Ασθένειες Το ζεμπράκι μου είναι άρρωστο;

σε ευχαριστώ αλλα δεν υπάρχει κανεις εκεί..
το είχα κοιταξει ήδη..

Μη περιμένεις να βρεις κάποιον στην πόρτα σου... είναι δύσκολο. Είσαι τυχερή που έχεις εναλλακτικές και προφανώς και εύκολη πρόσβαση. Σκέψου να έμενες επαρχία και να έπρεπε να "ξενιτευτείς" για να πας τα πουλιά σου στο γιατρό...
 
σε ευχαριστώ αλλα δεν υπάρχει κανεις εκεί..
Τι εννοείς δεν υπάρχει κανείς εκεί;
Για αρχή κάνε τουλάχιστον μερικά τηλεφωνήματα σε κάποιους απο τους γιατρούς που έχει το ποστ που σου έδωσα να πάρεις μερικές γνώμες. Σίγουρα ένας γιατρός ξέρει τι να σε ρωτήσει για να εκτιμήσει την κατάσταση του πουλιού. Ίσως να μην είναι τίποτα σοβαρό και να σου δώσει κάποιες συμβουλές τι να κάνεις.
 
Na leme kati kathara.

An to pouli kathete fouskomeno, den einai pia to fos mprasino oute kitrino einai idi KOKKINO. An to pouli den kribi pia tin arostia exoume ftanei sto thelefteo stadio. Simenei den exoume pia xrono na skeftoume THA kanoume kati i oxi.

Kai oso pio mikro ( somatiko ) einai to pouli oso pio grigora prepei na kanoume kati. An ksekinisoume se afto to stadio, na kanoume tilefona me tous kinitrous gia dimosio skesi, pedoume me tin zoi tou pouliou.
 
το πουλινάκι μου είναι όντως αδύνατο! το έπιασα τώρα και του έδωσα λιγο μελι σε νερο
που διάβασα σε ένα άλλο thread κ το κατάλαβα..
δεν το είχα ξαναπιάσει.. Οι κουτσουλιές του νομίζω είναι καλύτερα σήμερα αλλα η ατονία κ η υπνιλία του παραμενει..
δεν νομίζω οτι είχε φάει ή είχε πιει απο χθές το απόγευμα, γι'αυτο του το έδωσα..
 
Na leme kati kathara.

An to pouli kathete fouskomeno, den einai pia to fos mprasino oute kitrino einai idi KOKKINO. An to pouli den kribi pia tin arostia exoume ftanei sto thelefteo stadio. Simenei den exoume pia xrono na skeftoume THA kanoume kati i oxi.

Kai oso pio mikro ( somatiko ) einai to pouli oso pio grigora prepei na kanoume kati. An ksekinisoume se afto to stadio, na kanoume tilefona me tous kinitrous gia dimosio skesi, pedoume me tin zoi tou pouliou.


Δεν παίρνω τους κτηνίατρους για δημόσια σχέση!
απο τη στιγμή που μου λένε όμως οτι δεν δεχονται πουλια εγω τι να κάνω;
να τους το πάω με το ζόρι;
Επίσης παίρνω αυτό το ιατρείο στον αγ δημήτριο που έχετε γράψει κ δεν έχει ουτε τηλεφωνιτη κ στη σελίδα λέει οτι δέχεται 5-8!
κ αν δεν ξέρεις τι προσπάθειες κανει ο αλλος μην τον κράζεις γιατι έχω δει κ άλλα ποστς σου!
Συμβουλες ψαχνουμε εδω! Οχι κραξιμο! αυτο το κάνουμε κ μόνοι μας στους εαυτους μας!
 
Κίρκη ηρέμισε. Δεν νομίζω οτι είναι "κράξιμο" αυτό που είπε ο κύριος Αλέξανδρος αλλα μάλλον εμπειρία.
Όσο για τις δημόσιες σχέσεις μάλλον στο δικό μου ποστ αναφερώταν, για το οποίο να πω οτι είπα να κάνεις μερικά τηλέφωνα σε περίπτωση που δεν μπορείς να το πας τώρα το πουλί στο γιατρό και να διασταυρώσεις κάπιες απόψεις για άμεση βοήθεια.
Το κτηνιατρείο που αναφέρεις λειτουργεί το απόγευμα, αν θες να μιλήσεις όμως με τον γιατρό το πρωί είναι σε μια απο τις άλλες κληνικές που αναφέρονται και στο ποστ με τους κτηνιάτρους αλλα και στην ιστοσελίδα της κληνικής.
 
Κίρκη ηρέμισε. Δεν νομίζω οτι είναι "κράξιμο" αυτό που είπε ο κύριος Αλέξανδρος αλλα μάλλον εμπειρία.
Όσο για τις δημόσιες σχέσεις μάλλον στο δικό μου ποστ αναφερώταν, για το οποίο να πω οτι είπα να κάνεις μερικά τηλέφωνα σε περίπτωση που δεν μπορείς να το πας τώρα το πουλί στο γιατρό και να διασταυρώσεις κάπιες απόψεις για άμεση βοήθεια.
Το κτηνιατρείο που αναφέρεις λειτουργεί το απόγευμα, αν θες να μιλήσεις όμως με τον γιατρό το πρωί είναι σε μια απο τις άλλες κληνικές που αναφέρονται και στο ποστ με τους κτηνιάτρους αλλα και στην ιστοσελίδα της κληνικής.


Απλώς είμαι στην τσίτα γιατί δεν υπάρχει γιατρος να το πάω άμεσα.
ή δεν δέχονται πουλια ή μου λένε απ'το απόγευμα κ έχω φρικάρει!
κ υποτίθετε εχω εξεταστικη.. ότι να'ναι!
 
Α! Κ θα πάω στην κλινικη στο χαλάνδρι στις 5..
βασικά έψασχνα γιατρο κοντά για να μην ταλαιπωρηθει το πουλι περισσότερο.
παγκρατι-χαλανδρι τέτεια ώρα με την κίνηση ειναι γυρω στα 3 τέταρτα να παμε κ 3 να γυρίσουμε. 2 ωρες μες το αυτοκινητπο το πουλι 8α πα8ει τιοτα αλλο!
 
To post mou den itane katholou "kraksimo".

Isela mono na katalabeneis, to Zebraki sou selei amesa boithia.
Kai an px kano tilefono ton Kirio Iliopoulou, pou einai kalo ptiniatro, kai to sabbato mou kanei bothia. To argotero tin deftera to proi tha exo rendevouz.

Ala an seleis tin ali fora, na min enoxleis, tha sou grafo "Min anoisixeis, sigura olo tha pai kala. Kai na perimeneis, sigura tha sou grafei akoma kapios pou kserei kalitera", mono den eimai sigura afto einai boithia gia to pouli.
 
πηγα..
μου είπε με λίγα λόγια οτι είχαμε πει κ εμεις εδω..
μόνο τη βασικη τροφή για λίγες μέρες κ σταθερό κλίμα.
μ ου έγραψε βιταμίνες για το νερό κ φάρμακο για τη διάρροια, αλλα δεν είχε στο ιατρείο κ παράγγειλα κ θα μου τα φέρουν σπίτι αύριο το πρωί..
μου είπε όμως οτι εκτος την αδυναμία κ τη διαρροια που της είπα εγω οτι κατα τα άλλα το βλέπει μια χαρα(ματια, αναπνευστικο, καρδια)..
Αν δεν υποχωρήσουν τα συμπτώματα όμως μου είπε οτι ίσως κ να είχε κάτι απο εκεί που το πήρα κ να εμφανίστηκε τώρα..
 
πάει το πουλάκι..
εφυγε..
κρίμα, δηλαδη τι να πω.
το πρωί το βρήκα νεκρο.
τα ίδια φαρμακα τώρα δίνω κ στο άλλο γιατι μάλλον ήταν κάτι
κολλητικο απο εκεί που το πήρα.
ελπίζω τουλάχιστον αυτό να τα καταφέρει γιατι δεν υπάρχει περίπτωση
να ξαναπάρω πουλάκι. Δεν μπορώ να το σκεφτώ καν.
 
Κίρκη λυπάμαι για το πουλάκι σου...Φρόντισε το πουλάκι που σου έχει μείνει και μην απογοητεύεσαι. Το χόμπυ μας έχει χαρές, αλλά έχει και λύπες. Όταν με το καλό συνέλθει το άλλο πουλάκι και εσύ, το ξανασκέφτεσαι για ένα νέο φιλαράκι...
 
Λυπάμαι πολύ για το πουλάκι σου Κίρκη.
Τουλάχιστον μην απογοητεύεσαι. Όπως σου είπε και η Τζωρτζίνα συμβαίνουν αυτά.
Φρόντησε προς το παρόν το άλλο πουλάκι σου και αν θελήσεις κάτι εδώ είμαστε.
 
Mην απογοητεύεσαι. κάθε απώλεια δεν είναι εύκολο να αντιμετωπιστεί, όσο καιρό και αν σχολείσαι, καθώς κάθε πτηνό έχει ξεχωριστά χαρακτηριστικά που το κάνουν μοαδικό.
 
Λυπαμαι πολυ! Εγω παντως οποτε εχανα πουλακι εκανα να συνελθω πολλες ημερες!
 
Kai ego pragmatika se afti tin periptosei lipame poli.

Ala min finis to poulaki sou na ipoferei, tora pou einai mono tou. Afto den katalabe ti egine.
 
Κίρκη λυπάμαι πολύ και θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Αλέξανδρο, φρόντισε όσο καλύτερα μπορείς το άλλο που έμεινε και μην το αφησεις να υποφέρει μόνο του.
 
Back
Top