Φροντίδα Το μπαλκονι μου

lancashire

PB Member
Εγγραφή
28 Νοε 2007
Μηνύματα
566
Πόλη
Αθήνα
Καλημερα σε ολους

Επιτέλους αξιώθηκα αλλα παιδεψα τον φιλο μου τον μαραγκο γιατι μπηκαμε τσιμα τσιμα απο το καγκελο στον τοιχο και δεν χωραγαμε να καρφωσουμε τα ξυλα
με ζαλησε ο τεντας για τη ζελατινα αλλα ολα δειχνουν καλα ιδιατερα τωρα με το κρυο
χρατσαρω μονο το ενα πλαινο για να μην σκασουν τα πουλακια.
Η ζελατινα ρολλαρει προς τα επανω για να μαζευτει

Μηκος 183 υψος 220
χωραει 15 ζευγαρωστρες 40χ27χ60 σε πεντε ραφια
αφηνω την τελευται σειρα για τροφη και αλλο υλικο και χρησιμοποιω καθαρα 4 ραφια χ 3 κλουβια καθως οταν ανοιξει ο καιρος θα χρησιμοποιησω και τις 2 πλαστικες ντουλαπες μου απο την αλλη πλευρα εαν δεν φαμε καμια μυνηση μεχρι τοτε

Η γυναικα του γειτονα μου ειπε σαν να ζουμε στο δασος με τοσα πουλακια
καλα που δεν εχω φωνης χεχεχε

Η πλατη καλυπτει ακριβως το χωρισμα του διπλανου μπαλκονιου και σε υψος τους το εχω ψιλοκλεισει αλλα το θελουν γιατι το εχουν κανει κουζινακι και εκει πατησα κι εγω

το μονο προβλημα που πρεπει να λυσω ειναι οτι οταν τη ρολλαρω επανω λογο βαρους της ζελατινας που ειναι αρκετα χοντρη γιαπωνεζικη θελει καλο στερεωμα για να μην ξαναπεσει στο κατω ακρο εχει μεταλικη μπαρα βαριδιακι και ειναι ολη ραμμενη και τα χρατσακια ραφτα
πρεπει να βρω πατεντα να τη δενω επανω οταν τη μαζευω
χτες το βραδυ που ειχαμε δυνατο καιρο πηγαν ολα μια χαρα παρολο που στο πισω μπαλκονι φυσουσε

τωρα εαν τα θερμομετρα μου λενε καλα εχω γυρω στους 10 βαθμους μεσα εκει και εχω αχρατσαρηστη την μια πλευρα και το κατω μερος
Θερμοκρασια πρεπει να τσεκαρω με καλυτερο θερμομετρο

Το επομενο step οπως μου ειπε ο καλος φιλος Θεμης απο του οποιου το εκτροφειο πηρα και την ιδεα ειναι κουνουποσιτα

ΜΦΧ
Πανος
 
😀
η δουλεια δουλεια
θα κανουμε και sennacost outdoor κατασκευες για μπαλκονια

Ευχαριστώ φίλε
 
βαλε ενα σχοινακι απο μεσα κι ενα απο πανω στις ακρες κι οταν τη ρολαρεις απλα δενεις τα σχοινακια μεταξυ τους
 
Πρόσεξε τις θερμές ημέρες γιατί μπορεί να μετατραπεί σε θερμοκήπιο και να χάσεις πουλιά.
 
Φαντάζομαι πως το καλοκαίρι η ζελατίνα θα μένει μόνιμα ανεβασμένη😉!
 
Δεν λέω μόνο το καλοκαίρι, πολλές μέρες εκτός των καλοκαιρινών είναι πολύ ζεστές.
Έχε το υπόψιν σου.
 
Ναι φιλε μου το εχω υποψην με τον τρελο καιρο
Το εχω βαλει πιο πολυ για τη νυκτα και για τον χιονια

ευχαριστω
Πανος
 
τελεια η κατασκυη σου.. Επειδη σκεφτομαι κατι παρομοιο να φτιαξω για το δικο μου μπαλκονι, λογω ελλειψης χωρου,θέλω να ρωτησω τι θερμοκρασια εχει μεσα το χειμωνα η κατασκευη σου;ρωταω γιατι στη θεσσαλια φτανει εξω και - 10 ... Το χειμωνα...
επισης αν θες μου λες και το κοστος για τη τεντα που εβαλες;
 
Μπραβο ρε Πανο! Εγραψες παλι! Κι οχι τιποτα αλλο μας βαζεις κι εμας στην μπριζα για επεκτασεις... 😉
 
Back
Top