Γενικά Τι να κάνω με τα πουλιά στις διακοπές;

Η καλύτερη λύση για μένα είναι σε κάποιο φίλο ή σε κάποιο συγγενή. Και μετά να κάνουμε εμείς μπειμπι- σίτερ στα δικά του ζωάκια. :D Τουλάχιστον εμείς έτσι κάνουμε με τους φίλους μου. Είναι καλό,. Γιατί τα ζώα μου τους ξέρουν και αυτοι ξέρουν τα ζώα μου και τις ιδιοτροπίες τους και τα χούγια τους και ξέρουν πως να τα αντιμετωπίσουν.
 
Aπλα και μονο ενημερωτικα και με αφορμη το σχολιο της Μαιρης για baby sitter :D , στο εξωτερικο (στην Αμερικη τα εχω δει σιγουρα) υπαρχουνε pet sitters (οπως baby sitter) και ερχονται στο σπιτι σου και φροντιζουνε τα ζωα σου οποια και αν ειναι αυτα. Υπαρχουνε γραφεια με pet sitters και στελνουνε τα καταλληλα ατομα για τα καταλληλα κατοικιδια. Ετσι ουτε το ζωο ξεβολευεται απο το σπιτι του με τις διακοπες μας και δεν αλλαζει και την καθημερινοτητα του. Κατα ποσο μπορεις να τους εχεις εμπιστοσυνη; Οσο εχεις και σε μια baby sitter σε περιπτωση αναγκης... 😉

και μια ιδεα... http://www.hsus.org/pets/pet_care/choosing_a_pet_sitter/

https://www.petsit.com/

National Association of Professional Pet Sitters
 
εδώ τα καλά νέα-εδώ τα καλά νέα>για διαβάστε-για διαβάστε>πρώτα απ όλα δεν κάνω διαφήμιση στο μαγαζί, ανάγκη είναι, δεν το ξέρω δεν έχω πάει δεν ξέρω που είναι, απλά ρώτησα έναν φίλο ζήτησα εάν έχει τηλ και ρώτησε και μου το έδωσε, λοιπόν είναι στα εξαρχεια σπ. Τρικουπη 40 τηλ 2108828115 απ ότι μου είπε παίρνει 5 ε την ημέρα και για τα πουλιά. Καλά νέα;
 
RENA tsak ελπίζω τώρα να πας διακοπές εεε, καλά να περάσεις και να ξεκουραστείς, σαν αντάλλαγμα θέλω μια βουτιά και για μένα οκ?
 
Σε ευχαριστω! Δεν ειχα προσβαση στο φορουμ ενα μηνα τωρα. Τελικα, παιδεσ μια φιλη μα ξελασπωσε! Πηγα τισ διακοπουλες μου και τα μικρα μου ολα καλα! Το σκυλο τον τακτοποιησα με 15 ευρω τη μερα. Περασα ομορφα. Τωρα. Back το ρουτινα!
 
γυρισα! Και το σκυλι το τακτοποιησα σε αλλο hotel! Η φιλοζωικη ηταν πληρης!15 ευρω και επερνα και τηλεφωνο να δω τι κανει το μικρο μου! Αν καποιος θελει να δωσω το τηλεφωνο
 
15 ευρώ την ημέρα για ένα σκύλο; όποιος θέλει να φέρει τον σκύλο του με 15 ευρώ την ημέρα σε έμενα :)
 
Back
Top