Γενικά Τα ταρζανακια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Gogopo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Gogopo

PB New Member
Εγγραφή
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
43
Πόλη
Ελευσίνα
1417ejm.webp
Ειναι σειρα μου να σας παρουσιασω τα ταρζανακια μου. Δεν τα εχω πολυ καιρο δεν ξερω ηλικιες δεν γνωριζω τιποτα. Το αντρακι πιστευω οτι εχει χρονισει και η κεφτεδουλα μου οτι ειναι μικρουλα...
2vsm7ti.webp
xfayqp.webp
Λιγα λογια για τα μικρουλια μου.
Το ταρζανακι ειναι λιγο ταλαιπωρημενος εξαιτιας ενος παιχνιδιου με σχοινια εχασε το ενα του νυχι και τραυματισε το φτερο του ενταξει τωρα δοξα τον θεο πεταει μια χαρα. Δεν θελει πολλα πολλα δεν του αρεσει να τον πλησιαζεις αρχιζει κρεμεται κοπανιεται και κανει λες και ηρθε το τελος αμα σου χωσει τσιμπια θα την θυμασαι για παντα. Η κεφτεδουλα μου ειναι ηρεμη μουρμουραει αρκετα σαν γυναικα αλλα για εναν μηνα που την εχω ξεκινησε και τρωει κεχρι απο το χερι μου.
Ειναι δυσκολοι στο φαι δεν δοκιμαζουν τιποτα.
Μεταξυ τους μια ειναι αγαπημενοι φιλακια κλπ και την αλλη του γυρναει το ματι του αλλουνου και την τσιμπαει στην μυτη. Αλλα αυτη εκει επιμονη συνεχεια διπλα του. Μονο στον υπνο εχουμε θεμα για το ποιος θα κοιμηθει πιο ψηλα δηλ στην κουνια
330ql1i.webp
Αυτα υπαρχουν 2 φορες την εβδομαδα στο κλουβι τους. Και απο τροφη η versele
 
Πανέμορφα να σου ζήσουν!
Ωραίο και άνετο το κλουβάκι τους και πριν διαβάσω το μήνυμα σκεφτόμουν να σου πω να αφαιρέσεις το ψεύτικο πουλάκι μην έχεις ατύχημα. Αφαίρεσέ το :)
Επίσης ασφάλισε τις πόρτες στις ταΐστρες με μανταλάκια μην σου δραπετεύσουν από εκεί.
Υπ' όψιν το πιτσιρίκι μπορεί να μην είναι κοριτσάκι, θα δείξει σε λίγο καιρό, τώρα το φθινόπωρο.
 
Ευχαριστω πολυ. Λες να ειναι αγορακι; καλυτερα δεν θελω να ταλαιπωρηθει με αυγα. Θα τα ασφαλισω ευχαριστω για τις συμβουλες το ψευτικο πουλακι ειναι κολλητος φιλος του κεφτεδακιου. Αντε να το παρω απο κει ποιος το ακουει. (Ουδετερο γιατι δεν θελω να τον κανω τιουτο αν τυχον ειναι αγορι)
 
Ευχαριστουμε πολυ. Εψαχνα για πιο μεγαλο κλουβι αλλα στην ελλαδα το χουν παρακανει λιγο με τις τιμες.
Σισσυ θελω να ξερεις για μαριονι ξεκινησα και κατεληξα σε μπατζι.
 
Τώρα βλέπω και η πόρτα είναι συρταρωτή. Κι αυτή με μανταλάκι, ξέρεις πιάσιμο τα αντίθετα κάγκελα, μην συρταρώνει μαζί με το μανταλάκι.
 
Σκεφτομαι να βαλω γατζακια. Αλλα ευτυχως σοσο ειναι εξω ειμαι μαζι τους και ουτε που πλησιαζουν την πορτα. Εδω κανω αμαν και πως να τα βγαλω στο δωματιο να πεταξουν. Ευχαριστώ για τις συμβουλες. Παω να παρω μανταλακια τις προκοπης γιατι του τζαμπο βγηκαν μιας χρησης
 
Πανέμορφα τα παπαγαλάκια σου.
Ωραία χρώματα...
Το ψεύτικο πουλάκι πως αντιμετωπίζεται από τα άλλα δύο;
Ποιος ο λόγος της ύπαρξής του;
 
Το ψευτικο πουλακι μου το εδωσαν δωρο με την μια πατηθρα δεν το ειχα βγαλει και μολις το ειδε το κεφτεδακι δεν σταματησε λεπτο να του μουρμουραει και να το τσιμπαει. Οταν ο ταρζαν το παιζει δυσκολος το κεφτεδακι πηγαινει και τα βαζει με το ψευτικο
 
Τα καλύτερα τα έχει το ΑΒ, κάτι με μαργαριτούλες στα πιασίματα. Είναι πολύ δυνατά.
Θα παω να δω γιατι ενα σωρο πειρα απο τα τζαμπο και διαλυθηκαν χωρις να τα χρησιμοποιησω
 
Κουκλίνια.
Το ψεύτικο πουλακι μαλλον αχρείαστο αφου ετσι κι αλλιως εχουν παρέα το ένα το αλλο. Λατρεύω που παιρνουν ποζα για τη φωτο οχι σα το δικο μου τον τζαναμπετη που τραβαμε 1000 φωτο για να μισοπετύχει η μια. :D
 
Πολύ όμορφα τα ταρζανάκια σου, να τα χαίρεσαι! Το κεφτεδάκι, βάση της περιγραφής σου

Η κεφτεδουλα μου ειναι ηρεμη μουρμουραει αρκετα σαν γυναικα αλλα για εναν μηνα που την εχω ξεκινησε και τρωει κεχρι απο το χερι μου

και της φωτό, πιο πολύ για αρσενικό μου κάνει. Αν μπορείς, βγάλε μια πιο κοντινή μήπως και φανεί καλύτερα, αν και όπως λέει η Μαρία παραπάνω σε κανά δυό μήνες θα δείξει πιο καθαρά! Συμφωνώ και γω να βγει το ψεύτικο, μόνο χώρο πιάνει. Αν και έχεις ασβεστόπετρα, βάλτους και ένα σουπιοκόκκαλο!
 
Ευχαριστω πολυ παιδια. Σουπιοκοκαλο εχουν τα παιδακια μου. Ειμαι σε αναμονη για το κεφτεδακι να δω τελικα τι ειναι. Ειχα 2 σουπιοκοκαλα στο κλουβι πριν βγει η φωτο εβγαλα το ενα γιατι ειχε κιτρινισει. Ο ταρζαν οταν βαζω το χερι μεσα η οταν τους μιλαω δειχνει εντονα οτι εχει νευρα και παει στην πετρα ασβεστιου καθεται πανω και κοβει κομματια λες κ το κανει μς μισος λες και εχουν προηγουμενα.
Νικο αυριο θα βγαλω αλλη φωτο κοντινη τωρα κοιμουνται τα παιδακια μου στο δωματιο τους...
Παναγιωτα μου ειχαν πιο πολλα παιχνιδια αλλα μολις πιαστηκε ο ταρζαν σε κατι σκοινακια απο τοτε πηραν ποδι ολλα. Οπως και το ψευτικο πουλακι τωρα
 
εβγαλα το ενα γιατι ειχε κιτρινισει
Αν το αφήνουν καιρό αχρησιμοποίητο, να το ξύνεις επιφανειακά με μαχαιράκι να καθαρίζει, μην το πετάς.

Καλωσόρισες στο κλαμπ των Μπαντζιστας:D👍 πανεμορφα
Άντε μπράβο, περάστε στην "αντεπίθεση" χα χα χα :D
 
Back
Top