Ασθένειες Το καναρίνι μου έχει άσθμα ή ακάρεα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης fanirag
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τι σημαίνει αυτό Δευκαλίων; 50-50?
Δημήτρη με λένε καλέ,Δευκαλίων ξύπνησα εκείνη την μέρα της εγγραφής.
50-50, μισά μισά στο κόστος και μοίρασμα του υλικού.Αν θέλεις μου στέλνεις pm.
 
Δημήτρη με λένε καλέ,Δευκαλίων ξύπνησα εκείνη την μέρα της εγγραφής.
50-50, μισά μισά στο κόστος και μοίρασμα του υλικού.Αν θέλεις μου στέλνεις pm.
Πάλι δεν κατάλαβα... Πιο κόστος και ποιου υλικού Δημήτρη;
 
το πουλακι ειναι πολυ μικρο για ασφαλη συμπερασματα, ασε που αν ηταν ασθμα θα το καταλαβενες ευκολα.
γνωμη μου ειναι να το αφησεις για καποιο χρονηκο διαστημα στο μπαλκονι (π.χ. 2 μηνες) και αν δεν αλλαξει κατι τοτε στο πτηνιατρο.
 
το πουλακι ειναι πολυ μικρο για ασφαλη συμπερασματα, ασε που αν ηταν ασθμα θα το καταλαβενες ευκολα.
γνωμη μου ειναι να το αφησεις για καποιο χρονηκο διαστημα στο μπαλκονι (π.χ. 2 μηνες) και αν δεν αλλαξει κατι τοτε στο πτηνιατρο.
περιμενω να φτιαξει αυτος ο καιρος που μας εχει τρελανει φετος... Αν ειναι κρυωμενο (γιατι φτερνιζεται και βηχει ) δε θελω να το βγαλω εξω με αστατο καιρο, σωστα; Μετα στο μπαλκονι οταν λειπω τι γινεται; κατεβασμενη τεντα ειναι αρκετη προστασια;
 
δε θελω να το βγαλω εξω με αστατο καιρο, σωστα; Μετα στο μπαλκονι οταν λειπω τι γινεται; κατεβασμενη τεντα ειναι αρκετη προστασια;
Σωστά, όταν σταθεροποιηθεί ο καιρός.
Όχι η τέντα δεν είναι αρκετή, χρειάζεται μεταλλικό προστατευτικό πλαίσιο για να είναι ασφαλές από τα αρπακτικά, ρίξε μια ματιά για περιστατικά και για πιθανές κατασκευές εδώ.
 
δε θελω να το βγαλω εξω με αστατο καιρο, σωστα;
Δεν έχει τίποτε ανησυχητικό ο καιρός.
Δεν είμαστε και Σιβηρία...
Μια δυο μέρες με ανοιξιάτικες μπόρες έχουμε... και 3-4 βαθμού χαμηλότερη θερμοκρασία.
Εγώ θα το έβγαζα έξω... ίσως το ευαίσθητο αναπνευστικό σύστημα (κοινό μυστικό στα καναρίνια) να επανέλθει γρηγορότερα στα φυσιολογικά... με αυτόν τον τρόπο.
 
Δεν έχει τίποτε ανησυχητικό ο καιρός.
Δεν είμαστε και Σιβηρία...
Μια δυο μέρες με ανοιξιάτικες μπόρες έχουμε... και 3-4 βαθμού χαμηλότερη θερμοκρασία.
Εγώ θα το έβγαζα έξω... ίσως το ευαίσθητο αναπνευστικό σύστημα (κοινό μυστικό στα καναρίνια) να επανέλθει γρηγορότερα στα φυσιολογικά... με αυτόν τον τρόπο.
ναι, ε;... μηπως αυριο καλυτερα; 😀 ...

Σωστά, όταν σταθεροποιηθεί ο καιρός.
Όχι η τέντα δεν είναι αρκετή, χρειάζεται μεταλλικό προστατευτικό πλαίσιο για να είναι ασφαλές από τα αρπακτικά, ρίξε μια ματιά για περιστατικά και για πιθανές κατασκευές εδώ.
ειδα κατασκευες πολυ ενδιαφερουσες, αλλα εγω δε μπορω να τις φτιαξω, ουτε υπαρχει καποιος να μου τις φτιαξει, τεχνιτης εδω στην περιοχη που να μη ζητησει και μια περιουσια... Οποτε θελω μια ετοιμη λυση...
 
Δες εδώ τον τρόπο.
μα εχω ηδη πει πολλες φορες οτι το κινητο μου δεν υποστηριζει σμικρυνση φωτο... αν μπορειτε να μου απαντησετε απο τις φωτο που εστειλα στο μεηλ σας καλως, αλλιως αστε το
 
μα εχω ηδη πει πολλες φορες οτι το κινητο μου δεν υποστηριζει σμικρυνση φωτο... αν μπορειτε να μου απαντησετε απο τις φωτο που εστειλα στο μεηλ σας καλως, αλλιως αστε το
Δεν μίλησε κανείς για φωτογραφίες. Παραθέτω το σημείο που αναφέρθηκες στις προσωπικές συζητήσεις και στο ότι εδώ είναι ένας λαβύρινθος και προσπάθησα να σε βοηθήσω.

Υ. Γ. Φωτογραφίες δεν έχουν έρθει σε e-mail.
 
ναι, αυτη την ειδα και θα παραγγειλω, ευχαριστω

Δεν μίλησε κανείς για φωτογραφίες. Παραθέτω το σημείο που αναφέρθηκες στις προσωπικές συζητήσεις και στο ότι εδώ είναι ένας λαβύρινθος και προσπάθησα να σε βοηθήσω.

Υ. Γ. Φωτογραφίες δεν έχουν έρθει σε e-mail.
α, παλι μπερδευτηκα...
δεν εστειλα σε σας αλλα στο μεηλ misalouris τις φωτο 🙂 για την αποστολη μηνυματος οκ
 
α, παλι μπερδευτηκα...
δεν εστειλα σε σας αλλα στο μεηλ misalouris τις φωτο :) για την αποστολη μηνυματος οκ
Αν έρθουν θα το προωθήσω εγώ.

Τις προώθησα στο @Stavros ...
 
Back
Top