Γενικά Τα κορνάκια και ο γαμπρός!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης niva2gr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εμένα μου άρεσε και το "Πέπος" αλλά περιμένω λίγο να τον δω για να καταλάβω ποιό του ταιριάζει περισσότερο και σε χαρακτήρα.



Αλλά μη μείνουν τα ζεμπράκια ανώνυμα! Ιδέες;
 
Το Πεπος πιστευω ταιριαζει σε ενα πιο γεροδεμενο πουλακι, ο δικος σου ειναι αρχοντικος ειναι Αδωνις 😛
 
Ναι όντως μπιπ κάνουν! Να τους βάζεις στην τηλεόραση τον road runner που κάνει και αυτός μπιπ μπιπ να χαίρονται :Ρ.
Θα μπορούσες τον γαμπρό να τον πεις Αυγουστίνο, μιας και τον πήρες Αύγουστο.
 
Εγώ σκέφτηκα "Stan" και "Oliver", ή αλλιώς "Χοντρός" και "Λιγνός"!
Και με τις κόρνες απο τα αμάξια θα χαίρονται Εύη! Πάντως την "τιμή" για το όνομα του γαμπρού την είχα δώσει απο πριν στον Φώτη.
 
Ναι όντως μπιπ κάνουν! Να τους βάζεις στην τηλεόραση τον road runner που κάνει και αυτός μπιπ μπιπ να χαίρονται :Ρ.
Θα μπορούσες τον γαμπρό να τον πεις Αυγουστίνο, μιας και τον πήρες Αύγουστο.
Δεν κανουν ακριβως μπιπ, κανουν σαν κορνες, αφου εμεις τα λεμε "κορνακια"



Ωραια ειναι και αυτα που ειπες αλλα τους ταιριαζει κατι πιο χαριτωμενο...
 
Μπολεκ και Λόλεκ, ναι! Θα είχε πολύ πλάκα. Γιατί όμως χοντρός και λιγνός; Έχουν τόση διαφορά; Ε, μην τους δημιουργήσεις και κόμπλεξ!

Πάντως δεν ήξερα πως εξημερώνονται τα ζεμπράκια, ο δικός μου (συμπτωματικά τον λέγανε και αυτόν Κίτσο) ήταν ατίθαση καρδιά.
 
Μωρέ, δεν ειναι χοντρός ο Χοντρός! Αλλά είναι πιο ανεπτυγμένος απο τον άλλον! Πάντως και εγώ γι' αυτούς θα προτιμήσω ονοματάκια-σετ.

Δεν είναι ακριβώς εξημερωμένα. Απλώς δεν πανικοβάλλονται εφόσον δεν μπουν χέρια μέσα στο κλουβί.
 
Να σου ζήσουν. Τη Κίτσα τη βλέπω με το ζόρι να κρατιέται. Βαστάτε Τούρκοι τ' άρματα. Θα χυμήξει κι όποιον πάρει ο! Αρσενικό κουνούπι δε θα μείνει εκεί γύρω!
 
Αφού όταν βγαίνει έξω απο το κλουβί τρέχει να μπει στο κλουβί του Κίμπα, του κοκατίλ! Μπαίνει, του τρώει το φαί, και μετά τον διώχνει! Θέλει να φτιάξει το σπίτι της η μαντάμ για να μην την πάρει και ξεβράκωτη ο γαμπρός!
 
Αφού όταν βγαίνει έξω απο το κλουβί τρέχει να μπει στο κλουβί του Κίμπα, του κοκατίλ! Μπαίνει, του τρώει το φαί, και μετά τον διώχνει! Θέλει να φτιάξει το σπίτι της η μαντάμ για να μην την πάρει και ξεβράκωτη ο γαμπρός!
Ειναι αυτη μια... Δικιο ειχε ο Σωτηρης ουτε αρσενικο κουνουπι δεν θα αφησει 😛
 
Ε, βέβαια. Είναι από σπίτι. Μη νομίζει ο γαμπρός ότι δεν είναι από σπίτι! Τον λυπάμαι τον καημένο. Τον βλέπω με τα δυο του ποδαρακια στα κάγκελα να προσπαθεί να βγει έξω, να φωνάζει κι η άλλη να τον τραβάει απ' την ουρά μέσα στη φωλιά. Όχι άλλο κάρβουνο!
 
χεχεχε το ονομα την αδικει παντως Μονικα επρεπε να την ελεγαν και οχι κιτσα!
 
Ε, βέβαια. Είναι από σπίτι. Μη νομίζει ο γαμπρός ότι δεν είναι από σπίτι! Τον λυπάμαι τον καημένο. Τον βλέπω με τα δυο του ποδαρακια στα κάγκελα να προσπαθεί να βγει έξω, να φωνάζει κι η άλλη να τον τραβάει απ' την ουρά μέσα στη φωλιά. Όχι άλλο κάρβουνο!


Φαντάζομαι το σκηνικό και τρελαίνομαι! "Πάρτε την τρελή απο πάνω μου"! "Καλύτερα παρέα με τις γάτες!"! "Θα πάω να μονάσω στη βεράντα."!
 
Τρελλό γέλιο. Όπως στα cartoon με το κουνάβι και τη γάτα. Τον βλέπω να βάφεται κάγκελο για να μη τον ξεχωρίσει η Κίτσα!
 
Εγώ πάλι τον βλέπω στο τέλος να αλλάζει "κατεύθυνση" και να μετακομίζει μόνιμα στο μεγάλο κλουβί μαζί με τον Κίμπα!
 
Αυτός και σε κλουβί με λιοντάρια μπαίνει αρκεί να μη τον πετύχει η μικρή!
Πρόσεξε άμα μπει στου Κίμπα γιατί βλέπω μετά άλλες καταστάσεις! Όπου και να πάει ο καημένος, αυτός θα πληρώσει το μάρμαρο!
 
Μπα! Ο Κίμπα είναι λίγο χαλβάς σε αυτά! Μιά χαρά θα τα πηγαίνανε! Βέβαια απο την άλλη μεριά ίσως του καινούριου του αρέσει η πίεση! Τότε θα έχω το ιδανικό ζευγάρι!
 
Παίρνω όλη την ευθύνη πάνω μου. Εγώ φταίω που έχει γίνει "Μόνικα" η Κίτσα. Δύο παρεϊτσες της είχα, και οι δύο θηλυκές. Πώς να μην έχει απωθημένα;

Αλλά τι να έκανα... αφού στην αρχή είχε γαλάζια μυτούλα και την πέρασα για αρσενικό (και μάλιστα την είχα βγάλει το βαρβάτο όνομα "Βαγγέλης").

Οπότε της αξίζει πλέον ένας άντρας με τα όλα του.
 
Back
Top