Γενικά Το καναρίνι μου ο Σοφοκλής

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MARY58
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@MARY58 Φυσικά αυτά πάντα τα ξερω!😁 Τώρα που γράφω είναι δίπλα μου και δεν σταματάνε να κελαηδούν και να παίζουν (ντραγκο, φάτσας, μπισμπιρικος, Λούης) θέλουν την Τσάρλι με μεγάλο πάθος! Αλλά ο Λούης θα την πάρει γιατί οι άλλοι οι μάγκες είναι αδέλφια της! Το κορίτσι είναι πολύ γοητευτικό από ότι βλέπω, νεαρό και δυνατό, και πιστεύω ότι ο,τι αρσενικό την έβλεπε θα την ήθελε! 😎
σ' ευχαριστώ πολύ κ με χαρά να καμαρώσουμε όλα τα καναρινάκια σου
Σε ευχαριστώ πολύ!

κυρίως τον μπισμπιρικο 007 ( το 007 του μείνε, έτσι
Φυσικά και του έμεινε! Άπαιχτος ο μπισμπιρικος,ο άντρας! 😀😉😎
 
@MARY58 Μαίρη μου για αρχή πρέπει να σου πω πως η επαφή μου με καναρίνια περιορίζεται μόνο σε σπίτια φίλων κ συγγενών όπου, που με έχανες πού με έβρισκες, ήμουν δίπλα τους να τα χαζεύω, να τους μιλάω, αλλά μέχρι εκεί. Ποτέ δεν φανταζόμουν ότι θα νιώσω όπως αυτό που θα σου περιγράψω τώρα...

Το πρώτο σκίρτημα το ένιωσα διαβάζοντας στην κατηγορία των ιδιοκατασκευών, διάφορες πατέντες για κλουβιά που άνοιξε η Sissy. Κάποια στιγμή ανεβάζεις φωτογραφίες από το κλουβί και σου ξεφεύγουν και δύο με τον Σοφοκλή κ εσύ ζητάς συγνώμη γιατί δεν μπόρεσες να αντισταθείς, παρόλο που δεν είχε να κάνει με το θέμα, αλλά έκανε τον bon viveur και πόζαρε!!!🤩
Κοιτάζοντας αυτές τις φωτό είπα μέσα μου..."μα πώς να αντισταθεί? Δεν νομίζω ότι είναι εφικτό κάτι τέτοιο!"
Εκεί ένιωσα αυτό το σκίρτημα που σου ανέφερα, αλλά δεν το σπουδαιολόγησα. Θάφτηκε στο υποσυνείδητο για αρκετές μέρες, μέχρι που αναδύθηκε πρόσφατα τελείως απρόσμενα! Ετσι, έψαξα τις παρουσιάσεις σου για να τον ξαναδώ (όχι μόνο μέσα από τις φωτογραφίες, αλλά και μέσα από τις πολύ ζωντανές περιγραφές σου!!!✨). Εκεί επιβεβαίωσα τα συναισθήματά μου! Το σκίρτημα είχε γίνει έρωτας!😍
Πολύ νωρίς θα μου πεις... όντως!😏 Κ από απόσταση... πράγματι, έχεις δίκιο!😯 Καταλαβαίνω τους ενδοιασμούς, ούτε κ εγώ περίμενα από μένα κάτι τέτοιο. Ομως, ένα θα σου πω: στο κινητό μου δίπλα στο άλμπουμ Ροκάκι (κοκατίλ) και στο άλμπουμ Ρούμπι και Ρόμπι (budgάκια), έχει δημιουργηθεί άλλο ένα που γράφει Σοφοκλής!!!😋
Συγνώμη, ήταν απαραίτητο για να μπορώ να τον βλέπω όποτε θέλω με ευκολία!😇

Ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις, έχω ξετρελαθεί και με άλλων μελών τα πλασματάκια, με άλλα λιγότερο με άλλα περισσότερο, αλλά ποτέ σε σημείο να θέλω να το φωνάξω!😳 Ο Σοφοκλής είναι γοητευτικός, τετραπέρατος, ερωτεύσιμος και τρομερά αξιαγάπητος, τι να κάνουμε?!😊
Χαίρομαι ειλικρινά που τον φροντίζεις τόσο καλά και τον αγαπάς τόσο πολύ! Αντιλαμβάνομαι ότι έχετε χτίσει μία πολύ ιδιαίτερη σχέση! Να τον χαίρεσαι και να σε χαίρεται! Με όλη μου την καρδιά!❤️🧡💚💙💜

Με συγχωρείς για το κατεβατό, εύχομαι να μην σε κούρασα, αλλά .. έρωτας είναι αυτός.. καταλαβαίνεις..🙄
Πάλι καλά να λες που δεν το έβαλα στις παρουσιάσεις με τίτλο " Ο έρωτάς μου για τον Σοφοκλή" 😅😂
 
@chrisa2102 Καλή μου Χρύσα με συγκινείς κ σε ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σου λόγια. Κ χαίρομαι πολύ αν έστω ελάχιστα σου προκάλεσε χαρά ο μικρός μου Σοφοκλινιος. 😍 Στο τέλος στην φωτογραφία του ήταν όντως το καλό του προφίλ! 🤭. Ναι ομολογώ ότι μου έχει πάρει τα μυαλά ( όσα κουβαλάω τέλος πάντων) κ τον αγαπώ πολύ! Είχα σκεφτεί ότι δεν χρειάζεται να ανεβάσω άλλο βίντεο, αλλά αν ανεβάσω στο αφιερώνω. Κ πάλι σε ευχαριστώ.
 
@MARY58 Καταρχήν πιστεύω δεν υπάρχει κακό προφίλ στον Σοφοκλή!!!😜
Δεύτερον.. τι ελάχιστη χαρά? Σου λέω με έχει σημαδέψει!!!😂
Σ' ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για την αφιέρωση, θα περιμένω με αγωνία (χωρίς πίεση), αλλά αν ανεβάσεις, θα τη δεχτώ με πολύ χαρά!!!🥰
 
Αυτή η φωτογραφία αφιερωμένη σε εσένα. Πέρσι στην αρχή της πτερόροιας. Δηλ. Νεύρα, νεύρα , νεύρα. Ύφος Μονομαχία στο Ελ πάσο αλα Κλιντ Ίστγουντ! Η αγαπημένη μου . Ο τρόπος που με κοιτάζει, όλα τα λεφτά! Για το άλμπουμ σου Χρύσα μου.
 

Συνημμένα

  • IMG_20220902_060855.webp
    IMG_20220902_060855.webp
    94,6 KB · Προβολές: 41
Επειδή δεν αντέχω να μην σου στείλω κ τον σύνδεσμο του ποστ που είχα ανεβάσει βιντεάκι όταν με έψελνε κανονικά. Πέρσι αρχές πτερόροιας. Κ πάλι νεύρα, νεύρα, νεύρα!
Πάντως για να τα λέω όλα, είναι πολύ γλυκός όταν το θέλει. Κ με περιμένει να παίξουμε μαζί. Κ το ΣουΚου που τον αφήνω ελεύθερο, πετάει κ βρίσκεται ή σε μια κορνίζα από πάνω μου ή δίπλα μου. Η πτερόροια όμως τον είχε ταλαιπωρήσει πέρσι. 🥴
 
@MARY58 Τρελαίνομαι , αλήθεια!!! Είναι φουλ επικοινωνιακός!!!😎
Για αυτό όταν με είχες καλώς ορίσει μου είπες ότι έχεις ένα καναρίνι με τσαμπουκα!!! Τώρα εξηγούνται όλα!!!😅
[automerge]1686947060[/automerge]
Πάντως ελπίζω κ εύχομαι να μην ξαναπεράσει τόσο ζορικη πτεροροια!
Δεν θέλω να ταλαιπωρείται το μουτράκι! Μόνο να χαίρεται τη ζωή μαζί σου του αξίζει!!!
🙏😇
 
@MARY58 Να σαι καλά Μαίρη μου! Ναι τα γλυκουλια μου!🌟
Φωτογραφίες πιο εύκολο, βιντεάκια ακόμα να βρω πως να τα επισυνάπτω. Έχω μέλλον ακόμα, δεν είμαι κ expert στην τεχνολογία, ακριβώς το αντίθετο θα έλεγα. Βρίσκομαι ακόμα στην περιήγηση κ συνεχώς ανακαλύπτω πως γίνονται τα πράγματα στο forum!😇
Σ ευχαριστώ κ για το πρώτο καλωσόρισμα κ για την υποστήριξη! Κ για τις συγκινήσεις με τον Σοφοκλή!😉🙏
 
Back
Top