Γενικά Τα pekin robin μπανιαριζονται

Ξαναρωταω ποσο κυμαίνεται η τιμη τούς; Και θελω και γω απάντηση στα ερωτήματα του @patilas
Βαγγέλη, διακρίνω μια ανυπομονησία και με επιτακτικό τρόπο να ζητάς απαντήσεις.. Δεν είναι κανείς υποχρεωμένος η δεν γνωρίζει να απαντήσει.. Καλό θα ήταν να είμαστε πιο διακριτικοί και υπομονετικοί..Αν το βλέπω λάθος, να με συγχωρείς!

200 με 300 ευρώ το ένα.
 
Τα βλεπω που κανουν μπανιο, θελω να παω να τα φιλησω...Ακουω την τιμη τους και σκεφτομαι οχι μονο μην τα φιλησω, αλλα να παω να τα βαλω σε γυαλα! Χαχα, ειναι υπεροχα οπως και να χει!
 
Δεν έγραφα τιμή επίτηδες. Γιατί δεν είναι τόσο απλό..ίσως γι αυτό δεν απάντησε και ο @FINCHiii ... Και δεν θα επεκταθώ.
 
Ειναι σχετικα ακριβα, ειδικα τα εκτροφης... Το οικονομικοτερο που εχω δει ειναι στα 200... Παντα εκτροφης. Γενικα μου φαινονται τσαπατσουλικα στην κατασκευη φωλιας... Τους εχω αρκετο πρασινο και κουρνιαζουν συχνα μεσα στα διαφορα χορτα... Τρωνε οτι κινειται πραγματικα... Ταιζω εντομα που πιανω λιβελουλες μικρες σαυρες κ βατραχακια... Καθως και mealworms και waxworms
 
Βαγγέλη, διακρίνω μια ανυπομονησία και με επιτακτικό τρόπο να ζητάς απαντήσεις.. Δεν είναι κανείς υποχρεωμένος η δεν γνωρίζει να απαντήσει.. Καλό θα ήταν να είμαστε πιο διακριτικοί και υπομονετικοί..Αν το βλέπω λάθος, να με συγχωρείς!
Ok then! Τι να πω η υπομονή δεν ειναι αρετή δικιά μου πάντως

Ειναι σχετικα ακριβα, ειδικα τα εκτροφης... Το οικονομικοτερο που εχω δει ειναι στα 200... Παντα εκτροφης. Γενικα μου φαινονται τσαπατσουλικα στην κατασκευη φωλιας... Τους εχω αρκετο πρασινο και κουρνιαζουν συχνα μεσα στα διαφορα χορτα... Τρωνε οτι κινειται πραγματικα... Ταιζω εντομα που πιανω λιβελουλες μικρες σαυρες κ βατραχακια... Καθως και mealworms και waxworms
Να ρωτήσω επίσης οτι τα μη εκτροφής ειναι πουλιά να πουμε σα την καρδερίνα που δεν ζευγαρωνει αμα ειναι πιασμενη η ειναι ευπροσαρμοστα;(ρωτάω μονο και μονο για να μαθω πως γίνεται να αναγνωριστουν τα εκτροφης απο τα αγρια αμα δεν υπάρχει δαχτυλίδι)
 
Ok then! Τι να πω η υπομονή δεν ειναι αρετή δικιά μου πάντως
Θα έρθει με τα χρόνια...trust me !

Όλα τα εντομοφάγα, είναι αρκετά πιο δύσκολα στη διαχείρησή τους; Σε σχέση με τα σποροφάγα. Πρέπει να είσαι εξοικειωμένος με σκουλήκια και έντομα.
Δεν μπορεί να είναι πάνω από ένα ζευγάρι σε μεγάλη κλούβα, γιατί αλλιώς στην κυριολεξία σκοτώνονται την περίοδο αναπαραγωγής.
Το συγκεκριμένο πουλί είναι ακόμη πιο δύσκολο να ''ανιχνευτεί'' αν είναι η όχι εκτροφής, αφού στο κλουβί πολλές φορές είναι ιδιαίτερα ήρεμο, αλλά αρκετά δύσκολο στην αναπαραγωγή. Στο φυσικό του περιβάλλον συνήθως φτιάχνει τη φωλιά στο έδαφος η μέσα σε πυκνούς θάμνους. Η φωλιά του ανακαλύπτεται δύσκολα αφού είναι πολύ καλά κρυμμένη και προφυλαγμένη. Για να νοιώσει αυτό το πουλί ασφάλεια στην κλούβα και να αναπαραχθεί, χρειάζεται και γνώση και ιδιαίτερη εμπειρία! Γι αυτό και οι τιμές στα εκτροφής είναι υψηλές.
 
Μπράβο Φιλε! Με τέτοια πουλια χρειάζεσαι πολύ μεράκι και πολύ υπομονή. Και ευτυχώς τα έχεις! 😉
Πραγματικά οι κλούβες σου είναι φοβερες, και ως αντάλλαγμα για το κόπο σου τα πουλάκια σου κάνουν γέννες απολαμβάνοντας το χώρο τους! Σε τέτοιες εκτροφές φαίνεται η συνεργασία του ζώου κι ανθρώπου. Όπου είναι ευτυχισμένοι και ευχάριστοι κι οι δυο πλευρές)
Πολλά Μπράβο Χρισταρά! 👍
 
Διακρινω ενα Chinese Nightingale η κανω λαθος αν οντως ειναι εχει ωραιο κελαιδιμα; Kαι ποσο κειμαινεται η τιμη του συγκεκριμενου πουλιου;
 
Διακρινω ενα Chinese Nightingale η κανω λαθος αν οντως ειναι εχει ωραιο κελαιδιμα; Kαι ποσο κειμαινεται η τιμη του συγκεκριμενου πουλιου;
Ναι Αλεξανδρε αυτα ειναι τα pekin robin εχει ωραιο κελαηδιμα ναι. Γυρω στα 200 με 300 ευρω νομιζω στην Ελλαδα
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Ναι Αλεξανδρε αυτα ειναι τα pekin robin εχει ωραιο κελαηδιμα ναι. Γυρω στα 200 με 300 ευρω νομιζω στην Ελλαδα

😀 μακρια απο μενα αυτη η τιμη! Θα με σκοτωσει η μανα μου αν αγορασω κατι τετοιο! 😛
 
Back
Top