Ασθένειες Το κοκατίλ μου μόλις ήπιε νερό ήρθε κοντά μου και το ξέρασε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης cdadam
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παιδιά δ θέλω να βιάζομαι αλλά σήμερα μόλις σηκωθήκαμε τσίμπησε λίγο από την τροφή που τρώει τόσο καιρό τ έδωσα κ λίγο καρβουνακι έτσι μ τ χέρι το άφησα κ το τσίμπησε λίγο, ήπιε μετά 4 γουλιές νερό κ δν ξέρασε τον βλέπω ελάχιστα πιο δραστήριο μακαριιι
 
Παιδιά δ θέλω να βιάζομαι αλλά σήμερα μόλις σηκωθήκαμε τσίμπησε λίγο από την τροφή που τρώει τόσο καιρό τ έδωσα κ λίγο καρβουνακι έτσι μ τ χέρι το άφησα κ το τσίμπησε λίγο, ήπιε μετά 4 γουλιές νερό κ δν ξέρασε τον βλέπω ελάχιστα πιο δραστήριο μακαριιι
Άντε μακάρι να έχουμε την μεγάλη ανατροπή! 💪
 
Παιδιά δ θέλω να βιάζομαι

Πάνω απο ένα 24ωρο εμετός είναι άκρως ανησυχητικό. Είστε ήδη στην 4η ημέρα. Που είναι η βιασύνη;

Ας ελπίσουμε να πάει καλά. Απο μόνο του.
 
Πάνω απο ένα 24ωρο εμετός είναι άκρως ανησυχητικό. Είστε ήδη στην 4η ημέρα. Που είναι η βιασύνη;
Πολύ σωστά! Θα συμφωνήσω με τον Ανέστη!

Το καλύτερο όμως θα ήταν να το δει ένας γιατρός ή έστω να στείλεις τις κουτσουλιές του για ανάλυση @cdadam

Είχα κι εγώ ένα παπαγαλάκι που έκανε εμετό..
Λέγαμε πως ίσως είχε πάθει δηλητήριαση...
Του έδινα διαλυμένο κάρβουνο με νερο και σύριγγα από τα ρουθούνια...

Την μέρα ήταν όλα καλά και τα βράδια γινόταν χάλια...
Ώσπου ήρθε η μέρα της επίσκεψης για τον γιατρό και δυστυχώς πέθανε δύο ώρες πριν το ραντεβού...

Ελπίζω να πάνε όλα καλά καλά... Περαστικά του...
 
Παιδιά δ θέλω να βιάζομαι αλλά σήμερα μόλις σηκωθήκαμε τσίμπησε λίγο από την τροφή που τρώει τόσο καιρό τ έδωσα κ λίγο καρβουνακι έτσι μ τ χέρι το άφησα κ το τσίμπησε λίγο, ήπιε μετά 4 γουλιές νερό κ *δν ξέρασε τον βλέπω ελάχιστα πιο δραστήριο μακαριιι
Δεν θέλεις να βιάζεσαι ως προς τι;
Εάν εννοείς ότι τον βλέπεις *ελάχιστα πιο δραστήριο και δεν έκανε εμετό μόλις ήπιε νερό.. Έχεις δίκιο, μη βιάζεσαι να προεξοφλήσεις πως όλα πάνε καλύτερα...
1)Ποια όλα όμως; Τι ήταν και...
2)Πως προέκυψαν αυτά τα ''όλα''
Έχεις καθυστερήσει πολύ να το πας σε γιατρό, κρίμα είναι... 😞
 
Δεν θέλεις να βιάζεσαι ως προς τι;
Εάν εννοείς ότι τον βλέπεις *ελάχιστα πιο δραστήριο και δεν έκανε εμετό μόλις ήπιε νερό.. Έχεις δίκιο, μη βιάζεσαι να προεξοφλήσεις πως όλα πάνε καλύτερα...
1)Ποια όλα όμως; Τι ήταν και...
2)Πως προέκυψαν αυτά τα ''όλα''
Έχεις καθυστερήσει πολύ να το πας σε γιατρό, κρίμα είναι... 😞
Ναι αυτό εννοώ σισσι. Αυτήν τν στιγμή είναι νομίζω το κοκατιλ που ξέρω τρώει μόνος του όταν θέλει πίνει νερό φωνάζει στην τηλεόραση στον παλιατζή δεν χρειάζεται να τον ποτίζω κ να τον ταΐζω με το ζόρι το μόνο που δεν έχει στρώσει ακόμη είναι η κουτσουλιές κ η γιατρός είχε πει ότι σιγά σιγά θα στρώσουν
 
η γιατρός είχε πει ότι σιγά σιγά θα στρώσου
Χαίρομαι με τα νέα σας. Η γιατρός έκανε κάποια υπόθεση για το τι μπορεί να του έχει συμβεί;
 
Χαίρομαι με τα νέα σας. Η γιατρός έκανε κάποια υπόθεση για το τι μπορεί να του έχει συμβεί;
Ναι είχε πει ότι κάτι θα τον πείραξε ή θα του έκατσε κάτι στο στομάχι όπως βραχακι ας πούμε... Είναι κ περίεργη γιατρός δεν μπορούσες να της παρεις κουβέντα!
 
Ναι είχε πει ότι κάτι θα τον πείραξε ή θα του έκατσε κάτι στο στομάχι όπως βραχακι ας πούμε... Είναι κ περίεργη γιατρός δεν μπορούσες να της παρεις κουβέντα!
Αυτό που Ρωτάς και δε σου λένεεε 😈 λες και είναι μυστικό του κράτους! Η λες και θα τους πάρεις τη δουλειά !
 
User23658 είπε:
Αυτό που Ρωτάς και δε σου λένεεε 😈 λες και είναι μυστικό του κράτους! Η λες και θα τους πάρεις τη δουλειά !
Βλαμενη αυτή μου την έσπασε μου πήρε τριάντα ευρώ κ δεν έκανε σχεδόν τίποτα, βιαστική πολύ!
 
Βλαμενη αυτή μου την έσπασε μου πήρε τριάντα ευρώ κ δεν έκανε σχεδόν τίποτα, βιαστική πολύ!
Το θεμα δεν είναι το χρηματικό όταν ειδικά είναι επείγον κ ανάγκη. Αλλά να σου πει 5 πράγματα και να Στα εξηγήσει! Επειδή δίνω πολλά Περισσότερα χρήματα για τα μεγάλα ζώα σχεδόν το απαιτώ! Ευτυχώς ιππιατρος και κτηνίατρος είναι φίλοι και δεν έχουμε τέτοια θέματα!
 
User23658 είπε:
Αυτό που Ρωτάς και δε σου λένεεε 😈
Λύνεται πολύ εύκολα. Το έχω πει εκατοντάδες φορές. Κάνουμε αξιολόγηση των υπηρεσιών που μας προσφέρουν, με ειλικρίνεια, χωρίς υπερβολές και φυσικά χωρίς χαρακτηρισμούς. Μόνο έτσι μπορούμε ως κοινότητα (με την ευρεία έννοια) να διορθώσουμε τα κακώς κείμενα του χώρου.

Οι παρουσιάσεις υπάρχουν γι' αυτό το λόγο: https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/

Μιλώντας για χαρακτηρισμούς, αυτό ^ για παράδειγμα μπορεί να σε βάλει σε μπελάδες.
 
@Stavros Σταυρε ωραία τα λες κ ίσως να έχεις δίκιο. Δυστυχώς όμως όλοι δε μένουμε Αθήνα Η Θεσσαλονίκη. Μένουμε σε επαρχία που είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα και από άποψη ιατρών αλλά φυσικά κ των πελατών. Εγώ όπως είπα δεν έχω πρόβλημα αλλά μιλώντας με φίλους το ακούω συχνά αυτό. Ρωτώντας τι σου είπε ο γιατρός μου απαντάνε δεν ξέρω δεν κατάλαβα δε μου είπε πολλα να έχει ένα πριξιμο πχ.. Όσο για τον χαρακτηρισμό που έδωσε η κοπέλα σίγουρα δεν είναι όμορφο. σωστό είναι όμως που τουλάχιστον δεν αναφέρθηκε σε ονομα.. Είναι περίεργη η σχέση πελάτη ιατρού γιατί κι εμεις δεν είμαστε καλύτεροι! (Φιλική γνώμη και άποψη )
 
User23658 είπε:
Δυστυχώς όμως όλοι δε μένουμε Αθήνα Η Θεσσαλονίκη
Αυτό που είπα δεν έχει να κάνει με την περιοχή. Ο νόμος της αγοράς λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο, είτε μιλάμε για χωριό 150 ανθρώπων, είτε για τη νέα Υόρκη.

Ο γιατρός είναι υποχρεωμένος να εξηγεί στον ασθενή (φροντιστή πτηνού) την κατάσταση της υγείας του και να του λύνει κάθε σχετική απορία. Η ενημέρωση των "συναδέλφων" μας από μέρους μας για τον τρόπο που λειτουργεί κάθε γιατρός, νομίζω ότι είναι πολύ σημαντική προσφορά στο χώρο μας. Η αγορά θα λύσει όλα τα υπόλοιπα.
 
Παιδιά το παπαγαλάκι ζει κανονικά οι κουτσουλιές δείχνουν βελτίωση όσο περνάει ο χρόνος κ σας ευχαριστώ πολύ αν δεν ήσασταν εσείς μπορεί κ να μην ζούσε... Θεωρώ ότι το καρβουνακι βοήθησε πολύ κ θα του βάζω κ στην τροφη του να έχει από εδώ και πέρα διότι δεν το γνώριζα
 
Τέλος καλό, όλα καλά. Περαστικά κι αγύριστα!
... Θεωρώ ότι το καρβουνακι βοήθησε πολύ κ θα του βάζω κ στην τροφη του να έχει από εδώ και πέρα διότι δεν το γνώριζα
Να βάλεις σ΄ένα κουπάκι, ξεχωριστά από την τροφή του το καρβουνάκι...
 
Παιδιά το παπαγαλάκι ζει κανονικά οι κουτσουλιές δείχνουν βελτίωση όσο περνάει ο χρόνος κ σας ευχαριστώ πολύ αν δεν ήσασταν εσείς μπορεί κ να μην ζούσε... Θεωρώ ότι το καρβουνακι βοήθησε πολύ κ θα του βάζω κ στην τροφη του να έχει από εδώ και πέρα διότι δεν το γνώριζα
Τέλεια... Και λίγο περισσότερο προσοχή στο τι μασουλαει...
Περαστικά και αγύριστα!
 
@cdadam, πώς προχωράτε; Πάει καλύτερα το πουλί;
Γεια σου κ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον... είναι το πουλί που γνωρίζω ξανά τώρα! Οι κουτσουλιές είναι σκούρες αρκετά θα έλεγα σκούρες πράσινες αλλά κ μαύρες ίσως τις έλεγες... Το άσπρο της κουτσουλιας υπάρχει έχουν σφύξει! Ίσως να είναι τόσο σκούρες από το καρβουνακι που τσιμπάει πλέον δε ξέρω... Πάντως είναι αρκετά ζωηρός τον έχω ελεύθερο τόσα χρόνια του έχω ένα μεγάλο κλουβί κ πάνω από αυτό του έχω φτιάξει ένα ξύλινο για να αράζει εκεί. Πλέον τρώει μόνο από την τροφη του θα του βάζουμε κ λίγα λαχανικά κ φρούτα που κ που κ σπάνια θα του δίνουμε κανένα ρυζάκι η κανένα μακαρονάκι, η μητέρα μου τώρα κατάλαβε πως δεν κάνει να τρώει οτιδήποτε γιατί μέχρι τώρα δεν έλεγε να το καταλάβει!
[automerge]1582198988[/automerge]
Επίσης παιδιά να σας απασχοσχολεισω λίγο ακόμη... Τόσα χρόνια τον έχω είναι απίστευτο πουλάκι μα δεν με αφήνει να τον χαϊδέψω με τα χέρια παρά μόνο με την μύτη κ το κεφάλι ενώ έρχεται κανονικά στα χέρια όποτε θέλει φυσικά. Δεν μπορώ να το μάθω αυτό με τιποτααα προσπάθησα προσπάθησα μ αυτές τις λίγες γνώσεις π έχω μα δεν τα καταφέρνω
 
Επίσης παιδιά να σας απασχοσχολεισω λίγο ακόμη... Τόσα χρόνια τον έχω είναι απίστευτο πουλάκι μα δεν με αφήνει να τον χαϊδέψω με τα χέρια παρά μόνο με την μύτη κ το κεφάλι ενώ έρχεται κανονικά στα χέρια όποτε θέλει φυσικά. Δεν μπορώ να το μάθω αυτό με τιποτααα προσπάθησα προσπάθησα μ αυτές τις λίγες γνώσεις π έχω μα δεν τα καταφέρνω
Το θέμα αυτό, εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Το-κοκατίλ-μου-δεν-με-αφήνει-να-το-χαϊδέψω-με-τα-χέρια.37476/
 
Back
Top