Φροντίδα Το καναρινακι μου ειναι πλεον καλα

ilonakolodziejska

PB New Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2008
Μηνύματα
67
Πόλη
Αθήνα
to kanarinaki moy einai kala ala distixos mexri simera den ksana tragudise , gia parea toy agorasa ena koritsi , na mi einai monos poia . toys ebala se ena megalo kloybaki kai edo kai ligies meres trabagane xarti tous pira folitsa kai nima kai folitsa einai etoimi alla den ksero ti na gini gia ti malon den einai epohi tous. Mazi omos pernane kala prepoi a tous xoriso ; den ksero einai aparetito na eina se diaforetika kloybakia argotera
ilona
 
Εγω θα τα αφηνα για εστω μια φωλια, δεν ξερεις μπορει να εισαι τυχερος. Προσωπικα εχω ενα ασπρο αρσενικο που δεν κελαδαει οπως τα αλλα πυρωμενα αλλα εχει τεσσερα μικρα απο προχθες. (δεν το περιμενα και ειχα φυλαξει καποια αρσενικα σε εφεδρια)
 
Δώσε μέρα παρά μέρα αυγουλάκι(Το βράζεις για 15 λεπτά). Κανένα μηλαράκι "η μαρουλάκι που και που. Σταμάτα το αυγό όταν κάνει το πρώτο αυγό η κανάρα.
Στο δεύτερο αυγό βγάλε καλύτερα τον αρσενικό για να είσαι σίγουρη ότι δε θα κάνει καμία ζημιά. Εάν βγεί καναρινάκι μετά από 13 ημέρες περίπου δώσε πάλι αυγό κάθε ημέρα μέχρι να μεγαλώσουν τα μικρά αρκετά (21-25 ημερών). Μετά είμαστε πάλι εδώ να σε βοηθήσουμε!
Φιλικά
Νίκος Νιανιόπουλος
ΑΛ 114
 
Καταρχην αν τα εχεις εξω βαλτα μεσα γιατι ειναι απιθανο με τετοιες ζεστες να μεγαλωσουνε τα μικρα.

Και αστα στην ησυχια τους μην τα ενοχλεις συνεχεια.
 
Εαν ο σκοπός σου είναι να τα ζευγαρώσης τότε ακολούθησε την παραπάνω συμβουλή εάν όμωσ θέλεις να είναι το πουλάκι σου απλά υγειές και να ξανά τραγουδήση τότε βάλτο μόνο του και χωρίς θυληκιά κοντά.

Φιλικα, Αλεξης
 
Back
Top