Αναπαραγωγή Τι άλλο να δώσω στους νεοσσούς κοκατίλ;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jim23
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τέλεια είναι! Πλέον δεν έχουν θέμα με σένα και δε σε φοβούνται έτσι; :)
Φτερομπαλίτσες... κουκλάκια.
Και δείχνουν πολύ εξοικειωμένα με το χέρι σου.
Έτσι είναι;
Ναι ναι κάθε μέρα όλο και πιο πολύ! Το απόγευμα θα σας βάλω μάλλον και βίντεο με τα γλυκουλια μου! Επίσης ανοιχτές οι προτάσεις για ονόματα!
 
Ναι ναι κάθε μέρα όλο και πιο πολύ! Το απόγευμα θα σας βάλω μάλλον και βίντεο με τα γλυκουλια μου!
Αν και φανατικός καναρινάς εν τούτοις αυτές οι μπαλίτσες μου έχουν κινήσει το ενδιαφέρον. Θα περιμέω κι εγώ μαζί με τους άλλους το video που θα ανεβάσεις.
Επίσης ανοιχτές οι προτάσεις για ονόματα!
Το ένα (το μικρότερο) μου θυμίζει τον φρουφρού ... Προτείνω λοιπόν αυτό για όνομα... είναι και unisex ως όνομα.
Pumuckl.webp
Τον θυμάστε οι μεγαλύτεροι;
 
Σήμερα δυστυχώς δεν πρόλαβα να τα βγάλω έξω γιατί είχα φορτωμένο πρόγραμμα αλλά αύριο οπωσδήποτε θα βγάλω το βιντεάκι! 🙂
 
Μου έφτιαξες την διάθεση με τις φωτογραφίες! Σαν αναρχικες φατσουλες είναι... Να δεις οτι πολύ σύντομα θα μεταμορφωθουν σε πανέμορφα πλασματακια! Απόλαυσε αυτές τις στιγμές γιατί είναι μοναδικές και δεν επαναλαμβανονται!

Είναι πάντως καλοταισμενα! Η μαμά τους δεν νιώθει να απειλείται όταν της παίρνεις τα μωρά;
 
Είναι πάντως καλοταισμενα! Η μαμά τους δεν νιώθει να απειλείται όταν της παίρνεις τα μωρά;
Καθόλου! Είτε είμαι δίπλα της ή μακριά της δεν ενοχλείτε καθόλου. Και μόλις τα πάω ξανά στην θεση τους τα ταΐζει σαν να μην έχει συμβεί τπτ! 🙂
 
Γεμίζουμε φτεράκια, πουπουλάκια και πρώτος έλεγχος των φτερών πτήσης, μπράβο μπράβο να τα χαίρεσαι!
 
  • Like
Αντιδράσεις: jim23
Πουπουλο πολύ απ ότι βλέπω ωραία...Βλέπω όμως τις πλάτες τους σα μαδημενες μπορεί βέβαια να φταει η φωτογραφία δεν ξέρω να το κοιτάξεις αυτό μπορεί η μάνα να τραβάει τα φτερά εγώ είχα ένα τέτοιο περιστατικό στα μπατζι μου το καλοκαίρι η μάνα τραβούσε φτερά.
 
Δεν νομίζω γιατί φαίνονται τα καρφάκια. Βέβαια ο Τζιμ θα μας πει για σίγουρα.
 
Πανέμορφα!👍

Μια απο τις φορές που θα τα βγάλεις έξω, βγάλε τη φωλιά κι άδειασε όλο το βρώμικο υπόστρωμα και βάλε καθαρό. Ιδανικά θα μπορούσες να έχεις μια δεύτερη ολόιδια και να την αντικατστήσεις ώστε να μπορείς να την πλύνεις και να την απολυμάνεις. Έχει πολλές κουτσουλιές κολλημένες και πλέον η μαμά δεν τα προλαβαίνει. 😉
 
Πουπουλο πολύ απ ότι βλέπω ωραία...Βλέπω όμως τις πλάτες τους σα μαδημενες μπορεί βέβαια να φταει η φωτογραφία δεν ξέρω να το κοιτάξεις αυτό μπορεί η μάνα να τραβάει τα φτερά εγώ είχα ένα τέτοιο περιστατικό στα μπατζι μου το καλοκαίρι η μάνα τραβούσε φτερά.
Δεν νομίζω γιατί φαίνονται τα καρφάκια. Βέβαια ο Τζιμ θα μας πει για σίγουρα.
Λοιπόν εγώ δεν έχω δει κάτι αλλά και τώρα που τα κοίταξα αρχίζουν και βγάζουν σιγά σιγά. Αν και είδα ένα βιντεάκι στο YouTube
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
όπου βάσει με αυτό θα έπρεπε να έχουν φτερά. Αλλά σε περιπτώσει που η μάνα τραβάει τα φτερά τους Τι να κάνω;
 
Τζιμ αν είχαν βγάλει θα τα είχες δει και μετά αν τα τραβούσε η μάνα θα τα έβλεπες μέσα στην φωλιά. Εγώ δεν είδα κάποια φωτογραφία να έχουν γεμίσει και μετά να αδειάσουν. Θα γίνουν με την ώρα τους. Πόσων ημερών είναι τώρα τα δικά σου;
 
Παιδιά καμία βελτίωση με Τα φτερά που δεν είχαν βγάλει. Και μόλις τώρα διαπίστωσα ότι του τα τραβάει η μητέρα τους τι να κάνω;
 
Ο πατέρας τα ταΐζει; Άρχισαν να τρώνε μόνα τους; Μάλλον πρέπει να την χωρίσεις για λίγες μέρες, μέχρι να απογαλακτιστούν τα μικρά.
 
Ναι ο πατέρας τα ταΐζει οπότε χωρίσω μόνο την μητέρα. Ευχαριστώ!
 
Back
Top