Γενικά Τα δύο μου καναρίνια

ΑΝΤΩΝΙΟΣ1967

PB New Member
Εγγραφή
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
3
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Έχω 2 καναρίνια που αγόρασα από ένα φίλο.
[automerge]1634033518[/automerge]
Το ένα μου το ονοματησε ως Φάιφ και το άλλο τιμπραντο με αηδονοφωνο σαν διασταύρωση.
Και τα 2 αρσενικά και το 2 πολύ δυνατή φωνή.
 

Συνημμένα

  • IMG_20211006_172252_800x600.webp
    IMG_20211006_172252_800x600.webp
    92,4 KB · Προβολές: 50
  • IMG_20211006_170159_copy_1024x768.webp
    IMG_20211006_170159_copy_1024x768.webp
    131,3 KB · Προβολές: 50
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Να τα χαίρεσαι, χωρίς να θέλω να γίνω αντιπαθητικός με το καλημέρα σας 😅 θα σου πρότεινα να βγάλεις το παστέλι και τις κίτρινες "βιταμίνες" γιατί παχαίνουν και χαλάνε τα συκωτια/νεφρά των πουλιων, και τις ακριανες ψηλές πατηθρες να τις βάλεις λίγο πιο μέσα γιατί τόσο άκρη που είναι θα τους χαλάει την ουρά (αν κάνω λάθος και έχουν χώρο και δε βλέπω λόγο γωνίας αγνόησε αυτή τη συμβουλη) πάντως ο χώρος των κλουβιων είναι σε άψογη κατάσταση 😁
 
Να τα χαρείς και να σου λένε όμορφα τραγούδια . Τώρα περί ράτσας μην σε νοιάζει και πολύ , να κάνουν αυτό που θέλεις σε ενδιαφέρει . Δεν βάζεις υψηλούς διατροφικούς στόχους ! Καλή συνέχεια .
 
Να τα χαίρεσαι, χωρίς να θέλω να γίνω αντιπαθητικός με το καλημέρα σας 😅 θα σου πρότεινα να βγάλεις το παστέλι και τις κίτρινες "βιταμίνες" γιατί παχαίνουν και χαλάνε τα συκωτια/νεφρά των πουλιων, και τις ακριανες ψηλές πατηθρες να τις βάλεις λίγο πιο μέσα γιατί τόσο άκρη που είναι θα τους χαλάει την ουρά (αν κάνω λάθος και έχουν χώρο και δε βλέπω λόγο γωνίας αγνόησε αυτή τη συμβουλη) πάντως ο χώρος των κλουβιων είναι σε άψογη κατάσταση 😁
Φυσικά και δεν υπάρχει θέμα αντιπάθειας.
Και μόνο που μπήκες στον κόπο να με συμβουλεψεις μόνο το αντίθετο αποτέλεσμα έχει.
Το παστέλι είναι η πρώτη φορά που το χρησιμοποίησα και η αλήθεια είναι ότι τους άρεσε, αλλά μάλλον καινή τελευταία ..
Έχω προσέξει την απόσταση για τις πατηθρες ώστε να μπορούν να στρίβουν αλλά θα το ξαναδώ αύριο πάλι.
Ευχαριστώ για τις επισημάνσεις.
 
Aντι παστέλι, Paniko. O,τι πρέπει αυτή την εποχή.
 
Back
Top