Ασθένειες Τι έχει το Ρίνκνεκ μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Efi31
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μα βρε παιδια το πιο λογικο δεν ειναι να μιλησει με καποιον γιατρο πρωτα πριν βαλει καποιο φαρμακο; Πως θα ξερει τι εχει το πουλι;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Μα βρε παιδια το πιο λογικο δεν ειναι να μιλησει με καποιον γιατρο πρωτα πριν βαλει καποιο φαρμακο; Πως θα ξερει τι εχει το πουλι;

Aπο το τηλέφωνο τι άκρη να βγάλει κάποιος; Κανείς δεν σου λέει τίποτα, τουλάχιστον όταν στο παρελθόν χρειάστηκα τηλεφωνική βοήθεια απο γιατρό κανείς δεν μπρούσε να μου πει τι να κάνω χωρίς να το δει μου έιπαν όλοι. Αν υπάρχει η δυνατότητα να το πάει σε γιατρό αναμφίβολα αυτό πρέπει να κάνει. Ένα παρασιτοκτόνο σκεύασμα με οδηγίες για χρήση σε πουλιά όμως, όσο έξω και να πέφτει η ιντερνετική "διάγνωση" δεν θα κάνει περισσότερο κακό σε ένα πουλί που μένει στην ουσία αβοήθητο να ταλαιπωρείται απο κάτι.
 
Σας ευχαριστώ πολύ ολους. Έχω πει από την αρχή ότι στο νησί μου δεν έχουμε. Πτηνιατρο. και 2 κτηνιάτρους που ρώτησα δεν ξέρουν από παπαγάλους μου είπαν. Γι'αυτό κι εγώ σκέφτηκα να γράψω εδώ μήπως κάποιος που θα γνωρίζει σίγουρα κάτι περισσότερο από εμένα μπορέσει να με βοηθήσει. Ψάχνω να βρω από που μπορώ να παραγγείλω το φαρμακο που μου είπατε πιο πάνω. Πιστεύω κι εγώ ότι κακό δεν θα του κάνει ένα τέτοιο σκεύασμα, ακόμη και αν δεν έχει τπτ...
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Πιστεύω κι εγώ ότι κακό δεν θα του κάνει ένα τέτοιο σκεύασμα, ακόμη και αν δεν έχει τπτ...
Προσωπικά ειμαι εντελώς αδαής σε σχέση με ψείρες και σχετικά με την αντιμετώπισή τους, φάρμακα. Όμως αναρωτήθηκα, κι αν ξέρετε πείτε μου φυσικά, τα σκευάσματα αυτά ειναι ασφαλή αν χορηγηθούν σε γυμνό δέρμα ή ειναι σχεδιασμένα μονο για πούπουλα ή τρίχες;
 
Ο σκοπός των εντομοκτόνων είναι να φτάσουν στο δέρμα και να εισχωρήσουν κάτω από αυτό και να φτασουν στο λίπος για να μεταφερθούν σε όλη την έκταση του στο σώμα. Ετσι όταν βάζεις αμπούλα στο σβέρκο ενός ζώου σκοτώνεις τα παράσιτα όχι μόνο στο σβέρκο αλλά σε όλο του το σώμα.
 
Back
Top