Ασθένειες Το καναρίνι μου έχει άσθμα ή ακάρεα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης fanirag
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Για το προστατευτικό του κλουβιού αν το βγάλεις έξω απάντηση σου δώσανε τα παιδιά. Τί άλλη απάντηση να σου δώσουνε;Για τα ακάρεα αν έχει ή για το προστατευτικό?
όχι γι αυτό. Ανέβασα με μεηλ κάτι φώτο των κοπρανων του Τσικο και περιμένω τη γνώμη του φόρουμ
 
Απάντηση θα πάρω από κάπου η όχι;
Δεν ξέρω πόσο ακόμη μπορούμε να το αναλύσουμε το θέμα.

Πριν από περίπου ένα μήνα ξεκινάς μια συζήτηση για το ίδιο θέμα. Αφού είπαμε ότι είχαμε να πούμε συζητώντας για τρεις σελίδες, ανοίγεις ακόμη ένα άλλο αμέσως μετά για να το ξανασυζητήσουμε, το οποίο θέμα προφανώς κλείδωσε αφού ήταν εξαρχής άσκοπο. Μιλάω γι' αυτό εδώ.

Από χθες, συζητάμε ξανά το ίδιο θέμα για άλλες τρεις σελίδες. Δεν ξέρω τι περιμένεις περισσότερο να σου πούμε, ούτε αν απλά σου αρέσει να συζητάς γι' αυτό, αλλά τουλάχιστον εγώ προσωπικά (παρέθεσες το όνομά μου στο προηγούμενο μήνυμα) δεν έχω τίποτα περισσότερο να πω εδώ.
 
Χωρίς να είμαι ειδικός δεν βλέπω κάτι κακό στις κουτσουλιές. Περίμενε λίγο να φτιάξει ο καιρός και το βγάζεις έξω και αφού πάρεις ένα προστατευτικό.Αν το πουλάκι είναι ζωηρό και τρώει σποράκια όλα καλά :)
 
Δεν ξέρω πόσο ακόμη μπορούμε να το αναλύσουμε το θέμα.

Πριν από περίπου ένα μήνα ξεκινάς μια συζήτηση για το ίδιο θέμα. Αφού είπαμε ότι είχαμε να πούμε συζητώντας για τρεις σελίδες, ανοίγεις ακόμη ένα άλλο αμέσως μετά για να το ξανασυζητήσουμε, το οποίο θέμα προφανώς κλείδωσε αφού ήταν εξαρχής άσκοπο. Μιλάω γι' αυτό εδώ.

Από χθες, συζητάμε ξανά το ίδιο θέμα για άλλες τρεις σελίδες. Δεν ξέρω τι περιμένεις περισσότερο να σου πούμε, ούτε αν απλά σου αρέσει να συζητάς γι' αυτό, αλλά τουλάχιστον εγώ προσωπικά (παρέθεσες το όνομά μου στο προηγούμενο μήνυμα) δεν έχω τίποτα περισσότερο να πω εδώ.
Εσείς μου ζητήσατε φωτογραφίες από τα κόπρανα... Εξ άλλου τρία είναι τα θέματα που κάποιος θα απευθύνεται εδώ, η ασθένεια, η διατροφή και η διαμονή... Ακόμη οι συνάδελφοί σας μου θέτουν ερωτήσεις, προτάσεις κι εγώ απαντώ.. Και να κλείσει το θέμα πάλι για παρόμοιο λόγο θα επανέλθω εφ όσων η αδιαθεσία του Τσικο δεν περνάει... Εκτός κι αποκτήσω ελέφαντα...😀
Καλή συνέχεια

Χωρίς να είμαι ειδικός δεν βλέπω κάτι κακό στις κουτσουλιές. Περίμενε λίγο να φτιάξει ο καιρός και το βγάζεις έξω και αφού πάρεις ένα προστατευτικό.Αν το πουλάκι είναι ζωηρό και τρώει σποράκια όλα καλά :)
Αυτό ήτανε απάντηση! Ευχαριστώ...
 
Κι εγώ τις κουτσουλιές μια χαρά τις βλέπω.
Το χαρτόνι που έχεις βάλει (πολύ σωστά), θα μπορούσες να το αντικαταστήσεις με κάποιο πλαστικό για να περνάει το φως στο κλουβάκι.
Μπορείς να το πιάνεις ή με μανταλάκια ή με μικρά κλιπς που βάζουν τα μικρά κοριτσάκια στα μαλλιά τους.
 
Φάνη μου να το πας σε κάποιον πτηνίατρο αφού βήχει και φτερνίζεται το έχεις σκεφτεί;

Πάντως και εγώ δεν βρίσκω κάτι ανησυχητικό... Μόνο το φτέρνισμα και τον βήχα που λες...
 
Back
Top