Ασθένειες Το καναρίνι μου τιτιβίζει συνέχεια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Letkoy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Letkoy

PB New Member
Εγγραφή
22 Σεπ 2019
Μηνύματα
220
Γεια σας αγαπημενη μου παρεα σας. Θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση εχω ενα καναρινακι εδω και 3 χρονια . Τον πρωτους 6 μηνες κελαηδουσε μετα τιποτα. Οταν το πηγαμε στον πτηνιατρο μας ειπε οτι κατα πασα πιθανοτητα ο rico μας βγηκε rica . Εδω και μια βδομαδατο καναρινακι μου τιτιβιζει περιεργα δεν ειναι βραχνιασμενο απλα τιτιβιζει . Προσπαθησα να το βγαλω βιντεο αλλα δεν ακουγεται καλα στο βιντεακι. Μου κανει εντυπωση γιατι το κανει ολη την ωρα εκτος απο το βραδυ κατα τ αλλα τρωει κανονικα ...τι μπορει να ειναι Εθναι φυσιολογικο αυτο?
 
Γεια σας αγαπημενη μου παρεα σας. Θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση εχω ενα καναρινακι εδω και 3 χρονια . Τον πρωτους 6 μηνες κελαηδουσε μετα τιποτα. Οταν το πηγαμε στον πτηνιατρο μας ειπε οτι κατα πασα πιθανοτητα ο rico μας βγηκε rica . Εδω και μια βδομαδατο καναρινακι μου τιτιβιζει περιεργα δεν ειναι βραχνιασμενο απλα τιτιβιζει . Προσπαθησα να το βγαλω βιντεο αλλα δεν ακουγεται καλα στο βιντεακι. Μου κανει εντυπωση γιατι το κανει ολη την ωρα εκτος απο το βραδυ κατα τ αλλα τρωει κανονικα ...τι μπορει να ειναι Εθναι φυσιολογικο αυτο?
[automerge]1629831334[/automerge]
Καταφερα να σας βγαλω βιντεο με το πως κανει
 

Συνημμένα

Καλησπέρα!
Η συμπεριφορά είναι φυσιολογική. Τα καναρίνια τιτιβίζουν συχνά, και κυρίως όταν είναι σε φάση για να αναπαραχθούν (πυρωμα). Αν βάζεις αυγό ή αυγοτροφή, προσπάθησε να τα ελαττώσεις. Το κλουβάκι που έχεις, φαίνεται επίσης μεγάλο και βολικό, αλλά κρεμασμένο, κάνει το πουλάκι να αισθάνεται ευάλωτο. Θα ήταν καλύτερα να το στερεώσεις σε έναν τοίχο, και αν διαβιώνει μόνιμα έξω, να του βάλεις ένα προστατευτικό, για τους φυσικούς εχθρούς του.
 
Back
Top