Ασθένειες Το αρσενικό μου καναρίνι έχει μια βραχνάδα που δεν ξέρω τι είναι

George123

PB New Member
Εγγραφή
25 Αυγ 2019
Μηνύματα
5
Γεια σας και από μένα έχω στην κατοχή μου 4 καναρίνια και ενδιαφέρομαι για το φόρουμ σας για να μάθω περισσότερα έχω τελευταία αγοράσω ένα αρσενικό που έχει μια βραχνάδα δεν ξέρω τι έχει ακόμα γιατί το έχω μόλις 2 μέρες και το παρατηρώ αν έχει άσμα η ακαρια περιμενω να δω γύρο στης 10 μέρες και θα σας πω προς στιγμή του βάζω τις landmark άσμα stop στο νερό ν
 
.. Ένα αρσενικό που έχει μια βραχνάδα δεν ξέρω τι έχει ακόμα γιατί το έχω μόλις 2 μέρες... και το παρατηρώ αν έχει άσμα η ακαρια...
Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που σε ώθησε στην αγορά ενός εξαρχής πιθανότατα άρρωστου πουλιού;
Άλλο να αρρωστήσει ένα πουλί από το κουμάσι μας και να κάνουμε τα πάντα (έξοδα/τρέξιμο κτλ) για να το βοηθήσουμε και άλλο να βρεθούμε από την αρχή σε μια άσχημη κατάσταση...
 
Γεια σου Γιώργο. Καλώς ήρθες στο φόρουμ.
Το συγκεκριμένο πεδίο (Νέο Μέλος) είναι για να σε γνωρίσουμε καλύτερα. Θα μπορούσες, αν θέλεις να ανοίξεις ένα Νέο Θέμα, στο Πεδίο Καναρίνια -> Ασθένειες, και εκεί να συζητήσουμε πιο διεξοδικά για τον νέο σου φίλο με τη χαρακτηριστική βραχνάδα. Θα ήταν μάλιστα ωφέλιμο πιστεύω, αν θα μπορούσες σε εκείνο το θέμα να ανεβάσεις ένα αρχείο φωνής ή ένα βιντεάκι, για να ακούσουμε το βραχνό της φωνής του.
 
Θα ήταν μάλιστα ωφέλιμο πιστεύω, αν θα μπορούσες σε εκείνο το θέμα να ανεβάσεις ένα αρχείο φωνής ή ένα βιντεάκι, για να ακούσουμε το βραχνό της φωνής του.
Ευχαριστω θα το προσπαθήσω να ανεβάσω video
Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που σε ώθησε στην αγορά ενός εξαρχής πιθανότατα άρρωστου πουλιού;
Δεν το άκουσα καλά γιατί είχε πολύ θόρυβο από τα παπαγαλάκια το ξέρω ότι έκανα βλακεία θα έπρεπε να το ακούσω πρώτα
[automerge]1571506138[/automerge]
Καταρχήν να το χαίρεσαι και καλός ήρθες στην παρέα μας, τη ράτσα είναι και πόσο το αγόρασες Γιώργο;
Μάλλον είναι μπασταρδακια timbrando
 
Καλώς ήρθες Γιώργο! Εύχομαι περαστικά στο καναρίνι σου!
Ποιος σου πρότεινε το φάρμακο που του δίνεις;
Έχω καναρίνια εδώ και πολλα χρόνια και ξέρω λίγα πράγματα για αυτά αλλά το έχω ξανά δοκιμάσει και είχε αποτέλεσμα αν ξέρεις κανένα άλλο πες μου
 
Το συγκεκριμενο σκευασμα (Μέντα, ευκάλυπτος, θυμάρι, ρίγανη, κιτρικό οξύ, βιταμίνη Α, προπυλενογλυκόλη, σορβιτόλη) που δινεις Γιωργο δεν ειναι φαρμακευτικο, οποτε αν υποθεσουμε οτι το πουλακι οντως ειναι αρρωστο θα χρειαστεις καποια διαγνωση/ φαρμακο.
 
Έχεις δίκιο το έβαλα για αρχή σαν φυτικό που είναι να δω μήπως και γίνει καλά σε 5 μέρες θα το σταματήσω και θα βάλω μια αντιβίωση ευρέος φασματος όπως η astricycline
 
Back
Top