Γενικά Τα κονουρακια μου

anatoly

PB Member
Εγγραφή
18 Μαϊ 2008
Μηνύματα
1.341
Αισιως αυριο κλεινουν 2 εβδομαδες στο σπιτι μου, εχουν αρχισει να εξοικειωνονται κ να δειχνουν το ζαβολιαρικο χαρακτηρα τους!:Big Grin:
Τους αρεσει να παιζουν κ δεν ειναι καθολου δυσκολα στο φαγητο τελικα, εχουν δοκιμασει σχεδον ολα τα φρουτα κ τα λαχανικα που τους εχω προσφερει! 🙂
Σημερα εβαλα κ λουκετακια στην πορτα γιατι αρχισαν να ζωηρευουν!:Big Grin:
 

Συνημμένα

  • DSC05092.webp
    DSC05092.webp
    22,3 KB · Προβολές: 205
  • DSC05093.webp
    DSC05093.webp
    24,3 KB · Προβολές: 211
Να χαιρεσαι τα ζαβολιαρικα κονουρακια σου Ανατολη! Ειναι πανεμορφα!:Big Grin::Big Grin:Πολυ σημαντικο οτι ηδη τρωνε, τα φρουτα και τα λαχανικα τους! Μπραβο!
 
Ανατολη ειναι πολυ ομορφα. Και τα χρωματα τους ειναι επισης πολυ ωραια.
 
Δεν ξερω Δημητρη, ετσι μου ειπε ο προηγουμενος κατοχος!
Νομιζω θα φανει 😉
 
Να σου ζησουν! Ωραια και τα λουκετάκια!:D Πανω απο όλα η ασφάλεια! Ευχομαι σύντομα να σου χαρισουν και απογόνους και να χαρουμε και πάλι όλοι μαζί με την χαρά σου!
 
Ανατολιτσα πολυ ομορφα ειναι! Να τα χαιρεσαι! Μ'αρεσουν πολυ τα κονουρακια! Μακαρι να δεις απογονους!
 
τα βγαζεις καθολου εξω;
Είναι ταϊσμένα στο χέρι;

Οχι, δυστυχως δεν ειναι ταισμενα στο χερι κ δεν μπορω να τα βγαλω εξω☹, ειναι αγριμακια γιατι ζουσαν σε κλουβα σε κηπο!
Ξερω οτι δεν θα μπορεσω να εχω μια διαδραστικη σχεση μαζι τους, αλλα μου αρκει να τα προσφερω οτι καλυτερο μπορω κ αυτα μου το ανταποδιδουν με τις γλυκες στριγγλιες τους!:Big Grin:
 
Δε πειράζει ψυχούλες είναι και αυτά. Μήπως να τους έφτιαχνες ένα μεγάλο σπιτάκι στο κήπο σου; Λέω εγώ τώρα.
 
Ετοιμαζω κλουβα για τα μπατζι, οποτε αυτα θα μετακομισουν στο κλουβι των μπατζι 1μ.υψος χ 70 χ 80 περιπου δεν θυμαμαι ακριβως τις διαστασεις του κλουβιου, νομιζω θα ειναι καλο!
 
Ετοιμαζω κλουβα για τα μπατζι, οποτε αυτα θα μετακομισουν στο κλουβι των μπατζι 1μ.υψος χ 70 χ 80 περιπου δεν θυμαμαι ακριβως τις διαστασεις του κλουβιου, νομιζω θα ειναι καλο!

Άψογη.
 
Οχι, δυστυχως δεν ειναι ταισμενα στο χερι κ δεν μπορω να τα βγαλω εξω☹, ειναι αγριμακια γιατι ζουσαν σε κλουβα σε κηπο!
Ξερω οτι δεν θα μπορεσω να εχω μια διαδραστικη σχεση μαζι τους, αλλα μου αρκει να τα προσφερω οτι καλυτερο μπορω κ αυτα μου το ανταποδιδουν με τις γλυκες στριγγλιες τους!:Big Grin:
Δεν πειραζει, τα πουλακια ειναι αξιαγαπητα οπως και να ναι:)
 
Δυο νεες φωτο!
Τους αρεσει πολυ η καινουρια τους κουνια, οχι για να κουνιουνται ομως, αλλα να την μαδανε!:D
Γενικα εχουν ηρεμησει αρκετα, αλλα κανουν σαν τρελα οταν βλεπουν την καμερα κ γι αυτο ειναι δυσκολο να τους πετυχω οταν κανουν ζουζουνιες, γιατι φοβουνται...

Αρχισαμε κ την προσπαθεια να φανε πελλετς, για να δουμε...
 

Συνημμένα

  • conures1.webp
    conures1.webp
    20,9 KB · Προβολές: 86
  • conures2.webp
    conures2.webp
    13,1 KB · Προβολές: 85
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Tα χρωματα τους ειναι πραγματικα υπεροχα.

Ανατολη γενικα ειναι δεμενα;(ξυνει το ενα τ αλλο ταιζοντα κλπ?)
 
Back
Top