Γενικά Το νεο μου parrotlet ο Χαρης

Νικη ειναι πανεμορφο κουκλι... Νομιζω οτι οταν θα προτοκατσει στα χερια σου... Θα λυποθυμισεις απο χαρα...χε χε χε
 
καιρος για περισσοτερο υλικο νικη μου...
να βλεπουμε κ μεις το νινι!:D
αντε...
πιασε μηχανες,... καμερες... Κ επι το εργον...
 
Εχετε απολυτο δικιο οταν λετε οτι ειναι πανεξυπνα(οχι οτι δεν σας πιστευα😛)
Του εστησα παγιδα για να βγει εξω και με καταλαβε😱
...
Υ. Γ.:Δεν βγηκε ακομα...Αυτος που το ειχε μου ειπε οτι δεν εχει βγει εκτος κλουβιου τους τελευταιους 3 μηνες.. Ειναι φυσιολογικο να εχει ξεχασει αυτην την εμπειρια;
Nίκη είναι γλύκα, κουκλάκι & παιχνιδιάρικο, να τα χαίρεσαι όλα! Δοκίμασες να σηκώσεις την πόρτα του κλουβιού να γίνει οριζόντια; (αλυσιδίτσα & 2 κλιπς). Θα του είναι πιό εύκολο να ανεβεί, να μείνει σ'αυτήν και να είναι πιό κοντά στον έξω κόσμο! Μήπως φοβάται το σχοινί που έχεις κρεμάσει μπροστά στην πόρτα και δεν βγαίνει;! Περιμένουμε κι'αλλες φωτογραφίες!
 
Ο Χαρουλης χθες εκανε την πρωτη του βολτα εκτος κλουβιου!
Ειδε που βγαλαμε τον Ρουλη και μας φωναζε να ανοιξουμε την πορτα του:D
Εκατσε εξω πολυ ωρα και μολις πεινασε και διψασε ξανακατεβηκε στο κλουβακι του...😛
Μήπως φοβάται το σχοινί που έχεις κρεμάσει μπροστά στην πόρτα και δεν βγαίνει;!

Ρουλακι μου αυτο δεν ειναι σχοινι, ειναι το τσαμπι κεχρι 😉Ειναι φαγητο...
Δεν φοβοταν αυτο! Κατεγραφε τον χωρο πριν βγει και το ανακαλυψα σημερα, που αναγκαστικα αλλαξα την διακοσμηση και το κλουβι του! Δεν βγηκε σημερα...

Φωτο του Χαρουλη εκτος κλουβιου:
Στην 4η φωτο καθαριζονται μαζι με τον Ρουλη ταυτοχρονα😛
 

Συνημμένα

  • P1010391.webp
    P1010391.webp
    52 KB · Προβολές: 91
  • P1010392.webp
    P1010392.webp
    63,8 KB · Προβολές: 88
  • P1010395.webp
    P1010395.webp
    63,7 KB · Προβολές: 90
  • P1010397.webp
    P1010397.webp
    51,9 KB · Προβολές: 93
  • P1010399.webp
    P1010399.webp
    41,3 KB · Προβολές: 92
Ζητώ συγνώμη στα άλλα παιδιά που έχουν parrotlet αλλά όσον αφορά την ομορφιά ο Χαρούλης είναι ο αγαπημένος μου! Νίκη, έχουμε κοινά γούστα!Για τα Budgies έχω το ίδιο κλουβί!
 
και εμενα μου αρεσει πολυ ο χαρουλης, αλλα και τα αλλα ειναι κουκλια!
καλα για τον ελβις δεν το συζηταω... Τα εχουμε πει με την νικη... Πρεπει να ειναι σωσιες...
αλλα δεν μπορω να πω ποιο ειναι ποιο ομορφο! Ολααα ειναι υπεροχα!φατσες τρομερες!
 
πραγματικα γλυκας! Και εκει που ξυνονται ταυτοχρονα πολυ καλο! Τον εβγαλεσ χωριστα απο το ρουλη;΄;
 
Ο Ρουλης μπηκε μεσα και τον Χαρη δεν τον επιασα για να μπει...
Κι ετσι ξεμεινε εξω κι ολο πηγαινε στο κλουβι του Ρουλη...
Αλλα τον πηγαινα στο κλουβι του απανω γιατι ο Ρουλης ειχε τρελαθει να του κανει χχχχχ:Wink:
 
Ο Χαρουλης στο παρκακι του λιαζεται...😎
 

Συνημμένα

  • P1010403.webp
    P1010403.webp
    57,5 KB · Προβολές: 93
  • P1010404.webp
    P1010404.webp
    49 KB · Προβολές: 92
  • P1010405.webp
    P1010405.webp
    51,5 KB · Προβολές: 87
Εξερευναει τον χωρο γυρω του! Πολυ γλυκο ζουζουνι ειναι! Με μικρα μπιρμπιλωτα ματακια! Το σταντ εσυ το εφτιαξες ή το αγορασες; Μια σταλια το σταντ οπως και ο Χαρης!
 
Ακόμα και αυτό το μικρό σταντ για αυτόν είναι τεράστιο! Πάντως φαίνεται να το χαίρεται δεόντως!
 
Νίκη μου υπέροχος, να σου ζήσει.
Έχω μια απορία, τα Lovebirds με τα parrotlet τι διαφορα έχουν εκτός απο τα χρώματα; Μεγέθους; Φωνης;
 
Back
Top