Γενικά Τα νέα μου budgies

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ermis1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τρομερη εικονα. Ειναι σαν να κανει ηλιοθεραπεια.
Εσυ να τα βλεπεις που ειχες αδυναμια στο αλλο τσ τσ τσ. Κανεις διακρισεις στα παιδακια σου 😛
Ειναι τρελα. Το ενα καλυτερο απο το αλλο.. Και οπως φαινεται περνατε τελεια.
Ανεβαζε συνεχεια φωτο!
 
και όσο βλέπω αλλαγές θα σας ζαλίζω. Κάθε μέρα μεγαλώνουν αυτά ρε παιδιά.
rsz_1img_20161122_134427.jpg
και η αδυναμία μου έμαθε ισορροπία!
rsz_img_20161122_135024.jpg
Πολυ ωραία πουλάκια κρίμα ο κόσμος να τα έχει για τελευταία και ότι δεν αξίζουν μια τουτέστιν κοινό παπαγαλάκι δλδ τίποτα
 
Πολυ ωραία πουλάκια κρίμα ο κόσμος να τα έχει για τελευταία και ότι δεν αξίζουν μια τουτέστιν κοινό παπαγαλάκι δλδ τίποτα
Είναι λίγο υποτιμημένα σχετικά με την αξία τους αλλά όχι και τόοοσο :)
Υπάρχουν πολλοί φανατικοί λάτρεις τους.
 
Είναι λίγο υποτιμημένα σχετικά με την αξία τους αλλά όχι και τόοοσο :)
Υπάρχουν πολλοί φανατικοί λάτρεις τους.
Και μένα μου αρέσουν σαν διαβολακια κάνουν αν ειναι πολλά μαζί είχε ένας γείτονάς σε εξωτερική κλουβα καμία 20ρια και γινόταν χαμός
 
Πολυ ωραία πουλάκια κρίμα ο κόσμος να τα έχει για τελευταία και ότι δεν αξίζουν μια τουτέστιν κοινό παπαγαλάκι δλδ τίποτα
πιστεύω πως όσοι τα θεωρούν τίποτα είναι συνήθως άνθρωποι που δεν έχουν σχέση με το είδος των παπαγάλων. Τις περισσότερες φόρες κοιτώντας τα σε κάποιο πετ δίπλα συνήθως σε κάποιο μεγαλύτερο είδος παπαγάλου γίνετε αυτόματα και αυτή η σύγκριση. Όταν όμως ζήσεις με ένα τέτοιο είδος έχεις άλλη κριτική και απο τις εμπειρίες που αποκτάς μαζί του και την επικοινωνία.
 
Καλησπέρα,έχουν πάρει πια μορφή τα μικρά,30 και 27 ημερών και τα αφήνω περισσότερο έξω απο την φωλία. Τους έχω ρίξει τροφή και έχουν ξεκινήσει τις προσπάθειες να τρώνε μόνα τους σιγά-σιγά.
rsz_img_20161129_142817.jpg
rsz_img_20161129_140349.jpg
rsz_img_20161129_140451.jpg
 
πιστεύω πως όσοι τα θεωρούν τίποτα είναι συνήθως άνθρωποι που δεν έχουν σχέση με το είδος των παπαγάλων. Τις περισσότερες φόρες κοιτώντας τα σε κάποιο πετ δίπλα συνήθως σε κάποιο μεγαλύτερο είδος παπαγάλου γίνετε αυτόματα και αυτή η σύγκριση. Όταν όμως ζήσεις με ένα τέτοιο είδος έχεις άλλη κριτική και απο τις εμπειρίες που αποκτάς μαζί του και την επικοινωνία.

Συμφωνώ απόλυτα είναι πολύ τίμια πουλάκια και οικονομικά σε αυτούς τους καιρούς που ζουμε
 
Σας ευχαριστώ όλους, πραγματικά τα χαίρομαι 🙂. Μιας και τις τελευταίες μέρες ασχολούμαι πολύ μαζί τους παρατηρώ κάθε μέρα τις αλλαγές τους. Σήμερα το μεγάλο είναι 31 ημερών κ το μικρό 28, από εχτές παρατήρησα ότι το μεγαλύτερο καταφέρνει να τρώει τα σποράκια μόνο του ενώ το μικρό τα μασάει μόνο, δεν καταφέρνει να τα ανοίξει εκτός τα σιταρακια που είναι μαλακά. Επίσης το μεγαλύτερο ισορροπεί στο χέρι μου κ στα παιχνίδια του, σήμερα έκανε και το πρώτο πέταγμα του, ήταν κατακόρυφο κ πέταξε σε ύψος 2 μέτρα περίπου κ πήγε κ έκατσε πάνω στα ντουλάπια. Δεν έχει όμως ακόμα βγει από τη φωλιά μόνο του οπότε να υποθέσω ότι δεν είναι ακόμα έτοιμο κ να μην το χωρίσω από τα άλλα.
 
Ωραίες στιγμές περνάς!
η αλήθεια είναι οτι η γέννα συνέπεσε με μια περίοδο που έχω αρκετό χρόνο για να ασχοληθώ,όποτε κ το εκμεταλλευομαι. 😉

το έχω παρακάνει λίγο αλλά κάθε μέρα θα ασχοληθεί κ με κάτι καινούργιο, εκεί που καθότανε ήσυχα εδώ κ λίγες μέρες είναι όλο μαζί μου κ αν το αφήσω πετάει επάνω μου. Πάντως ομολογώ πως αν κ μικρά εξοικειώνονται κ κάνουν πρόοδο σε απίστευτα γρήγορο χρόνο. Μερικές φώτο απο εχτές
rsz_img_20161130_180049.jpg
rsz_img_20161130_130924.jpg
και το μικρό που "παρέδωσε" μετά απο το παιχνίδι:D
rsz_img_20161130_160331.jpg
 
Back
Top