Γενικά Το νεο μου καναρινακι

Εγγραφή
24 Φεβ 2016
Μηνύματα
611
Πόλη
Ηράκλειο
το ειδα σε ενα μαγαζι το ειχε ο ηλιθιος σε ενα πολυ μικρο κλουβακι ισα ισα που το χωρουσε το λυπηθηκα και το πηρα ειναι του 2014 αχατες τοπαζιο μου το εκατσε και 60 ευρο.

rsz_20160625_133750.webp
 
το λυπηθηκα το ειχε σε ενα κλουβακι ουτε να γυριση μπορουσε ουτε να κουνηθει λες και το ειχε τιμωρια του εβαλα χερι λεω γιατι το τυρανας μου λεει εχω τοσα που να τα βαλω κανε χωρο λεω τελικα το αγορασα τι να εκανα το λυπηθηκα ηταν και ομορφουλης αλλα μας το εσπρωξε εις γνωση μας την παθαμε
 
Πάντως είναι πανέμορφο Δημήτρη μου, να το χαίρεσαι!
Αν δεν ήμασταν τέτοιοι, θα ήμασταν άλλοι, τι να κάνουμε :) καλά έκανες και το πήρες αφού αυτή ήταν η παρόρμηση σου αλλιώς θα το σκεφτόσουν συνέχεια.
 
Πανέμορφο Δημήτρη, κράτα όμως καραντίνα,όχι κατευθείαν στο εξοχικό.
Επίσης μιας και το είδα ψέκασε με αντιπαρασιτικό και τον τοίχο.
*σημείωσε και το δακτυλίδι, μπορεί να είναι του POC
 
Δημητρό..ότι και να ναι, είναι πανέμορφο!
και για να τον κάνεις να πονέσει κι αυτός που σου το πούλησε για ''τοπάζιο'', εγώ στην θέση σου θα πήγαινα την επόμενη μέρα και θα του ζητούσα απόδειξη!:D
μη μας θεωρούν και για βλάκες, ναι;
 
Eίναι ένας αρσενικός ΑΧΑΤΗΣ κόκκινο μωσαικού, που δεν έχει πάρει την σωστή δόση χρωστικής. Οχι τοπάζιο.
Υ. Γ Εκείνο που δεν μπορώ να πώ με σιγουριά είναι, αν είναι φορέας Τοπάζιο.
 
οχι φαινοταν οκ το πουλακι
Καραντινα κραταμε ανεξαρτητα απο το πως φαινεται ενα πουλι.
Η διαφορα μικροβιακων φορτιων του νεοαφιχθεντος με τα υπαρχοντα πουλια στο χωρο μπορει να προκαλεσει προβλημα.
Ενα φαινομενικα υγιες πουλι μπορει να εμφανισει αμεσα σημαδια ασθενειας.
 
Πολύ όμορφο! Αλλά βρε Δημήτρη μου έρπει να κρατήσεις καραντίνα.. Εύχομαι να μην έχει τίποτα να είναι υγιές και να παραμείνουν υγιή και τα δικά σου καναρίνια.. Αλλά την επόμενη φορά να ξέρεις! Το άρθρο το έχεις διαβάσει για την καραντίνα;
 
Back
Top