Γενικά Τα pekin robin μπανιαριζονται

FINCHiii

PB Member
Εγγραφή
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
589
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Ενα βιντεο με τα πουλια στο εκτροφειο μολις δουν νερο!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τι ωραία πουλιά και τι ωραίος χώρος! Δικά σου είναι;
 
Πανεμορφα

Να ρωτησω υπαρχουν πλεον στην ελλαδα; Αν ναι υπαρχει και εκτροφη και ποσο κυμαινεται η τιμη τους;
 
Φυσικά και υπάρχουν αλλά όχι σε αφθονία όπως παλιότερα. Η τιμή τους δεν ξέρω ποια είναι.
Το θέμα είναι ότι χρειάζονται άνετους χώρους (κλούβες) δεν κάνουν σε κλουβί και έχουν ανάγκη από εντομοτροφές.

Τα εντομοφάγα πουλιά γενικά χρειάζονται διπλή καθαριότητα. Λόγω της τροφής τους το μικροβιακό φορτίο και οι μυρωδιές είναι πολύ αυξημένες...
 
Φυσικά και υπάρχουν αλλά όχι σε αφθονία όπως παλιότερα. Η τιμή τους δεν ξέρω ποια είναι.
Το θέμα είναι ότι χρειάζονται άνετους χώρους (κλούβες) δεν κάνουν σε κλουβί και έχουν ανάγκη από εντομοτροφές.

Τα εντομοφάγα πουλιά γενικά χρειάζονται διπλή καθαριότητα. Λόγω της τροφής τους το μικροβιακό φορτίο και οι μυρωδιές είναι πολύ αυξημένες...
Υπαρχει ομως καποιος εκτροφεας;
 
Σας ευχαριστω ολους παιδια. Ναι Μαρια δικα μου ειναι, δεν καταφερα να τα αναπαραγω ακομη 'η αληθεια ειναι δεν το προσπαθησα πολυ με τα pekin αλλα περισσοτερο με τα white eyes.
 
Σας ευχαριστω ολους παιδια. Ναι Μαρια δικα μου ειναι, δεν καταφερα να τα αναπαραγω ακομη 'η αληθεια ειναι δεν το προσπαθησα πολυ με τα pekin αλλα περισσοτερο με τα white eyes.

Ξεχωρίζουν τελικά τα φύλα; Θυμάμαι όταν τα χάζευα στα petshop (once upon a time...) όλα μου φαίνονταν αρσενικά 😳
 
Τέλεια να τα χαίρεσαι!
Δεν μας δείχνεις κάποια στιγμή όλη την κλούβα; Φαίνεται υπέροχη :)
Ξεχωρίζουν τελικά τα φύλα; Θυμάμαι όταν τα χάζευα στα petshop (once upon a time...) όλα μου φαίνονταν αρσενικά
Ξεχωριζουν με ποιο θαμπα χρωματα, επισης τα αρσενικα κελαηδαν
 
Υπάρχουν εκτροφείς, αλλά αν για την καρδερίνα θέλει ψάξιμο, για τα αηδόνια θέλει ''ξετρύπωμα''.
Υπάρχουν και εκτροφείς του Κινέζικου ( Leiothrix lutea) https://community.petbirds.gr/threads/Σκέφτομαι-να-αγοράσω-ένα-γιαπωνέζικο-αηδόνι.2424/ - δεν είναι τόσο καλλίφωνα όσο τα Ευρωπαϊκά, αλλά είναι πανέμορφα, που έχουν διακριθεί και σε παγκόσμιο..
 
Ποιες δυσκολιες εχεις δει στην αναπαραγωγη τους; Δεν φτιαχνουν φωλια δεν πυρωννουν; Τι ακριβως πες μας αν θες!
 
Ξαναρωταω ποσο κυμαίνεται η τιμη τούς; Και θελω και γω απάντηση στα ερωτήματα του @patilas
 
Ξαναρωταω ποσο κυμαίνεται η τιμη τούς;
Αν κάποιος γνωρίζει θα απαντήσει. Αφού δεν έχει απαντηθεί προφανώς όσοι μέχρι στιγμής έχουμε δει το θέμα δεν έχουμε τις πληροφορίες αυτές να τις προσφέρουμε.
 
Το μονοπο που ξερω ειναι πως ειναι ακριβοτερα απο την καρδερινα εκτροφης!
 
Back
Top