Γενικά Τα πουλια μου!

Και τα δικα σου φιλε Ποτιδαιανε μοντελακια ειναι
να τα χαιρεσαι και πολλες επιτυχιες ευχομαι

ΜΦΧ
Πανος
 
Είναι αρκετά όμορφα
Να τα χαίρεσαι και να σου ζήσουνε
Δες και τα δικά μου
Άντε και να συμπεθεριάζουμε
Δημήτρης anyway
 
  • Like
Αντιδράσεις: tassos
Ανεβάζω φωτό από 2 νέα πουλιά που δεν είναι δικά μου απλά μου τα έδωσε η θεία μου να τους τα προετοιμάσω για ζευγάρωμα. Καλά παιδιά... Είναι κ τα 2 απύρωτα τελείως και μόνο το ένα μου χει δείξει σημάδια ότι μπορεί να είναι κ αρσενικό. Αλλά όχι απο κελαηδημα γιατί δεν βγάζει μιλιά... Τι να πω;θα προλάβω λέτε να τα πυρώσω φέτος ή μπα... Μάλλον θα τη απογοητεύσω την θεία μου. Αλλά ας μην τα είχαν μέχρι τώρα έξω στον ψόφο. Εγώ τα βάλα μέσα στο σπίτι. Και γενικά Πτολ/δα ο καιρός δεν έχει ζεστάνει ακόμα...
 

Συνημμένα

  • ABCD0015.webp
    ABCD0015.webp
    108,9 KB · Προβολές: 53
  • ABCD0016.webp
    ABCD0016.webp
    104,9 KB · Προβολές: 48
Επίσης τώρα που καθάριζα τα κλουβιά είδα ότι τα 2 αυτά πουλιά έχουν τώρα πτερρόροια. Μιλάμε για πολύ φτερό και πούπουλο στους πάτους των κλουβιών. Πιστεύω ότι επειδη τόσο καιρό ήταν έξω στο μπαλκόνι και τα έβαλα τώρα μέσα,ίσως από την ζέστη του εσωτερικου χώρου μπερδεύτηκαν τα πουλιά και νομίζουν ότι είναι καλοκαίρι. Οπότε γι αυτά μάλλον αντίο ζευγάρωμα για φέτος, ε; Πότε να πυρώσουν αν τώρα χάνουν φτερά. Και άρα γι αυτό δεν κελαηδανε, λόγω της πτερρόροιας(αν κάποιο είναι αρσενικό τελικά).
 
potidiane σου εύχομαι να τα 100στύσης:D τα πουλια σου.

Τάσο μην αγχόνες, είναι Απρίλιος ακόμη, δώσε μια πολυβιταμίνη στα πουλια σου να τα βοηθήσει προς το παρόν.
Και εμπλούτισε τους σπόρου σου με περισσοτερους υδατάνθρακες για να τους δόσης ενέργεια.
Σιγά σιγά θα δείς ότι θα προσαρμοστούν στο νέο τους περιβάλον και θα δείξουν σημάδια έλξης το ένα προς το άλλο.
Υπομονή.
ΜΠΑΜΠΗΣ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: tassos
Back
Top