Γενικά Το καναρίνι μου, ο Νούκι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myrto.
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Myrto.

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2017
Μηνύματα
133
Πόλη
Ιωάννινα
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να σας παρουσιάσω το καναρίνι μου.
Ο Νούκι είναι 1,5 χρονών και τον απέκτησα πριν 5 μήνες, τον περασμένο Μάιο. Κάθε μέρα,ιδιαίτερα τώρα που δεν λείπω πολλές ώρες από το σπίτι, αφιερώνω τουλάχιστον μία ώρα στην εκπαίδευσή του. Στόχος μου είναι να ανοίγω την πόρτα και εκείνος να έρχεται απευθείας στο χέρι ή στον ώμο μου. Μέσα στους 5 μήνες έχουμε κάνει μια καλή αρχή πιστεύω, μιας και μέχρι στιγμής δεν φοβάται την παρουσία μου, κελαηδάει ενώ είναι πάνω στο χέρι μου, τρώει από το χέρι μου και ανεβαίνει στο χέρι μου εκτός κλουβιού όμως μόνο εάν κρατάω φαγητό και μόνο εάν πάω εγώ κοντά του και βέβαια όχι αμέσως. Πιστεύω ότι κάποτε θα φτάσουμε στο στόχο :D. Είναι ένα δραστήριο περίεργο και κοιλιόδουλο καναρίνι! Ξεκινήσαμε κάπως έτσι :
rsz_110.webp
Μετά έτσι:
rsz_11.webp
Έπειτα έτσι :
rsz_112.webp
rsz_23.webp
rsz_14.webp
Στη συνέχεια :
rsz_5.webp
Αργότερα :
 
Κουκλάκι είναι να το χαίρεσαι και να σου ζήσει! ❤️️️️
Σε ευχαριστώ πολύ παρροτλετμάνα! Να είσαι πάντα καλά και να χαίρεσαι κι εσύ τα δικά σου! ❤️️️️
 
Συγχαρητήρια.
Μακάρι και άλλοι συναναγνώστες μας να αναρτίζουν φωτογραφικό υλικό.
Είναι ένας πολύ καλός τρόπος εμψύχωσης για εμάς.
Ευχαριστώ πολύ Χρήστο και συμφωνώ μαζί σου!

Μία χαρά είναι και Πολύ ωραίο χρώμα!
Ευχαριστώ πολύ Σταμάτη, να είσαι καλά!
 
Πανέμορφο πουλάκι και πολύ όμορφη σχέση, μπράβο Μυρτώ μου για τις προσπάθειές σου, να τον χαίρεσαι!
Ευχαριστώ πολύ Μαρία για τα καλά σου λόγια, να 'σαι καλά :) !
 
..η σχέση ασφάλειας-οικειότητας-σεβασμού που έχετε και αποτυπώνεται πολύ όμορφα στις φωτογραφίες, σπάνιο! Είθε να κρατήσει για πάντα και αν & όταν αποφασίσεις να κάνεις το επόμενο βήμα (αναπαραγωγή), να το συνεχίσεις..σε όλα! Μπράβο σου!
 
..η σχέση ασφάλειας-οικειότητας-σεβασμού που έχετε και αποτυπώνεται πολύ όμορφα στις φωτογραφίες, σπάνιο! Είθε να κρατήσει για πάντα και αν & όταν αποφασίσεις να κάνεις το επόμενο βήμα (αναπαραγωγή), να το συνεχίσεις..σε όλα! Μπράβο σου!
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα λόγια σου, να είσαι καλά Δημήτρη!

Πανέμορφος ο καναρινούκος σου να τον χαίρεσαι και να περνάτε όμορφα. Και να μας βαζεις φωτογραφίες συχνά να τον θαυμάζουμε :D
Ευχαριστώ πάρα πολύ Διονύση! Θα προσπαθήσω να βάζω! Κι εσείς να χαίρεστε τον Ερνέστο είναι α-πί-στευ-τος, εγώ και ο Νούκι είδαμε προχτές κάποια βίντεο στο youtube και χαρήκαμε πάρα πολύ! ( Ο Νούκι υποτίθεται απαντούσε στα τσιρίγματα του Ερνέστο με τιτιβίσματα, ειδικά το "beer is mine" είναι τέλειο!) Μπράβο σας!

Μπράβο Μυρτώ, έκανες τέλεια δουλειά με την εκπαίδευση του όμορφου Νούκι!👍Να τον χαίρεσαι πάντα υγιή και να περνάτε όμορφα για πολλά πολλά χρόνια! 🙂
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Σίσσυ για τις ευχές σου, να είσαι καλά!
 
Μπράβο Μυρτώ όμορφη σχέση, αλλά με προσοχή.
Η φωτογραφία με το λιοντάρι, όλα τα λεφτά 👍
Εάν του μάθεις να λύνει και προβλήματα (τελευταία φωτο) θα σου φέρω και τα δικά μου καναρίνια για εκπαίδευση μήπως και βοηθήσουν τις κόρες μου και γλιτώσω κανένα φροντιστήριο.:)
 
Απιστευτη η σχεση που εχετε.
Ξερεις τα καναρινακια δεν ειναι ευκολο να εμπιστευτουν την ανθρωπινη επαφη.
Φαινεται η αγαπη και υπομονη σου προς τον Νουκι και αυτος σου δειχνει την ασφαλεια που νιωθει κοντα σου :) :D
 
Back
Top