Ασθένειες Το κοκατίλ μου κοιμάται συνέχεια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Cookie
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ναι μπορεί να κρύωνε και με την πετσέτα ηρέμησε. Σε ποιο σημείο έχεις το κλουβάκι; Έχεις προσέξει κάποια πράγματα;
Ένα καθαρισματάκι στην πατήθρα και την ταΐστρα κάνε και προσπάθησε να πάρεις συσκευασμένη τροφή και για μεσαίους παπαγάλους. Μου φαίνεται αυτή είναι μόνο βόρι; Για μικρά παπαγαλάκια;
 
Η βιταμίνη είμαι μέσα στην τροφή τησ η κουτσουλιές ήταν χθες που τράβηξα τησ φωτογραφίες σήμερα είναι καθαρουλα
 
Η βιταμίνη είμαι μέσα στην τροφή τησ
Τι εννοείς; Η κυρίως τροφή είναι σπόρια και η "βιταμίνη" είναι ένα κίτρινο μείγμα από μπαγιάτικα υλικά που καταστρέφει το συκώτι... Μπορούμε να έχουμε κάποια φώτο απ τη διατροφή που της παρέχεις;
 
Το κλουβί το έχω στην αυλή του σπιτιού συνήθως αλλά τώρα που δεν είναι καλά την έχω στο σπίτι στο σαλόνι μακριά από κουζίνα και από την τηλεόραση

Η τροφή της είναι η κλασική τροφή για παπαγαλάκια
 
Το κλουβί το έχω στην αυλή του σπιτιού συνήθως
Μήπως εκεί την τρόμαξε κάποιο ιπτάμενο αρπακτικό ή γάτα, αλεπού, ποντικός κτλ;
Συγγνώμη για την "ανάκριση" από ενδιαφέρον να βγάλουμε συμπεράσματα, μην το δεις σαν κριτική :)

Η τροφή της είναι η κλασική τροφή για παπαγαλάκια
Γράφει κάποια μάρκα; Πρέπει να είναι για μεσαίους παπαγάλους με ηλιόσπορο μέσα.
 
Σίγουρα όχι κάτι από αυτά, αυτό που πιστεύω εγώ είναι πωσ κρυωσε δουλεύω αρκετές ώρες και δεν είμαι σπίτι συνέχεια και μήπως την ξέχασε η μάνα μ έξω και κρυωσε δεν βρίσκω κάτι άλλο που θα μπορούσε να πάθει

Την τροφή μασ την έδωσε ο εκτροφεας σαν δώρο οπότε δεν ξέρω τι μάρκα είναι και μας είπε να τησ δίνουμε και φρούτα και λαχανικά πολύ καλά πλυμένα
 
Σίγουρα όχι κάτι από αυτά...
Συγγνώμη που θα επιμείνω σ'αυτό, πως είσαι σίγουρη πως όχι; Παντού υπάρχουν αρπακτικά. Το έχεις προφυλάξει με κάποια κατασκευή στο σημείο που είναι έξω;
Κράτα τον οδηγό φροντίδας παπαγάλων και σιγά-σιγά διαβάζεις τα άρθρα που περιέχονται και τα συζητάμε.
Θα έλεγα να δώσεις τρεις μέρες αφέψημα ρίγανης ή τριών βοτάνων στο πουλάκι για προληπτικούς λόγους και βλέπουμε.
Κόψε λαχανικά και φρούτα για 5-6 μέρες. Οι κουτσουλιές δεν μου φάνηκαν άσχημες.
 
Back
Top