στην διαδρομή κι εκεί που θα πάτε.
 
Ολα πηγαν καλα ευχαριστω για την βοηθεια! Μονο τις δυο πρωτες μερες δεν ετρωγε τιποτα και ειχα πεθανει απο την αγωνια μου. Τελικα επιασε και παρεες με τα χελιδονια και διαφορα αγρια πουλια. Ανακαλυψα και οτι την φωλια των χελιδονιων την ειχαν κλεψει τα σπουργιτια. Καθε λιγο εβλεπα την μαμα τους να τα ταιζει.:D
 
Back
Top