Γενικά Τα κονουρακια μου

Μετακομισαμε!

Μετακομισαμε!
 

Συνημμένα

  • DSC05508.webp
    DSC05508.webp
    41,8 KB · Προβολές: 78
  • DSC05507.webp
    DSC05507.webp
    26 KB · Προβολές: 61
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Καλορίζικη η βίλα τους, να τα χαίρεσαι, να περνάτε όμορφα!
 
Παρα πολυ ομορφο κλουβακι!

Η μαλλον βιλιτσα καλυτερα να πω

Καλοριζικο!

Αλλα και οι ιδιοκτητες ειναι κουκλια και γλυκα και το αξιζουν!
 
Τελειο το κλουβακι.

Για ενημερωση και μονο να πω σε περιπτωση που καποιος ενδιαφερεται οτι περασα χτες απο ενα πετ στην Γλυφαδα και ειχε κλουβια αρκετα μεγαλα σε τιμες ευκαιριας.
 
πολυ ωραιο το κλουβι!


ελπιζω να κανεις και την κλουβα για τα μπατζι...
 
πολυ ωραιο το κλουβι!


ελπιζω να κανεις και την κλουβα για τα μπατζι...


Το θελω πολυ Αγγελε, αλλα δεν ειναι τοσο ευκολο οσο νομιζα, το θεμα ειναι να κανω κατι, που θα ειναι πρωτον ασφαλες για τα πουλια απο πολλες αποψεις, να υπαρχει χειμερινο καταλυμμα κ πολλα αλλα, στη θεωρια ξερω ακριβως τι χρειαζεται, αλλα στην πραξη παντα δυσκολευουν τα πραγματα! 🙂
 
θελει μελετιμα... Και εγω οταν με το καλο και αν ειμαι ποτε σε σπιτι με κηπο σιγουρα θα υπαρχει τετοια κλουβα...
αλλα δεν λεω παραπανω γιατι θα χαλασουμε το τοπικ...
 
Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια! 🙂
Κ εγω νομιζω θα το ευχαριστηθουν το κλουβι, ειναι ανετο κ ευρυχωρο!
 
απιθανο κλουβι ανατολη! σιγουρα θα εχουν πολυ πολυ χωρο να χαρουν τον ερωτα τους. Φανταζομαι δεν υπαρχει τωρα ποια περιπτωση ανταλλαγης...
 
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ! Εύχομαι τώρα που θα έχει περισσότερο χώρο το ζευγαράκι μας, να ηρεμήσει και αργότερα να χαρείς και μικρά! 🙂
 
Πανεμορφο το νεο κλουβι Ανατολη! :D

Να το διαμορφωσεις καταλληλα με διαφορες πατηθρες και παιχνιδια! Επισης επειδη δεν ειναι εξημερωμενα εχε λιγο παραπανω το νου σου οταν ανοιγεις την πορτα διοτι ειναι μεγαλη, για να μη διαφυγουν ενω εχεις μεσα το χερι σου. 😉
 
:Big Grin:Σωστο παλατακι εχουν τωρα πια τα κονουρακια σου Ανατολη! Να'ναι γερα και να το χαιρονται!
 
Σας ευχαριστω πολυ! 🙂

Εχω μια οριζοντια πατηθρα χαμηλα για να φτανουν στα μπολ κ 2 βιδωτα κλαδια σε διαφορετικα υψη, στη μεση κ πιο πανω για να κουρνιαζουν!
Χρειαζονται κι αλλες; Ελεγα να εχουν λιγο χωρο να φτερουγιζουν οσο γινεται!
Ααα κ μια σκαλα με σχοινια στην πλατη, ακουμπαει σχεδον στα καγκελα, οσο για παιχνιδακια... συνεχως ψαχνομαι! 🙂

Ευτυχως τα μπολακια ειναι βιδωτα σε πορτακια οποτε χερι θα μπαινει μεσα μονο για να κρεμαω παιχνιδια κ για να βγαζω τις πατηθρες για να τις πλενω!
 
Εγω ειχα δει μονο τις 2. Ξαναειδα τις φωτο κ προσεξα και την αλλη. 😛
Εσυ οπως νομιζεις καλυτερα αναλογα με τις αναγκες που βλεπεις να εχουν τα πουλια σου. Θα ανεβαιναν νομιζεις σε μια σχοινενια;
 
σχοινενια πατηθρα εννοεις; Τους ειχα βαλει μια σαν κουνια κ την εκαναν κομματια! 😛 ειμαι συνεχως σε ψαξιμο, οταν βρισκω κατι το αγοραζω, ελπιζω συντομα να κανω κ μια παραγγελια που θελω απο e shop γιατι εδω δεν εχω βρει σχοινενιες πατηθρες παρα μονο την κουνια



αυτη ειναι η κουνια, ηταν δηλαδη![x]
τετοιες πατηθρες εννοεις;
 
Δεν μπορεσα να δω καλα διοτι η φωτο βγηκε μικροσκοπικη αλλα απ'οσο διεκρινα ναι, εννοω πατηθρα απο τετοιο υλικο. 😉 Εχει μεσα ενα σκληρο συρμα το οποιο σταθεροποιειται οταν βιδωθουν τα στηριγματα της στα καγκελα και μπορεις να της δωσεις οτι σχημα θελεις, ακομη και στριφογυριστο. :D Αν πατησεις rope perch στο google θα δεις ενα σωρο. 😉
 
Ανατολή μου δεν καταφερα να διακρίνω... Το κλουβι εχει άλλες πόρτες ή μονο μία κεντρική μεγάλη; Αν το ζευγαρακι σου θελήσει να ζευγαρώσει κάποια στιγμή, υπάρχουν οι προυποθέσεις για να μπέι μια φωλιά;

Ευχομαι να χαρούνε τα πουλάκια σου την πανεμορφη βιλίτσα τους!
 
Back
Top