Τα γατάκια μας

Πανέμορφα έγιναν Τάκη και με ωραίο σωματότυπο, δεν είναι καθόλου παχιά. Εμένα οι στειρωμένες της αυλής (θυμίζω ότι έφτασα τις 27 😄 ) δεν πάχαιναν καθώς ζούσαν έξω και κυνηγούσαν όλες ανελλιπώς. Όντως στο τσακ γλιτώνετε τις γέννες. Οι περισσότερες φιλοζωικές, γατάκια γύρω στο 1,5 κιλό και πάνω τα στειρώνουν χωρίς κανέναν φόβο.
 
Νεότερα από τα γατάκια μας!
Πέμπτη το ραντεβού στην ΦΙΛΟΖΩΙΚΗ Κορωπίου, μέσω προγράμματος για την στειρωση!
Τελικό κόστος και για τα 2 με την αντιβίωση +20€= 85€
Ελπίζω όλα να πάνε καλά, είναι αξιολάτρευτα και καλοί χαρακτήρες ❤️️️️️😍
[automerge]1614002520[/automerge]
20210222_155611_copy_1431x3024.webp20210222_155810_copy_1431x3024.webp
[automerge]1614002594[/automerge]
Και το αγορακι
20210222_155619_copy_1200x2536.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σήμερα έγινε η στειρωση, κόστος τελικά 50 €
Ο λόγος;
Το κοριτσάκι βγήκε αγορακι😂
Η αλήθεια είναι ότι μας κακοφάνηκε
Την λέγαμε Αγγελική και ήταν όλο χάδια κ αγκαλιες με τον Γιωργάκη
Η κτηνίατρος μας είπε ότι συνηθίζεται στα ζώα και ότι αυτός που νοιώθει κυρίαρχος καβαλάει το από κάτω 😭
Ελπιζω να μην περάσουν όλοι οι γαταροι της γειτονιάς από πάνω του 😰
Αυτήν την στιγμή τα έχω στον φωταγωγο για προστασία, τρεκλιζουν κ μπήκαν κατευθείαν στο σπιτάκι τους
Νερό μετά τις 9 το βράδυ και αύριο φαγητό το πρωί για στειρωμενες γατες
Αυτα τα νέα μας 🙄😎
 
Το κοριτσάκι βγήκε αγορακι

Πολλοί την πατάνε μην το πάρεις προσωπικά. 🤣 Τέλος τα καβαλήματα τώρα, οι γάτες δεν αφήνουν ξένες γάτες να "παίξουν" έτσι μαζί τους.
 
Εγω αυτη την περιοδο εχω με 20 μωρα στη πιλοτη μου...Πρεπει να τις πιασουμε να πανε για στειρωση!Εχω τα μωρα μου(παπαγαλακια),σκυλο φροντιστήρια και τον εθελοντισμό στης γατες που δε τρωνε οτι κι οτι😎
 
Το βραδυ που τις ταιζω φοβαμαι να βγω, γιατι βλεπω να σκανε 20 γατες+ απο παντού μεχρι και απο δεντρα ερχονται, απο πανω και καθομαι σα μπαστακας γιατι αρχιζουν να τσακώνονται 😂
 
Εγω που έψαξα πάντως δεν βρήκα δωρεάν, μονο παλιά ξεχασμένα προγράμματα οπότε πήγα στη προσφορά της ΦΙΛΟΖΩΙΚΗΣ η οποία λήγει αρχές Μαρτίου
Φυσικά δεν χάνει κ τιποτα νσ ρωτήσει
 
@ianos Το εχω κανει και λενε οτι δεν το αναλαμβανουν!Εχω μιλησει τηλεφωνικα και μου λεγανε οτι δε γινετε και κατι τετοιες αρλούμπες.Θα αναλαβω μισες εγω και μισες μια γειτόνισσα,δε μπορω να κανω κατι αλλο.Εχουμε και εξυπνάκηδες που τους πετανε νερα απο μπαλκονια,εχω φτιαξει ενα ξυλινο σπιτακι αλλα το εχουν παρει με φοβο!😐
 
Εγώ με κάτι φίλες μου ένα διάστημα είχαμε μαζέψει κάποιες γάτες τις γειτονιάς σε ένα οικόπεδο τις ταιζαμε στυρωσαμε κάποιες και στις πιο ήρεμες και φιλικές είχαμε βάλει αγγελίες και καταφέραμε να βρούμε σπίτι σε 4 γατάκια. Οι δήμοι σπάνια βοηθάνε σε τέτοια θέματα...
 
Λοιπόν, διάφορα στην συμπεριφορά τους δεν έχω δει
Και δεν θα δεις λογικά Τάκη. Αλλά και πάλι στις 4 μέρες δεν θα μπορούσες να δεις τίποτα καθώς οι ορμόνες τους δεν έχουν ακόμη αλλάξει. Να σκεφτείς ότι 4 μέρες μετά τη στείρωση ένας αρσενικός θεωρείται ακόμη γόνιμος. 😄
 
Back
Top