Γενικά Τα πρώτα μου ασπροκόκκινα μωσαϊκά καναρίνια

Dimos_Greek

PB New Member
Εγγραφή
23 Ιουν 2014
Μηνύματα
388
Καλημερα παιδια χθες πηγα με τον πατερα μου θεσσαλονικη για κατι δουλεις και πηραμε απο εναν εκτροφεα καναρινιων ενα ζευγαρι αχατες 40ευρω και τα δυο! Ειναι πανεμορφα και αυτος ο εκτροφεας τα προσεχει πολυ σχετικα με την καθαριοτητα και την διατροφη! Επισης να πω πως ειχαν δαχτυλιδι και τα 2!Φοτο θα βαλω μολις γυρισω απο το σχολειο. Καλη συνεχεια! 🙂
 
Οριστε!
f8fc390c-c147-438a-8878-aaa48fdc8a8f_zps2b9b2e19.jpg
CAM00459_zpsef95a15d.jpg
 
Πανέμορφα πουλιά. Ένα μικρό θέμα έχω με την αυγοτροφή που έχεις στην πρώτη εικόνα. Είναι χύμα από petshop, αυτό που πολλές φορές τις λένε "βιταμίνες" ή κάτι άλλο;
 
Δήμο καλησπέρα. Τα πουλάκια είναι υπέροχα αλλά από τις φωτογραφίες καταλαβαίνω πως είναι λιποχρωμικά κόκκινα μωσαϊκά και όχι αχάτες. Εκτός και αν δεν διακρίνω καλά...
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Ναι σωστα μπερδευτικα ειναι μωσαικα!
Δήμο αν θέλεις τη γνώμη μου πρέπει να τις πετάξεις και να μη χρησιμοποιήσεις ποτέ τέτοια σκευάσματα.
Ναι το ξερω ο πατερας μου τις πειρε δν θα τις ξαναπαρουμε!
 
Σπιτική αυγοτροφή και ξερό ψωμί! Κρίμα τόσο όμορφα πουλάκια να πάνε από τις "παλιοβιταμίνες"! Είναι πανέμορφα να τα χαίρεσαι!
 
Σπιτική αυγοτροφή και ξερό ψωμί! Κρίμα τόσο όμορφα πουλάκια να πάνε από τις "παλιοβιταμίνες"! Είναι πανέμορφα να τα χαίρεσαι!
Ναι Αλικη εχεις δικιο μηπως εχεις να πρωτηνεις καμια απο τις τοσες αυγοτροφες;
 
Να διαλέξεις μία στεγνή για να μην ρισκάρεις αλλοιώσεις και ότι χλωρό θέλεις να το συμπληρώνεις την ώρα που την σερβίρεις.
 
Ναι Αλικη εχεις δικιο μηπως εχεις να πρωτηνεις καμια απο τις τοσες αυγοτροφες;
Εγώ Δήμο μου εδώ και χρόνια τους φτιάχνω σπιτική και έχω το κεφάλι μου ήσυχο! Η δικιά μου σπιτική αυγοτροφή | PetBirds
Αναπαραγωγή και πτερόροια προσθέτω και έτοιμη της Orlux! 😉
 
Back
Top