Ασθένειες Το καναρίνι έχει άσθμα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Connie
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Οι κουτσουλιές του είναι κανονικές και η υπόλοιπη κοιλιά του δεν εχει κάποιο πρόβλημα. Τώρα που μου έστειλες την φωτογραφια η καρίνα του δικού μου φαίνεται να μοιάζει λίγο με την πρώτη. Όμως αφού τρώει γιατί να είναι αδύνατο;
 
Όμως αφού τρώει γιατί να είναι αδύνατο;
Γιατί πιθανότατα να έχει κάποια ασθένεια.. Αυτό προσπαθούμε να καταλάβουμε με όλες αυτές τις ερωτήσεις που σου κάνουμε. Αν έχει καρινα κ είναι φουσκωμένο θα σε συμβούλευα να το πας να το δει κάποιος ειδικός.
 
Εντάξει.

Να το πάω σε κτηνίατρο;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Όχι.

Έχουμε κτηνίατρο αλλά δεν βλέπει συνηθως καναρίνια αλλά σκυλιά και γάτες.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Έχουμε κτηνίατρο αλλά δεν βλέπει συνηθως καναρίνια αλλά σκυλιά και γάτες.
Στη θεση σου θα εψαχνα εναν κτηνιατρο σε αλλη πολη κοντα στη δικη σου, που να εχει μια καποια εμπειρια. Παρε καποια τηλεφωνα και δεν μπορει.. καποιος θα εχει μια καποια εμπειρια για να σε βοηθησει. Ειναι πολυ ευαισθητο θεμα που εμεις απο μακρια με κετικη περιγραφη δυστυχως δεν μπορουμε να βοηθησουμε...
 
Τέλεια! Ενημέρωσέ μας για την εξέταση όταν το πας και πάρε και μια κάρτα του γιατρου για να δώσεις τα στοιχεία του στους διαχειριστές του site ώστε να μπορούν και αλλα άτομα απο την περιοχή σου να απευθυνθούν στον γιατρό.
Άντε, και περιμένουμε με αγωνία κι ελπιζω όλα να ειναι περαστικά
 
Τελικά δεν έχει τίποτα, απλώς θέλει να του πάρω συσκευασμένη τροφή και να του αντικαταστήσω τη βιταμίνη.
 
Τελικά δεν έχει τίποτα, απλώς θέλει να του πάρω συσκευασμένη τροφή και να του αντικαταστήσω τη βιταμίνη.
Επισκεφτήκατε γιατρό, ο οποίος το έπιασε και το εξέτασε και δεν βρήκε ούτε ότι είναι αδύνατο το πουλάκι;
Θα του αγοράσεις τροφή και βιταμίνη από κάποιο κατάστημα ή ο ίδιος ο γιατρός εμπορεύεται αυτά τα υλικά;
 
Το εξέτασε και τελικά είπε ότι δεν είναι αδύνατο. Απλώς πρέπει να του εφαρμόσω το πολυβιταμινουχο που έχω ξεκινήσει από το Σάββατο γιατί τα φτερά κ η ουρά είναι διάφανα. Την τροφή θα την πάρω από ένα πετ από που εμπορευομαι για όλα τα ζωάκια μου.
 
γιατί τα φτερά κ η ουρά είναι διάφανα.
Υπάρχει η περίπτωση να μας βάλεις, αύριο ίσως γιατί τώρα μάλλον θα κοιμάται, μια φωτογραφία από αυτό το διάφανο που λες;
Επίσης, μήπως να έστελνες στη διαχείριση όλα τα στοιχεία του γιατρού, ώστε να μπορεί κανείς να παραπέμψει και άλλα περιστατικά εκεί, εφόσον ο άνθρωπος γνωρίζει από πτηνά;
 
Back
Top