Γενικά Το αρσενικό και το θηλυκό καναρίνι μου

Ένα επίσης καλό μέσο προσθήκης ασβεστίου με φυσικό τρόπο στην διατροφή τους είναι το στρειδάλευρο. Αλεσμένα κελύφη από όστρακα δηλαδή. Εγώ τους το δίνω αυτούσιο σε ξεχωριστή ταΐστρα.
 
Με το άρθρο και τις απαντήσεις σας μπορώ να πω πως με ενδιαφέρει να πάω μία βόλτα στα ψαροκάικα και να πάρω φυσικά σουπιοκοκκαλα να τα βράσω και να έχω μία άλφα ποσότητα για τα πουλιά.
Του pet shopμου φάνηκαν λίγο ψεύτικα και πολύ ξερά, σαν χαρτόνι και δεν το εμπιστεύτηκα για αυτό και γύρισα κοίταξα την πέτρα.
Λέω θα είναι πιο γεμάτο με ασβέστιο και αυτό που χρειάζονται τα πουλιά αλλά μάλλον κατάλαβα λάθος.
Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις λύσεις των αποριών μου και τις σωστές επιλογές ανάμεσα σε αρκετά θα έλεγα ερωτήματα.
[automerge]1580993571[/automerge]
Να μαστε, εδώ ο κύριος προσέχει την κυρία 😂
Από εχθές το βράδυ έχουμε ένα αυγό το είδα σήμερα.
Όλη μέρα πάνω του κάθεται και αυτός εκεί, βράχος.
Την ταιζει στο στόμα, τους βλέπω εκεί όλο παιχνίδια είναι 😂.
Τα λυπάμαι είναι η αλήθεια που τα έχω σε ένα κλουβί και ζευγαρώνουν αλλά βάζω στην σκέψη μου πως θα τους δίνω ότι χρειάζονται και θα ζούνε σε κατάλληλο περιβάλλον πάντα!
 

Συνημμένα

  • PSX_20200206_144240.webp
    PSX_20200206_144240.webp
    144,5 KB · Προβολές: 13
Τελευταία επεξεργασία:
Κωνσταντίνε καλή επιτυχία!
Στερέωσε καλύτερα την φωλιά.View attachment 70084
Ευχαριστώ πολύ Ιωάννη, κάθεται πάνω το πορτακι και την σπρώχνει λίγο για αυτό είναι έτσι.
Είναι όμως καλά στερεωμένο δεν έχει θέμα 🙂👌
 
ίναι όμως καλά στερεωμένο δεν έχει θέμα
Στη θέση σου θα την μετακινούσα μια θέση δεξιότερα ώστε να ''πατάει'' καλά για περισσότερη ασφάλεια.
 
Στη θέση σου θα την μετακινούσα μια θέση δεξιότερα ώστε να ''πατάει'' καλά για περισσότερη ασφάλεια.
Μόλις δω έξω την θηλυκιά θα το δοκιμάσω 🙂 Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!
 
Στη θέση σου θα την μετακινούσα μια θέση δεξιότερα ώστε να ''πατάει'' καλά για περισσότερη ασφάλεια.
Έκατσε τέλεια με μία θέση δεξιά. 🙂👌
 
Ωμό, ένα τέταρτο σε νερό με ξύδι λίγο να καθαρίσει, και μετά καλό πλύσιμο! Μπορεις να βάλεις και το άνθος και τον κορμό. Το τρώνε πααρα πολύ και βοηθάει στο πυρωμα! Καλή επιτυχεια λοιπόν.
Α ξέχασα καλό είναι να δίνετε μια φορά την εβδομάδα (νομίζω).
[automerge]1581531894[/automerge]
Μάλλον λάθος... Όπως σου είπε ο ΙΩΑΝΝΗΣ@ 3 φορές την εβδομάδα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top