Ασθένειες Το κοκατίλ μου δεν μπορεί να σταθεί

iloveparrots

PB New Member
Εγγραφή
7 Φεβ 2023
Μηνύματα
38
Πόλη
Αθήνα
To cocatiel μου εδω και 2 μερες δεν μπορει να σταθει καλα στα ποδια και καποιες φορες πεφτει ανω καποιες αλλες ειανι μια χαρα μας πρωτιναν αυτο σε ενα pet shop να του το δωσω;
 

Συνημμένα

  • 1697639480115.webp
    1697639480115.webp
    17,3 KB · Προβολές: 17
[automerge]1697641336[/automerge]
Μήπως είναι λάθος να ακούς τις συμβουλές ενός pet shop και όχι ενός γιατρού?
Με τι διάγνωση προτείνουν φάρμακο για χοίρους σκύλους όρνιθες και μινκ? Με τη δοσολογία ακριβώς? Αν στο αποτελειώσουν θα αναλάβουν την ευθύνη ή θα σου πουν ήταν άρρωστο ήδη πολύ και δεν το πρόλαβε το φάρμακο μας να το σώσει?
[automerge]1697641417[/automerge]
Thread 'Κοκατίλ βγάζει την τροφή από το στόμα και κάνει υγρή διάρροια' https://community.petbirds.gr/threads/Κοκατίλ-βγάζει-την-τροφή-από-το-στόμα-και-κάνει-υγρή-διάρροια.47612/

Το ίδιο είναι? Και δεν έχεις πάει ακόμα σε πτηνιατρο ή να επικοινωνήσεις έστω με κάποιον?
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2023-10-18-17-58-10-012_com.adobe.reader.webp
    Screenshot_2023-10-18-17-58-10-012_com.adobe.reader.webp
    162,8 KB · Προβολές: 7
Τελευταία επεξεργασία:
@iloveparrots πήγαινε το σε πτηνιατρο το κακόμοιρο κ μην του δίνεις ότι έμπνευση σε φάρμακο έχει ένας υπάλληλος σε πετ σοπ. Αν εσύ ή δικός σου άνθρωπος αρρωστήσει, θα πάρεις το φάρμακο που θα σου προτείνει ο ταμίας του σούπερ μάρκετ;
Την λίστα των πτηνίατρων την έχεις. Τίμησε το nickname σου κ πήγαινε το. Μην περιμένεις. Ελπίζω περαστικά του κ αν θες μας λες την εξέλιξη της υγείας του.
 
@MARY58 Το παπαγαλακι δεν ειναι δικο ειναι της κολητης μου και κανω οτι μπορω για να την πισω να το παει καπου!Ευχαριστω
[automerge]1697650500[/automerge]
@φιλομαθης Το παπαγαλακι δεν ειναι δικο μου εινες μιας φιλης μου και επειδη δεν ξερει καλα τι πρεπει να κανα απλα ρωταω εδω για να της το πω
 
Μένεις στην Αθήνα οπότε έχεις πρόσβαση σε εξειδικευμένο γιατρό. Τα πετ σοπ δεν γνωρίζουν απο ασθένειες κι είναι πιθανότερο να κάνεις μεγαλύτερη ζημιά παρά καλό ακούγοντάς τους.
 
και στο το αλλο σου μυνημα ξεκινουσες
Καλησπερα εχω ενα κοκατιλ που εδω και 3 μερες βγαζει την τροφη του απο το στωμα του κανει υγρη διαρεια και δεν κουνιετε δεν ειναι ενεργο και δεν παει να φαει ενω ηταν πολυ ενεργο και παιχνιδιαρικο!

Ειναι καπως δυσκολο να συμπερανει κανεις απο αυτα που γραφεις οτι δεν ειναι δικο σου. Δεν θα ηταν κακο να ελεγες απο την αρχη αυτο που ειπες μετα απο 16 μυνηματα.Ετσι δεν ειναι? :-)
 
Back
Top