Γενικά Το νεο μου parrotlet ο Χαρης

Χτυπήθηκες και εσύ απο τον ιό των parrotlet! Τελικά μου φαίνεται οτι είναι μεταδοτικός! Πάντως απολύτως δικαιολογημένα είσαι "άρρωστη"! Αυτό το μωρό παραείναι όμορφο!
 
Τελειος ο μικρουλης Νικη! 🙂 Μεγαλη προσωπικοτητα σε μικρη "συσκευασια".:D Να τον χαιρεσαι και να μην ξεχνας να μας τον δειχνεις κι εμας! 😛
 
Ευχαριστω πολυ ολους σας για τις ευχες!
Σημερα του εχω ανοιξει την πορτουλα για να κανει την πρωτη του βολτα, αλλα μου εχει βγει λιγο σπιτογατος! Χμμμ.. Ειναι μεχρι να παρει αερα πιστευω..χεχε
Του εβαλα κολοκυθακι και μηλαρακι για να δω τι θα φαει..
Χθες εφαγε φραουλιτσα!
Προσπαθω να δω τι του αρεσει πολυ...

Υ. Γ.:Ειναι πολυ μικρα τελικα ετσι;Ειναι πολυ χαριτωμενο..
 
Εχετε απολυτο δικιο οταν λετε οτι ειναι πανεξυπνα(οχι οτι δεν σας πιστευα😛)
Του εστησα παγιδα για να βγει εξω και με καταλαβε😱
Δεν θα τον αφησω να με νικησει ο μικρος διαβολακος
Στην πρωτη φωτο κανει τον "κινεζο"...


Υ. Γ.:Δεν βγηκε ακομα...Αυτος που το ειχε μου ειπε οτι δεν εχει βγει εκτος κλουβιου τους τελευταιους 3 μηνες.. Ειναι φυσιολογικο να εχει ξεχασει αυτην την εμπειρια;
 

Συνημμένα

  • P1010388.webp
    P1010388.webp
    76,1 KB · Προβολές: 98
  • P1010389.webp
    P1010389.webp
    76,2 KB · Προβολές: 97
νικη μου κ εμενα η τρουφα δεν ηθελε να βγει εξω πρεπει να του δωσεις λιγο χρονο να εξικιοθει με το καινουριο κλουβι να του μιλας να σε μαθει κ μετα να βγει εξω για τι τωρα δεν ξερει το χωρο σου κ μπορει αν βγει εξω να αρχισει απο τον φοβο του να χτυπαει απο τυχο σε τυχο
 
Σωστα τα λες Βασιλικη μου!
Απλα αγχωνομαι μηπως περνανε οι μερες και μενει στο κλουβι του και "αγριευει"
Το μονο ημερο που ειχα ηταν ο Ρουλης κι αυτος ηταν πολυ μικρουλης και ηταν αλλιως η κατασταση!
Εχεις δικιο ομως...
θα τον αφησω κι αλλο να μας γνωρισει...
 
αχ μπραβο! Να σου ζησει! Ειχα διαβασει οτι εχουν τρελα με τισ κουνιεσ και τουσ αρεσει να χουν πολλες; Ποσο τον πηρες; Πανεμορφος ειναι! Αρχιζω να μπαινω στον πειρασμο! Χεχε!
 
Νικουλα σιγα σιγα και με υπομονη θα ερθει κοντα σου! Θελει να σε γνωρισει πρωτα. Σιγουρα θα του φαινονται ολα πρωτογνωρα εκει! Καταλαβαινω την ανυπομονησια σου να χαιδεψεις τον μικρο σπιρτουλη!
 
Πράγματι είναι πολύ χαριτομένο το ζουζούνι σου.Αντε και μόλις καταλάβει ότι το αγαπάς δε θα ξεκολάει από πάνω σου. Να σου ζήσει.
 
Ευχαριστω πολυ για τις ευχες και τις συμβουλες!
Σημερα του εφτιαξα σαλατα(μπροκολο, κολοκυθι, μηλο και ελαχιστη ριγανιτσα)και δεν εχει παει ακομα να φαει! Γκρρρρρ
Εχω παρατηρησει οτι παει πιο αργα να φαει σαλατικα, προς το τελος της μερας..χμμμ
 
Σημερα του εφτιαξα σαλατα(μπροκολο, κολοκυθι, μηλο και ελαχιστη ριγανιτσα)και δεν εχει παει ακομα να φαει!
Νικη σιγα σιγα θα συνηθισει να τρωει και λαχανικα και φρουτακια. Ειναι μεχρι να συνηθισει το περιβαλλον γυρω του!
 
Μου φαίνετε ότι σου λείπει λίγη υπομονή ε; Μμμμ!
Εεεε βασικα στο ποστ μου αν το διαβασες, αναφερω οτι τρωει αλλα μου κανει εντυπωση στο οτι τρωει πολυ ωρα μετα απο την ωρα που του τα βαζω... 😉

Απλα δεν σχολιασα το ποστ της Μαριας που ουτε εκεινη καταλαβε αλλα δεν υπηρχε καποιος λογος να το αναλυσουμε😛

Οποιος εχει και θελει να εχει εξημερωμενα πουλια, πιστεψε με ειναι οπλισμενος και προετοιμασμενος για πολυ υπομονη😉
 
να σου ζησει νικη ο φατσας! Λιγο υπομονη θελει και ολα θα πανε καλα. και πολυ ωραιο ονομα!
 
Back
Top